یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
اخبار ویژه
ده‌ها فروند پهپاد کرار مسلح به موشک مجید (پهپاد مسلح موشک هوا به هوا) برای دفاع هوایی به توان رزم مناطق پدافندی با حضور امیر سرلشکر عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در همه نوار مرزی کشور الحاق شد.
رئیس جمهور با بیان اینکه عملیات «طوفان الاقصی» مرزهای منظومه مقاومت را از منطقه به کل جهان گسترش داده است، گفت: تردید نداریم همانگونه که ملت‌های عراق، سوریه، یمن و لبنان در مقابل آمریکا و همپیمانانش به پیروزی رسیدند، ملت فلسطین نیز پیروز این میدان خواهد شد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: به نفع رژیم صهیونیستی است که دست از جنایت برداشته و به پای صندوق همه‌پرسی بیاید و همه فلسطینیان از هر دین و آیین و مذهبی و بخشی تصمیم بگیرند که آینده این سرزمین چگونه اداره شود.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ را ضد تورمی دانست و گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ شاهد تأمین هزینه‌های جاری کشور از طریق درآمدهای مالیاتی هستیم.
سفر آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری کشورمان که به دعوت ولادیمیر پوتین همتای روس خود به مسکو سفر کرده است، در بسیاری از رسانه‌های خبری جهان بازتاب داشته است.
رئیس جمهور در جلسه تقدیم بودجه به مجلس اعلام کرد: در بودجه سال ۱۴۰۳ تلاش شده که واقعیت‌ها دیده شود و واقع‌نگری از محورهای مورد توجه بودجه است؛ هم هزینه‌ها و هم درآمدها باید واقعی دیده شود و تمرکز روی کسانی است که فرار مالیاتی دارند و مالیات نمی دهند.
سخنگوی وزارت امور خارجه درخصوص ادعای غربی‌ها در قبال مسئله موشکی ایران خاطرنشان کرد: برخی طرف‌ها برای سرپوش گذاشتن بر واقعیت تلخ آنچه که در فلسطین درحال انجام است و همه افکار عمومی دنیا آن را به عینه می‌بینند، مایل هستند با طرح موضوعات انحرافی و برخی دغدغه‌های واهی و اساساً بی‌ریشه و بی‌اساس، اذهان عمومی را به سمت دیگری منحرف کنند. این‌ها رویکردهای سیاسی است و با انگیزه‌های خاص سیاسی صورت می‌گیرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی عصر امروز در دیدار آقای «میگل دیاز کانل» رئیس جمهور کوبا و هیئت همراه با اشاره به ظرفیت‌های فراوان سیاسی و اقتصادی دو کشور تاکید کردند: باید از این ظرفیت‌ها برای تشکیل یک اتحاد و ائتلاف میان کشورهایی که در قبال زورگویی‌های آمریکا و غربی‌ها دارای موضع یکسان هستند، استفاده شود.
بازرسی ویژه رئیس‌جمهور در واکنش به انتشار گزارش فساد در حوزه واردات چای در برخی رسانه‌ها، اعلام کرد: در این دولت و مشخصا در پرونده مذکور، دولت هم فساد را کشف و مدیران مربوطه را تا بالاترین سطوح برکنار کرد و هم پرونده انحراف ارزی را برای رسیدگی و صدور حکم در اختیار دستگاه قضایی قرار داد.
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: پس از تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۳ به مجلس از سوی رئیس‌جمهور کار بررسی این لایحه در کمیسیون تلفیق از روز چهارشنبه آغاز می‌شود.
رئیس گروه ساخت شناورهای سطحی وزارت دفاع گفت: اولین ناوشکن نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام شهید صیاد شیرازی تا پایان سال جاری به یگان رزم این نیرو الحاق خواهد شد.
رسانه KHAMENEI.IR بر اساس بیانات رهبر انقلاب، موضع ایشان در زمینه‌ی محو رژیم جعلی صهیونیستی را مورد بررسی و تبیین قرار داده است.
رئیس اداره اخبار مجلس از رفع ابهامات لایحه حجاب و ارسال آن به شورای نگهبان خبر داد.