چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
اخبار ویژه
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز از تشکیل مرکز مبادلات تجاری اتاق بازرگانی البرز و استان کارلیا روسیه خبر داد و گفت: اتاق بازرگانی البرز مسئول فراهم کردن مقدمات لازم به منظور تشکیل این مرکز است.
 مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز از هماهنگی‌های لازم برای اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی با مشارکت فروشگاه‌های بزرگ استان و پشتیبانی دستگاه‌های اجرایی خبر داد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه‌ای به دبیر شورای نگهبان خواستار تسریع در تأیید طرح مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی شد.
معاون اجرایی رییس جمهور گفت: از مجموع مصوبات سفر رییس جمهوری استان البرز، ۲ هزار میلیارد تومان تامین اعتبارشده است.
وزیر تعاون، کار ‌و رفاه اجتماعی از افزایش ۸۰ هزار تومانی مبلغ یارانه در صورت استفاده از کالابرگ الکترونیکی برای سه دهک نخست جامعه خبر داد.
بانک مرکزی برای شفافیت تسهیلات بانکی و اجرای قانون بودجه، جزئیات تسهیلات پرداختی بانک‌ها به کارکنان آن‌ها را اعلام کرد.
معاون نوآوری و فناوری‌های آینده‌ساز مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری گفت: استان البرز دارای ظرفیت‌های چشمگیر و قابل توجهی در حوزه دانش‌بنیان است که هرچه بیشتر باید این ظرفیت‌ها را در زمینه توسعه و پیشرفت مورد بهره‌برداری قرار داد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز از برگزاری جلسه هیئت حل اختلاف و داوری به منظور رسیدگی به پرونده‌هایی که به تعهدات قراردادی خود در موعد مقرر عمل نکرده اند، خبر داد.
نماینده وزیر راه و شهرسازی با اشاره به چالش‌های جهش قیمت و اجاره نشینی در پایتخت و کلانشهرها که آسیب‌های اجتماعی فراوانی برای شهروندان به وجود آورده، از ساماندهی مشاورین املاک در سطح کشور خبر داد.
مدیر روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام از حضور این منطقه در قالب پاویون در نخستین نمایشگاه صنعت پست، تجارت الکترونیک، لجستیک هوشمند و صنایع وابسته خبر داد.
مدیر کل استاندارد استان البرز از صدور 4 پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی خبرداد.
در قالب امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های متقابل بین سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی در راستای گمرک تخصصی فاوا توسعه می یابد.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز در دوازدهمین دوره اینوتکسinotex  به عنوان بزرگترین رویداد نوآوری و فناوری کشور تاکید کرد: پژوهشگران خلاق را به واحدهای تحقیق و توسعه صنایع وصل خواهیم کرد