یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
اخبار ویژه
رییس اداره امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش البرز گفت: مادران معتاد برای دانش آموزان آسیب زا هستند و باید این موضوع مورد توجه متولیان امور اجتماعی قرار گیرد.
فرمانده مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر کرج با انتقاد از اینکه عده‌ای با اصرار برای سفر، سفیر مرگ شده‌اند هشدار داد: با هرگونه هنجارشکنی در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، اصرار به دریافت مجوز و سفر به استانهای شمالی و جنوبی  برخورد جدی می‌شود.  
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد البرز گفت: از ابتدای سال تا کنون یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای پیشگیری از ابتلا به سوءتغذیه کودکان زیر شش سال مددجوی کمیته امداد و کودکان نیازمند غیر مددجو پرداخت شده است.
سرپرست هیأت کبدی استان البرز، از انعقاد تفاهم نامه همکاری هیأت کبدی استان البرز و اداره کل سازمان زندان‌های استان البرز خبر داد و گفت: سعی داریم با ترویج ورزش میان زندانیان به سلامت جسمی و روحی این افراد کمک کنیم.
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، برخی جهش‌ های ژنتیکی را یافته‌اند که می‌توانند به بروز اوتیسم و سایر اختلالات روانی منجر شوند.
معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی گفت: برای تمام شهرستان‌های کشور تصویب شد افراد بالای ۶۵ سال به هر مرکز درمانی مراجعه کنند، رایگان درمان شوند.
به گفته «کریستین ییتس» ریاضی دان انگلیسی، تمام ذرات ویروس کرونا که تاکنون باعث مرگ میلیون‌ها نفر در سراسر جهان شده است، در یک قوطی نوشابه جای می‌گیرد.
هم‌زمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله علیها) و روز مادر، کارگروه مکتب مادری در «موسسه بهشت ثامن‌الائمه» با همکاری بنیاد ملی خانواده، سومین کنگره ملی خانواده را با موضوع فرزند آوری و فرزند پروری در استان البرز برگزار کرد.
ستاد مبارزه با موادمخدر اعلام کرد: توزیع متادون در داروخانه‌ها و خروج آن از کلینیک‌های درمان اعتیاد منتفی شده است.
نظرسنجی از حدود ۲۶۰۰ خلبان نشان می‌دهد تنها ۴۳ درصد از آنها کاری را که برای آن آموزش دیده‌اند انجام می‌دهند. تعداد زیادی از خلبان‌ها احساس ناامنی شغلی می‌کنند و بسیاری به دنبال شغل‌های جدید هستند.
سازمان بهداشت جهانی در آخرین اطلاعیه خود در صفحه مربوط به اطلاعات واکسن مدرنا اعلام کرد که به مادران باردار توصیه نمی‌شود واکسن کرونا دریافت کنند، مگر آنکه جزو کادر درمان باشند یا در شرایطی قرار گرفته باشند که احتمال ابتلا به بیماری کرونا در آن‌ها زیاد باشد.
کلیه مسافران ورودی از مرزهای هوایی، زمینی و دریایی ایران ملزم به رعایت قرنطینه در محل سکونت خود شدند.
مرکز تخصصی سلامت روان جامعه‌نگر تحت عنوان طرح «سراج» در منطقه خرمدشت و کمالشهر آغاز به کار کرد.


کرونا و دردِ دل دانشجویانِ دانشگاه‌ها؛
دانشِ آموزشِ آنلاین را بیاموزیم