سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
اخبار ویژه
وزیر بهداشت آخرین اقدامات انجام شده برای خرید واکسن خارجی کرونا و همچنین اقدامات انجام برای تولید واکسن ایرانی این بیماری را تشریح کرد.
 سخنگوی وزارت بهداشت درباره نحوه اجرای ممنوعیت سفر مبتلایان کرونا (دارای مثبت کرونا) توضیح داد.
بعد از صحبت‌های وزیر کشور درباره ردیابی بیماران کرونایی با استفاده از اپلیکیشن ماسک، توییتر این اپلیکیشین نسبت به این موضوع واکنش نشان داده است. 
مدیرکل بهزیستی البرز گفت: متقاضیان فرزندپذیری به سه گروه تقسیم می‌شوند که اولویت واگذاری فرزند اول با زوجین نابارور بعد با خانم‌های مجرد بالای ۳۰  سال فاقد فرزند و در مرحله آخر نیز با زوجین دارای فرزند است.
وزیر بهداشت گفت: خیلی‌ها می‌گفتند این ویروس هم مانند سایر کروناویروس‌ها، بعد از مدتی به سمت خاموشی می‌رود، درحالی که دارد قدرتمندتر می‌شود.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: با توجه به اینکه الگوی بیماری در استان تهران و البرز شبیه هم است و مراوادات زیادی بین این دو استان صورت می گیرد، مقرر شد مصوبات در ارتباط با استان تهران، در ارتباط با استان البرز هم وضع شود و این موضوع تصویب شد.
تحقیقات جدید نشان می دهد افراد دیابتی که چای سبز یا قهوه زیاد می نوشند کمتر با احتمال مرگ زودهنگام روبرو هستند.
پنج نفر در کره جنوبی پس از تزریق واکسن آنفلوآنزا جان خود را از دست دادند.
رییس جمهور با درخواست منع عبور و مرور در ۵ شهر مهم که شیوع کرونا در آن بالا است، مثل تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه موافقت کرد.
 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که این استان به دلیل افزایش شمار مبتلایان و محدودیت امکانات ، وارد مرحله بحرانی و اضطراری کرونا شده است.
نماینده عالی دولت در استان البرز دستور جمع آوری معتادان متجاهر را صادر کرد که به موجب آن 600 نفر تحت تعهد شورای هماهنگی مواد مخدر و 400 نفر نیز از سوی استانداری تامین اعتبار می شود که در کمپ‌ها بستری شوند.
رئیس‌جمهور در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا طی سخنانی سد کردن مسیر انتقال بیماری کرونا را یکی از عوامل مهم در حفظ سلامتی مردم برشمرد و اعلام کرد که ستاد ملی مقابله با کرونا در همین راستا جرائمی را در پنج حوزه برای متخلفانی که در تهران بزرگ، دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، تصویب کرده است.
 ستادکل نیروهای مسلح از در اختیار قرار گرفتن تمامی بیمارستان‌های نیروهای مسلح برای خدمت به بیماران کرونایی خبر داد.


کرونا و دردِ دل دانشجویانِ دانشگاه‌ها؛
دانشِ آموزشِ آنلاین را بیاموزیم