یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
اخبار ویژه
رییس اتحادیه قالیشویان کرج گفت:فعالیت قالیشویی‌های غیرمجاز و یک شبه که برای کسب سود در ایام پایانی سال فعالیت می‌کنند گاهی باعث ایجاد مشکلاتی برای شهروندان شده است.
قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور از واحدهای صنعتی و تولیدی سه شیفت شهرستان ساوجبلاغ و نظرآباد بازدید کرد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز گفت: برای معرفی ظرفیت‌های صنعتی البرز در حوزه صنایع غذائی، دارویی و کشاورزی به دنبال گسترش و بسط بیشتر روابط با خارج از کشور به ویژه کشورهای همسایه هستیم.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به استقرار صنایع سبز در این منطقه گفت: در کنار توسعه این صنایع، یکی از برنامه های در دستور کار منطقه توسعه و افزایش فضای سبز است.
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: ما در خصوص تامین کالا هیچ مانعی نداریم و با رایزنی های صورت گرفته، کالا به مقدار کافی موجود است، بلکه در توزیع دچار مشکل هستیم.
مدیرعامل آبفای البرز اعلام کرد به دنبال موافقت وزارت نیرو برای تخصیص آب بیشتر برای مصارف شرب شهروندان کرجی مجوز حفر و تجهیز شش حلقه چاه در حاشیه رودخانه کرج اخذ شده که تا کنون سه حلقه از آن حفر و آماده تجهیز شده است.
کارخانه پارس لامع طی مراسمی با حضور معاون دادستان کل کشور، به چرخه تولید بازگشت تا یکی دیگر از ده‌ها کارخانه‌ای باشد که چرخ‌های آن طی یک سال اخیر در نتیجه ورود دستگاه قضایی و با تدابیر اتخاذ شده از ناحیه مسئولان قضایی، به حرکت درآمده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد گفت: هشت هزار نفر از متقاضیان مسکن مهر شهر جدید هشتگرد هنوز برای دریافت واحد خود اقدام نکرده اند و کارت قسط مسکن آنان هنوز در دست ما است.
نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال مصوبه دیروز مجلس، مبالغ پرداخت مالیاتی بیش از ۳۰۰ واحد تولیدی و صنعتی به استان البرز بازگردانده می‌شود.
معاون استان‌ها و تشکل‌های اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه استان‌های قزوین و البرز فرصت‌های مناسبی برای سرمایه گذاری مشترک دارند،گفت : ارتباطات اتاقهای بازرگانی باید با نمایندگان مجلس بیشتر شود؛ چرا که نمایندگان مجلس قطعا گوش شنوایی برای شنیدن مشکلات بخش خصوصی دارند.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با بیان اینکه استان قزوین از ظرفیت فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام برای حمل و نقل و صادارت کالا استفاده کند، گفت: قانون اتاق بازرگانی نیاز به اصلاح دارد.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی البرز از تمام مشمولانی که روش غیر مستقیم را در آزاد سازی سهام عدالت انتخاب کرده‌اند، خواست نسبت به ثبت نام در سامانه سجام اقدام نمایند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز از توزیع برنج، روغن و شکر دولتی مورد نیاز مردم استان البرز به نرخ مصوب خبر داد و  اظهار داشت: برای تأمین نیاز مردم، مشکلی وجود ندارد.