اخبار ویژه
«اگر خدای نکرده کرونا بگیرم چقدر باید برای بهبودی هزینه کنم؟» شاید این روزها این مهم‌ترین سوالی باشد که در ذهن بسیاری از مردم که با شرایط سخت اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند، نقش بسته است.
نماینده عالی دولت در استان البرز با اشاره به اینکه کرونا دوباره قدرت گرفته، گفت: تعطیلی پنجشنبه‌ها، کاهش ساعات کار ادارات، حضور یک سوم پرسنل در ادارات و اعمال دورکاری، موافقت برای مرخصی گروه‌های حساس، محدودیت فعالیت در پارک‌ها و مراکز تفرجگاهی، تعطیلی پاساژها و اجتماعات مسقف به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد می‌شود و در صورت موافقت رییس جمهور محترم اجرایی می‌شود.
هفته بین‌المللی سلامت مردان از 15 تا 21 ژوئن ( 26 خرداد الی یک تیر) برگزار می‌گردد و در سال جاری با توجه به شیوع کووید 19 در دنیا و شدت ابتلا و مرگ و میر بیشتر مردان نسبت به زنان سبب شده است که این موضوع در صدر مسائل مطرح شده در هفته فوق قرار گیرد.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه برای مقابله با کرونا همه باید اصول بهداشتی را رعایت کنند و راه دوم نداریم، افزود: از 15 تیر ماه، زدن ماسک در تمام محل‌های تجمع الزامی می‌شود.
معاون پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور از تغییر زمان‌بندی و نحوه اجرای طرح غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ ساله خبر داد و گفت: در سال‌های گذشته برنامه مذکور دو ماه ادامه داشت که با توجه به پروتکل‌های جدید این مدت به چهار ماه افزایش می‌یابد.
یورو مانیتور تحلیلی از تغییرات جمعیتی ایران تا سال 2030 ارائه داده که برمبنای این تحلیل، در سال 2030 تعداد 2.26 میلیون نفر از مردم ایران بین 35 تا 50 سال سن خواهند داشت که تقریباً یک‌نفر از هر سه‌نفر ایرانی را شامل می‌شود و در این سال، تعداد افراد صفر تا هفت‌ساله و نیز 16 تا 34ساله نسبت به سال 2010 کاهش چشمگیری خواهد داشت.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز از آغاز برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های تابستانی دانش‌آموزان این استان خبر داد و گفت: این فعالیتها با رویکردی مهارت محور در قالب فضای مجازی و حضوری انجام خواهد شد.
به‌زودی طرح الزام به استفاده از ماسک در مراکز سربسته و پرتجمع تصویب و ابلاغ می‌شود تا بدون اعمال تعطیلی، فعالیت‌های مختلف اجتماعی ادامه پیدا کند.
«کوک چهارم» چیست که علامه جعفری رسالت همه پیغمبران را در آن خلاصه دیده است. با هم حکایتی شیرین را  که یکی از کاربران توئیتر از درس‌های زنده یاد «علامه محمد تقی جعفری» روایت کرده است، می‌خوانیم.
تحقیقات نشان می‌دهند که مصرف یک فنجان قهوه در روز متوسط طول عمر مردان را سه ماه و متوسط طول عمر زنان را یک ماه افزایش می‌دهد.
یافته‌های پژوهشگران اروپایی نشان می‌دهد که افراد دارای گروه خونی A ممکن است بیش از دیگران در معرض ابتلای شدید به کووید ۱۹ قرار داشته باشند؛ درحالی‌که افراد دارای گروه خونی O تقریبا 35 درصد کمتر در معرض ابتلا به این ویروس قرار دارند.
مطالعه جدید نشان می‌دهد حدود ۴۰ تا ۴۵ درصد افراد آلوده به کروناویروس جدید فاقد علامت هستند.
دوم تا نهم خرداد ماه به عنوان هفته سلامت گوارش نامگذاری شده و امسال به موضوع "میکروبیوم و دستگاه گوارش" پرداخته می‌شود.