چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
اخبار ویژه
مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از صدور بیش از ۱۳۰ مجوز فعالیت در زمینه صنایع دستی شامل پروانه تولید انفرادی، کارت شناسایی و پروانه تولید کارگاهی در ماه های ابتدایی سال ۱۴۰۲ خبر داد.
وزیر فرهنگ در بخشنامه‌ای از بلامانع بودن استفاده از نام‌های مورد استفاده در گویش‌های محلی و قومی رایج در مناطق مورد سکونت اقوام در نامگذاری خدمات، محصولات، مؤسسه‌ها و اماکن خبر داد.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان البرز از جوانان علاقمندان به شرکت در رویداد «نما » خواست تا ایده‌های خود را تا 19 خرداد ارسال کنند.
رئیس‌جمهوری در ششمین روز برگزاری سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به مصلای امام خمینی(ره) رفت و پای حرف‌ها و دغدغه‌های ناشران و فعالان حوزه کتاب و نشر نشست.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز همزمان با بازدید کتابداران استان البرز از نمایشگاه کتاب تهران گفت: نمایشگاه کتاب فرصت گفتمان اهالی نشر و کتابداران در جهت بهبود وضع مطالعه است و حضور در نمایشگاه و آشنایی با تازه های نشر برای همه اقشار مغتنم است.
جابری انصاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز در مکاتبه‌ای از دکتر عبدالهی استاندار استان البرز، خواستار حمایت‌ایشان از اهالی رسانه استان شد.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز از پلمب یک مهمانپذیر به دلیل رعایت نکردن نرخ مصوب و نقض مقررات ارائه خدمات مطلوب به گردشگران خبر داد.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی البرز از آموزش صنایع دستی به ۲۶۰۰ زندانی در البرز خبر داد.
وزیر ارشاد در خصوص برنامه‌های این وزارتخانه در حوزه پوشاک متناسب با الگوی اسلامی گفت: کارگروه مد و لباس، برنامه‌های مفصلی در این زمینه تدارک دیده و تابستان امسال «جشنواره فجرِ مد و لباس» را خواهیم داشت.
سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی البرز از صادرات صنایع‌دستی استان البرز  به مبلغ دو میلیون و 300 هزار دلار معادل هزار میلیارد ریال خبر داد
مازیار لرستانی فیلم سینمایی «رهایی از شاوشنک» ساخته فرانک دارابونت را برای نابینایان توضیح‌دار کرد.
بانک مرکزی که اخیرا از افزایش ۵۰ درصدیِ سقف تسهیلات در بانک‌های قرض الحسنه خبر داده بود، جزئیات دریافت این وام را اعلام کرد.
فیلم اتاقک گلی به کارگردانی محمد عسگری، فیلم برگزیده چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر به همت حوزه هنری استان و با حضور عوامل فیلم به صورت رایگان در مجموعه اکومال اکران شد.


به مناسبت روز نیروی هوایی نوزدهم بهمن‌ماه
شهید فیروز شیخ حسنی اولین خلبان شهید جنگ تحمیلی از خطه طالقان
 انتقادها پایان ندارد؛
سریال دل، دل می‌شِکند!
یادداشتی از فرزانه یوسفیان؛
بازگشایی سینماها در شهری با رنگ قرمز!
تحلیل سریال پاتریک ملروز بر اساس اختلال‌های روانی؛
عدم مهارت و آموزش درستِ والدین؛ فرزندان را از درون به قتل می‌رساند!
تحلیل سریال پاتریک ملروز بر اساس اختلال‌های روانی؛
قوانین سخت و پیچیده، اضطراب و هراس به دنبال دارد
تحلیل سریال پاتریک ملروز بر اساس اختلال‌های روانی؛
انزوا یکی از پیچیده‌ترین حالت‌های روحی و روانی بشر است