شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار ویژه
زمان پایان کار سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در دو بخش حضوری و مجازی اعلام شد.
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز، ضمن بیان ظرفیت‌ها و امکانات تحت اختیار آمادگی خود را جهت مشارکت فعال و ساماندهی حوزه فضای مجازی، عفاف و حجاب و تقویت فعالیت های فرهنگی هنری در سطح مساجد استان البرز اعلام نمود.  
حجت الاسلام «ابوالفضل مرادی»، مدیر ستاد اقامه نماز استان البرز در این دیدارضمن اشاره به اهمیت تربیت و رشد عبادی کودکان و نوجوانان از لزوم مشارکت دستگاه‌های فرهنگی به ویژه دستگاه‌هایی که با مخاطبان کودک و نوجوان سر و کار دارند و عضویت آنان در شورای اقامه نماز سخن گفته و ضمن معرفی ساختار اداری ستاد اقامه نماز و فعالیت‌های آن، نمونه‌هایی از موشن گرافی‌های تولید شده توسط این ستاد در استان را نمایش داد
چهاردهمین دوره جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران برگزیدگان خود را شناخت.
فرد وارد، بازیگر کهنه کار سینما و تلویزیون که بیشتر به خاطر ایفای نقش های خشن در فیلم‌هایی چون «لرزش» و «فرار از آلکاتراز» شهرت داشت، در ۷۹ سالگی درگذشت.
سی‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب عصر امروز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر کشور لبنان، متولیان و دست اندرکاران فرهنگی کشور و ناشران ۳۰ کشور در مصلای امام خمینی (ره) طی آیینی گشایش یافت.
معاون سیما در احکامی جداگانه مدیران ۶ شبکه تلویزیون را منصوب کرد.
فیلم‌ کوتاه «دیگری » به نویسندگی «نگاه سهرابی» و کارگردانی «ابوفاضل امیر» و «نگاه سهرابی» پس از سه ماه پیش تولید و اتمام مراحل فیلمبرداری، آخرین مراحل فنی خود را پشت سر می‌گذارد.
اولین جشن بزرگ کارگردانان سینمای ایران به دبیری مصطفی کیایی با تجلیل از کارگردانان فیلم‌های «قهرمان» و «پوست» و سریال «خاتون» برگزار شد.
فیلم «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی در پانزدهمین جشنواره فیلم «کاستندورف» در کشور صربستان به روی پرده می‌رود.
مسئولان جشنواره فیلم کن، درخواست همه خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای روسیه را برای حضور در این رویداد سینمایی رد کردند.
پلتفرم‌ها و ناشران کتاب الکترونیک و صوتی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حاضر نمی‌شوند.
اسامی نامزدهای اولین جشن بزرگ کارگردانان سینمای ایران در بخش بهترین کارگردان فیلم سینمایی از میان آثاری که اکران آن‌ها تا زمان داوری به اتمام رسیده است، اعلام شد.


 انتقادها پایان ندارد؛
سریال دل، دل می‌شِکند!
یادداشتی از فرزانه یوسفیان؛
بازگشایی سینماها در شهری با رنگ قرمز!
تحلیل سریال پاتریک ملروز بر اساس اختلال‌های روانی؛
عدم مهارت و آموزش درستِ والدین؛ فرزندان را از درون به قتل می‌رساند!
تحلیل سریال پاتریک ملروز بر اساس اختلال‌های روانی؛
قوانین سخت و پیچیده، اضطراب و هراس به دنبال دارد
تحلیل سریال پاتریک ملروز بر اساس اختلال‌های روانی؛
انزوا یکی از پیچیده‌ترین حالت‌های روحی و روانی بشر است