شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار ویژه
نماینده عالی دولت در استان البرز با اعطای احکامی جداگانه، ضمن تقدیر از تعدادی از مدیران نسبت به انتصاب مدیران جدید اقدام کرد.
 رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داد، کمک معیشتی ماه اول (اردیبهشت) به حساب تمامی افرادی که تا ماه قبل مشمول دریافت یارانه بوده اما در این مرحله کمک معیشتی دریافت نکرده‌اند و متقاضی تجدیدنظر در دهک‌بندی فعلی هستند، واریز شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی بر رسیدگی فوری و دقیق به شکایات مردم درباره یارانه معیشتی و دهک‌های بندی یارانه‌ای تاکید کرد.
طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان گفت: طرح تغییر ساعت رسمی کشور در جلسه اخیر شورای نگهبان بررسی شد و مغایر قانون اساسی و شرع مقدس شناخته نشد.
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: برخی دهک‌های جامعه از ارز 4200 تومانی بهره چند برابری نسبت به دیگران بردند، اما متأسفانه برخی دهک‌های جامعه حداقل‌های نفع را‌‌‌‌‌‌‌‌ هم نبرده‌اند که بایستی این رویه اصلاح شود.
ستاد مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها درباره تخصیص یارانه ارزی اطلاعیه‌ای صادر کرد.
رئیس جمهور در پنجمین گفت‌وگوی تلویزیونی خود با مردم گفت: از همان اول معلوم بود که ارز ترجیحی برای کشور مشکل ایجاد می کند. دولت قبل هم متوجه شده بود، لذا تلاش کرد که این ارز را از کالاهای مختلف حذف کند.
 رهبر معظم انقلاب با اشاره به برنامه‌های اقتصادی دولت تأکید کردند: کارهایی که امروز دولت در زمینه اقتصاد در پیش دارد، کارهای مهمی است و همه اعمّ از قوا و دستگاه های مختلف و آحاد مردم باید کمک کنند که ان‌شاءالله دولت بتواند به این نتایج دست پیدا کند.
سخنگوی شورای نگهبان گفت: مقام معظم رهبری بیانیه‌ای را برای گام دوم انقلاب مرقوم و صادر کردند که نقطه نهایی آن تحقق تمدن نوین اسلامی و ظهور حضرت حجت (عج) است.
معاون اول رییس جمهور الزامات قانونی و ضرورت‌های اجرای طرح ملی مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها را برای مسئولان، استانداران و جمعی از مدیران ارشد اجرایی سراسر کشور تشریح کرد.
وزیر کشور با بیان اینکه سیاست اصلاح یارانه ها در راستای مردمی سازی و عادلانه‌ کردن پرداخت های یاران‌ ای است، گفت: در مسأله نان و دارو به شکل مستقل انجام خواهند شد.
رئیس مجلس با بیان اینکه هدف مشترک دولت و مجلس قطعاً این است که قدرت خرید مردم در حفظ سفره‌هایشان و کالاهای اساسی معیشتی تضمین شود، گفت: این را مردم عزیزمان مطمئن باشند که این کار انجام می شود.
رهبری در دیدار با رییس جمهور سوریه با تاکید بر اینکه اعتبار سوریه امروز بسیار بیشتر از گذشته است، خاطرنشان کردند که باید تلاش کرد روابط دو کشور بیش از گذشته ارتقاء یابد.