یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
اخبار ویژه
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا از امروز راه‌اندازی خواهد شد.
کمک‌های مومنانه مرکز نیکوکاری اتاق بازرگانی البرز در ماه مبارک رمضان در قالب ۱۰۰ بسته ارزاق میان خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان توزیع شد.
صندوق سرمایه گذاری های مستقیم روسیه که مدیریت تولید و فروش واکسن را در این کشور به عهده دارد اعلام کرد که واکسن تک دوزی «اسپوتنیک لایت» به ثبت رسید.
دبیرکل جمعیت هلال‌احمر از ورود بزرگترین محموله واکسن کرونا از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در کشور توسط این جمعیت از چین به ایران خبر داد.
خط تلفنی ۶۰۷۰ برای پاسخگویی، راهنمایی و ساماندهی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ به‌ صورت دو طرفه راه‌اندازی شد.
قرار است مرحله سوم آزمایش بالینی یک واکسن جدید کووید ۱۹ با حضور ۴ هزار نفر در انگلیس آغاز شود.
 رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وجود هر نوع ثبت نام برای واکسن کرونا را رد کرد و درباره ورود ویروس کرونای هندی نیز گفت: هنوز این ویروس در ایران دیده نشده اما باید منتظر ورود آن باشیم.
 فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در نامه‌ای به وزیر راه و شهرسازی، هرگونه تردد مستقیم یا غیرمستقیم مسافر و کالا به هندوستان را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد.
سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا با بیان اینکه روند کرونا در کشور صعودی است، گفت: طرح ترافیک در تهران از فردا لغو می‌شود.
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با انتفاد از محدودیت‌های کرونایی اعمال شده، بیان کرد: اینها که اصلا محدودیتی نبوده است، همه چیز بدتر شده و خیابان‌ها شلوغ وتمام پارک‌ها همه باز است، در واقع همه جا باز است و محدودیتی نداریم.
رییس جمهور با اعلام اینکه مراسم مذهبی در ایام ماه رمضان در مناطق آبی و زرد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی قابل انجام است، تاکید کرد: در مناطق نارنجی و قرمز این امر ممنوع خواهد بود.
محققان دریافتند کسانی که به ویروس کرونا مبتلا شده‌ و سپس سکته مغزی کرده‌اند، تقریباً سه برابر بیشتر از کسانی که فقط سکته مغزی کرده‌اند جان می‌بازند.
مدیرکل انتقال خون البرز اعلام کرد که پایگاه‌های انتقال خون این استان، در ایام ماه مبارک رمضان به صورت ویژه آماده ‏ارائه خدمات به مردم هستند.‏


کرونا و دردِ دل دانشجویانِ دانشگاه‌ها؛
دانشِ آموزشِ آنلاین را بیاموزیم