چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
اخبار ویژه
نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد با اشاره به وجود اختلاف قیمت مسکن در شهرهای کوچک، گفت: با اعمال جریمه و انفصال از خدمت می‌توانیم متخلفین این حوزه را جریمه کنیم‌.
معاون امور اجرایی رییس جمهور گفت: با دیپلماسی دولت سیزدهم گره‌های بزرگی از روابط بین الملل در حال گشایش است و بویژه در ایام اخیر شاهد گسترش روابط خصوصا در کشورهای همسایه، هستیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم علاوه بر توجه به رتبه بندی معلمان، ارتقای آموزشی و علمی معلمان نیز در دستور کار قرار گیرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه‌ای به دبیر شورای نگهبان خواستار تسریع در تأیید طرح مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی شد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به «رضا مراد صحرایی» برای تصدی وزارت آموزش و پرورش رای اعتماد دادند.
سلطان عمان و هیئت همراه صبح روز دوشنبه با رهبر انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت باید با تغییر ریل، دست به اقدامات اصلاحی درخصوص ریشه‌های واقعی تورم بزند، ریشه‌هایی همچون دلارزدایی، مهار بانک‌های‌خصوصی، شکستن احتکار زمین و مردمی‌سازی واقعی اقتصاد، که با نسخه‌های همیشگی و کلیشه‌ای نئولیبرال‌ها متفاوت است.
طبق مصوبه مجلس، سازمان اداری و استخدامی مکلف شد حداقل ۸ ماه قبل از آغاز ثبت‌نام انتخابات مجلس فهرست مشاغلی را که هم تراز مقامات تشخیص می‌دهد، برای استعفا اعلام کند.
نماینده مردم اراک در مجلس با انتقاد از عدم پرداخت وام ازدواج از سوی بانک‌ها، گفت: وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی باید این موضوع را پیگیری کنند.
رئیس‌جمهور، سیاست ایران را همگرایی و چندجانبه‌گرایی اقتصادی، همکاری جامع و متوازن با قدرت‌های نوظهور آسیایی چون چین، هند و اندونزی دانست.
معاون اول رئیس‌جمهور در نشست با ناشران بزرگ کشور گفت: دولت آمادگی کامل دارد تا به فعالان صنعت نشر برای ایجاد یک اتحادیه یا تشکیلات قانونی نشر کمک کند و همچنین بسیاری از ناشران کشور می‌توانند سهامدار برخی کارخانجات تولید کاغذ کنونی یا در دست ساخت در کشور شوند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی نگاه صحیح به حج و فهم اهمیت این فریضه را بسیار مهم خواندند و تأکید کردند: حج، مسئله‌ای جهانی و تمدنی است که هدف آن، ارتقاء امت اسلامی، نزدیکی دلهای مسلمانان و اتحاد امت اسلامی در مقابل کفر و ظلم و استکبار و بت‌های بشری و غیر بشری است.
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه احزاب حلقه ارتباط‌دهنده مردم با نظام‌های سیاسی در جوامع مختلف هستند بر ضرورت نقش‌آفرینی احزاب سیاسی در جهاد تبیین تأکید کرد.