یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
اخبار ویژه
تبلیغات نامزد‌های چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بعد از ظهر امروز (شنبه) با پخش برنامه تلویزیونی «صف اول» با حضور مسعود پزشکیان از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۸:۳۰ در شبکه خبر ادامه خواهد یافت.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت کنگره عظیم و پرشکوه حج، «گستره انسانی» و «قوت عاملِ معنوی اسلام» را دو جانبِ فریضه حج خواندند و با اشاره به فجایع غزه که در تاریخ معاصر بی‌نظیر است، تأکید کردند: برائت از رژیم صهیونیست و حامیانش بخصوص آمریکا، امسال باید فراتر از موسم و میقات حج، در کشورها و شهرهای مسلمان‌نشین، در همه جای جهان ادامه یابد و به آحاد مردم تسری یابد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به حجاج بیت‌الله الحرام گفتند: برائت امسال باید فراتر از موسم و میقات حج در کشورها و شهرهای مسلمان‌نشین در همه‌جای جهان ادامه یابد و فراتر از حج‌گزاران، به آحاد مردم تسرّی یابد.
ستاد انتخابات صداوسیما نظرسنجی‌هایی که در فضای مجازی، کانال‌ها و سایت‌ها به رسانه ملی نسبت داده می‌شود را تکذیب و اعلام کرد: فقط و فقط نظرسنجی‌هایی را از جانب سازمان صداوسیما معتبر می‌داند که به صورت رسمی منتشر می‌شوند.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس با اشاره به قطعنامه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه کشورمان گفت: اگر فشارها ادامه پیدا کند، پاسخ ایران به فشارها پشیمان‌کننده خواهد بود.
ستاد انتخابات کشور با انتشار اطلاعیه شماره سه شناسه انتخاباتی نامزدهای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران و سن انتخاب کنندگان را اعلام کرد.
فرمانده نیروی دریایی سپاه از الحاق تجهیزات جدید به این نیرو تا پایان سال خبر داد و گفت: بر مبنای اوامر فرمانده کل قوا و تأکیدات ستاد کل نیرو‌های مسلح، قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء(ص) و فرمانده کل سپاه، آمادگی‌های خود را افزایش می‌دهیم.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: شناسنامه‌ها در انتخابات هشت تیر مُهر نمی‌شود.
رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور گفت: شورای نگهبان به ستاد انتخابات اعلام کرد: رأی‌گیری انتخابات باید تماما به صورت دستی برگزار شود. شمارش آرا به صورت دستی در انتخابات ریاست جمهوری کار سختی نیست.
آخرین تصمیمات برای برگزاری انتخابات سالم و مشارکتی، در نشست سران قوا اخذ شد.
وزارت کشور اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده برای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را اعلام کرد.
سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه اسامی نامزدهای احراز صلاحیت‌شده به وزارت کشور ارسال شد، گفت: بعد از اعلام نتایج از فردا مهلت تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آغاز می‌شود.
نامزد‌های چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ۲۳ خرداد به مدت ۱۵ روز فرصت تبلیغات انتخاباتی دارند.