چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
اخبار ویژه
یاد دوران کودکی که می‌افتیم، بازی بود و جنب و جوش و تحرک. یک جا نشستن برایمان معنا نداشت. اگر توی خانه بودیم پُشتی‌ها و بالش‌ها، وسایل خانه سازی‌مان بودند و ضبط صوت خانه و نوارکاست، تمرین گویندگی و خوانندگی‌مان. اما تمام بازی‌های ما در خانه خلاصه نمی‌شد. به جز یک ساعت برنامه کودک که مجریِ آن بیشتر از اعضای خانواده نگران سلامتِ چشم‌های ما بود، برنامه و کار دیگری برای سرگرمی وجود نداشت.
سومین جلسه کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی جامعه استان البرز تشکیل شد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج با اشاره به خیز موج سوم کرونا و جهش افسار گسیخته این بیماری، از شهروندان خواست تا جدی تر از گذشته اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.
در تاریخ معاصر جامعه ایرانی دستخوش تحولات اقتصادی گوناگونی بوده که گاه متأثر از فضای سیاسی و گاه تأثیرگذار بر فضای سیاسی و حکومتی بوده است. آسیبی که در این دوران ساختار اقتصادی جامعه را تهدید می‌کند تبدیل‌شدن فرهنگ سودگرایی مطلق به ایستاهایی ماندگار در رفتار اقتصادی نسل‌های جوان جامعه است.
ستاد مرکزی مدیریت بحران سازمان نظام پزشکی در بیانیه‌ای درباره خطر موج دوم آنفلوانزا و کرونا مواردی را متذکر شد.
کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین با تشریح برنامه‌های جایگزین مراسم پیاده‌روی اربعین در ایران، اعلام کرد: مراسم اربعین مانند سال‌های گذشته در عراق برقرار خواهد بود اما مثل تاسوعا و عاشورا صرفاً جنبه داخلی دارد و دولت عراق نقشی در این موضوع ندارد.
کرونا تنها یک ویروسِ واگیردار نیست که آمده روزگارِ قبل از خودش را برایمان به رویا و آرزو تبدیل کند، کرونا سیستم زندگی‌مان را تغییر داد. آن هم نه تنها در حوزه بهداشت فردی، بلکه بر تفریح، کار، سلامتی و تحصیل نیز تاثیر داشته است. در کنار تمامیِ اثرات منفی که مستقیم بر سلامتی افراد جامعه تاثیر داشته است، تحصیل دانش‌آموزان، دانشجویان و محصلان یکی از پرچالش‌ترین آن‌هاست.
رئیس امور قرآنی اوقاف البرز از برگزاری مرحله استانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن در البرز، در تاریخ 27  و ۲۸ شهریورماه خبر داد.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه سیم کارت «شاد» توزیع نخواهد شد، با اعلام هشدار نسبت به سوءاستفاده کلاهبرداران برای فروش سیم کارتی تحت این عنوان، درباره نحوه فعالسازی بسته اینترنت «شاد» توضیح داد.
در حالی که تحول بزرگی در نظام‌های آموزشی جهان در حال وقوع است، در ایران بستر آموزش مجازی برای دانش‌آموزان از طریق شبکه شاد فرداهم شده است.
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اعلام کرد که هر فرد با مراجعه به داروخانه و با ارائه کارت ملی و ثبت کد ملی می‌تواند واکسن آنفلوآنزا را تهیه کند.
مدیرکل انتقال خون استان البرز با اعلام اینکه در دهه اول محرم امسال ۶۹۹  نفر در طرح نذر خون این استان مشارکت کردند، گفت: این پویش که از روز تاسوعا آغاز شده تا اربعین حسینی ادامه دارد.
تا دو روز آینده برچسب جدید افزایش کرایه تاکسی‌ها در اختیار تاکسی‌داران قرار می‌گیرد و مصوبه اخذ کرایه‌های جدید اعمال می‌شود.


کرونا و دردِ دل دانشجویانِ دانشگاه‌ها؛
دانشِ آموزشِ آنلاین را بیاموزیم