سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
اخبار ویژه
مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی تئاتر بچه های مسجد را پویا و زنده دانست و بر تاثیر آن در هنر متعهد تاکید کرد.
صدای ماندگار دوبله ـ به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.
«چنگیز جلیلوند» هنرمند با سابقه عرصه دوبلاژ، به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده است.
معاون هنری، سینمایی و سمعی، بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از درخشش سینا شفیعی در سوگواره «سوگ در خانه» خبر داد.
چهل روز گذشت. آهنگ پشت آهنگ پخش می‌کنیم و خاطره‌های کودکی، نوجوانی، جوانی و میان‌سالی‌مان را مرور می‌کنیم و اشک می‌ریزیم. دل‌مان تنگ می‌شود برای روزها، لحظه‌ها و حس‌هایی که با هر آهنگ در ذهن‌مان خاطرات تداعی می‌شد. انگار خیال‌مان راحت بود که هستند؛ هر چند در سال‌های آخر با بیماری و سکوت و درد، اما سایه‌شان بالای سرمان بود...
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز گفت: یک میلیون و ۱۰۰ هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های استان موجود است یعنی در ازای هر ۱۰۰ البرزی ۴۰ کتاب برای مطالعه وجود دارد.
بر اساس آمار خانه کتاب و ادبیات ایرانیان تعداد 879 عنوان کتاب در 7 ماهه اول سال 1399 در البرز با تیراژ 839800 جلد چاپ شده است.
معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تسلیت درگذشت حجت‎الاسلام و المسلمین داود فیرحی گفت: درگذشت فیرحی داغی بر دل دوستداران دینداری خردورزانه بود.
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از برگزاری مسابقه نقد ادبی کتاب و مسابقه معرفی کتاب توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با مشارکت انجمن صنفی مترجمان البرز خبر داد.
هنر آمده با زبانِ گیرای خود به آسیب‌های جامعه بپردازد تا با داشتن آگاهی بیشتر و شناخت دقیق‌تر به کمتر شدن آمارهای موجود در حوزه آسیب‌های اجتماعی کمکی کرده باشد. آزاد ناظریان نویسنده و کارگردان البرزی؛ با تحقیق و پژوهش یکساله، مجموعه‌ای 9 قسمتی از روایتِ زندگیِ قربانیان آسیب‌های اجتماعی تهیه و تولید کرده است.
دو اثر از استان البرز موفق به راه یابی در بخش نمایش های خیابانی و محیطی دومین جشنواره تئاتر سردار آسمانی شدند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز از برگزاری جشنواره «بهار مهربانی» در البرز خبر داد.
 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز وضعیت فضای کتابخانه ای در شهرستان ساوجبلاغ مناسب توصیف کرد و گفت: اکنون سرانه فضای فیزیکی کتابخانه ای در این شهرستان ۲۵۰ هزار نفری ۲.۲۰ متر مربع است.


 انتقادها پایان ندارد؛
سریال دل، دل می‌شِکند!
یادداشتی از فرزانه یوسفیان؛
بازگشایی سینماها در شهری با رنگ قرمز!
تحلیل سریال پاتریک ملروز بر اساس اختلال‌های روانی؛
عدم مهارت و آموزش درستِ والدین؛ فرزندان را از درون به قتل می‌رساند!
تحلیل سریال پاتریک ملروز بر اساس اختلال‌های روانی؛
قوانین سخت و پیچیده، اضطراب و هراس به دنبال دارد
تحلیل سریال پاتریک ملروز بر اساس اختلال‌های روانی؛
انزوا یکی از پیچیده‌ترین حالت‌های روحی و روانی بشر است