شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار ویژه
شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید مشکلات مربوط به معده در تشدید سردردهای میگرنی تاثیرگزار است. می پرسید چطور؟ اصلا معده چه ربطی به سردرد دارد؟ اگر زیاد سردرد می گیرید و یا میگرن دارید راهکارهای طب سنتی در درمان سردرد را حتما مرور کنید.
محققان تاکید می‌کنند، احتمال ابتلای افراد به کووید-۱۹ از طریق ذرات ویروسی موجود در هوا که تنفس می‌کنند، ۱۰۰۰ برابر بیشتر از سطوحی است که آنها را لمس می‌کنند.
همه می‌دانیم سبزیجات سرشار از فیبر، ویتامین، مواد معدنی و انواع آنتی‌اکسیدان هستند و آنها را باید در یک رژیم غذایی سالم گنجاند. از این خوراکی‌های مغذی می‌توانیم در تهیه انواع سالادها، سوپ‌ها، اسموتی و ساندویچ‌ها استفاده کنیم.
اسیدهای چرب امگا ۳ چربی‌های مفید و مهمی هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارند. مطالعات نشان داده‌اند که مصرف این چربی‌ها در بهبود التهابات، کاهش تری گلیسیرید خون و مقابله با خطر زوال عقل مؤثر است.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در راستای کاهش هزینه‌های دارویی آحاد جامعه، ۱۰۰ قلم دارو که در سال گذشته افزایش قیمت یافته بود، به طور کامل مورد تعهد بیمه سلامت قرار گرفت.
لوبیاسبز با نام علمی از خانواده بقولات بومی آمریکایی و قاتل کم خونی است.
مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت گفت: برخی از داروخانه ها فروش اینترنتی دارو دارند که این امر تخلف است.
بالا بودن سطح کلسترول خون می تواند سلامت قلب و فشار خون طبیعی فرد را تحت تاثیر قرار دهد و ممکن است باعث بروز بسیاری از بیماری های ناشی از سبک زندگی شود.
وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در راستای بهره‌مندی از فیوضات معنوی سومین شب از لیالی قدر، فردا، مدارس با ۲ ساعت تأخیر باز می‌شوند.
 سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ضمن اعلام حذف محدودیت‌های کرونایی مربوط به همه کشورها، آخرین مقررات پذیرش مسافران ورودی در پروازهای بین المللی به ایران را اعلام کرد.
رییس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت گفت: واکسیناسیون سرخک تمام کودکان زیر ۵ سال ضرورت ندارد و فقط کودکانی که علیه این بیماری واکسینه نشده اند باید واکسن بزنند.
اگر کارهایتان را به تعویق می اندازید از قانون سه دقیقه استفاده کنید و کارهای سخت را فقط برای 3 دقیقه در لیست کاری خود قرار دهید اگر بعد از این زمان نتوانستید آن کار را ادامه دهید از انجامش دست بکشید.
همه ما بار‌ها از مادرانمان و یا متخصصان تغذیه در خصوص لزوم مصرف میوه و سبزیجات شنیده ایم.دلایلی وجود دارد که گفته می‌شود خوردن میوه و سبزیجات را فراموش نکنید. در صورتی که شما از مصرف این مواد غذایی خودداری کنید، در واقع خود را به درد سر انداخته اید.