چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
اخبار ویژه
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید به دو عنصر «خداباوری و مردم محوری» گفت: اگر این دو سنت را سرلوحه کار قرار دهیم پیروز می‌شویم. سنت‌های الهی تبدیل و تعدیل نمی‌شوند و تا زمانی که صف مومنین از مشرکین جدا نشود از پیروزی خبری نیست.
در آستانه هفته دفاع مقدس، رهبر انقلاب به صورت ویدیو کنفرانس در جمع یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس حاضر و سخنرانی کردند.
سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز از تدوین شناسنامه سیاسی ۶ فرمانداری این استان خبر داد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سیاست‌گذاری ناکارآمد مدیریت دولتی منجر به پیدایش معضلات صنعت خودروسازی شده است، اظهار کرد: خودروسازان اصلی کشور اگرچه به ظاهر دولتی هستند اما به خاطر اینکه دولت تصمیم‌گیر اصلی آنها بوده و مدیران دولتی در ارکان اصلی آنها نقش پررنگی ایفا می‌کنند، در لایه‌های درونی صنعت خودروسازی شاهد پیدایش این قبیل سوءمدیریت‌ها هستیم.
آیت الله حسینی همدانی ضمن ابراز تأسف برای کارهایی که در استان باید انجام شود اما به خاطر سیاسی فکر کردن و فعالیت برای ماندن در پست و مقام اهمیتی به اجرای آنها داده نمی‌شود، خطاب به مسئولان استان اظهار کرد: اگر در مورد موضوعی توان ندارید رسماً اعلام کنید، تا با مشارکت مردم به‌سرعت آن کار را حل کنیم.
 درب نهاد ریاست‌جمهوری امروز چهارشنبه - 26 تیر - به روی رسانه‌های منتقد بسته بود و امکان پوشش برنامه حاشیه جلسه هیئت دولت، توسط دفتر رئیس‌جمهور از چند رسانه اصلی سلب شد.
آنچه درباره اقتصاد از مجلس یازدهم شنیدیم  دغدغه نمایندگان مجلس، برای بورس و بازار سرمایه است. موضوعی که بر اساس نظرسنجی ایسپا ۹.۲ درصد در بورس مردم با آن سر و کار دارند و حتی نمایندگان مجلس انقلابی توجهی ندارند که 39 درصد پس‌اندازی ندارند و بخش زیادی از جامعه هم درگیر مشکلات معیشتی هستند.
رهبر انقلاب روز ۳۱ شهریور به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس به صورت ویدیو کنفرانس سخنرانی خواهند داشت.
همزمان با آغاز مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی صبح امروز معاون سیاسی وزیر کشور از شعب اخذ رأی شهرستان کرج در حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد بازدید به عمل آورد.
سخنگوی قوه قضاییه از صدور رای پرونده اکبر طبری خبر داد و گفت که طبری به ۳۱ سال حبس محکوم شده است. او همچنین گفت که بیژن قاسم زاده -بازپرسی که تلگرام با دستور قضایی او در ایران فیلتر شده است- به جرم دریافت رشوه، به ۱۰ سال حبس محکوم شده است.
رئیس کل دادگستری استان البرز در آستانه برگزاری انتخابات متذکر شد: اقدامات و تحرکات نامزدها و هواداران آنها توسط دستگاه‌های انتظامی و اطلاعاتی در هماهنگی با دستگاه قضایی رصد می‌شود و با توجه به اختصاص شعب ویژه برای جرایم انتخاباتی در دادسرا و دادگاه، با هر نوع بی‌نظمی برخورد سریع و قاطع انجام خواهد شد.  
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: ستاد انتخابات استان و فرمانداران شهرستان‌های کرج، فردیس و اشتهارد تمامی اقدامات و برنامه‌ریزی لازم را داشتند تا در چارچوب قوانین انتخابات و دستورالعمل‌های بهداشتی، مردم در پای صندوق‌های رای حاضر شوند.
«علیرضا عباسی» به عنوان سومین منتخب مردم استان البرز از حوزه انتخابیه کرج وارد مجلس شد.