یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
اخبار ویژه
مشاور معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش تعداد فروشگاه‌های متصل به طرح کالابرگ الکترونیک به ۱۹۷ هزار فروشگاه خرد و زنجیره‌ای خبر داد و گفت: قرار است طی چند روز آینده یکی از فروشگاه‌های بزرگ اینترنتی به این طرح متصل شود.
سازمان برنامه و بودجه کشور، ویرایش نهایی بخش اول لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور را منتشر کرد.
با توجه به گزارش وزارت اقتصاد در خصوص عرضه اینترنتی دارو در کشور، پیش‌بینی شده که سهم بازار فروش اینترنتی دارو نسبت به کل بازار به دلیل اثرات مثبت دارورسانی برخط مانند کاهش هزینه‌ها و افزایش رفاه بیماران، تا سال ۲۰۳۰ حدود ۲.۵ برابر شود.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از واریز مرحله اول سود سهام عدالت تا پایان آذرماه و شب یلدا به حساب سهامداران خبر داد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره دهک‌های مشمول کالابرگ گفت: در گام نخست برای پنج دهک اول یارانه مضاعف و تشویقی پیش‌بینی شده و با توجه به تصمیمات اخیر دو دهک دیگر هم اضافه شده اما هنوز درباره دهک‌های ۸ و ٩ تصمیمی اتخاذ نشده است.
در حالی این روزها خبر فساد سه میلیارد دلاری در واردات چای در رسانه‌ها منتشر شده که مدیر اجرایی سندیکای چای می‌گوید سال گذشته نسبت به وقوع این اتفاق هشدار داده بود. در همان زمان رسانه‌ها نیز نسبت به اقدام وزارت کشاورزی برای تخصیص ارز تنها به یک شرکت خاص اطلاع‌رسانی کرده بودند.
فروش خودرو در سامانه یکپارچه خودروهای داخلی آغاز شده اما سامانه مانند گذشته بسته نمی‌شود و متقاضیان هر زمان می‌توانند با مراجعه به این سامانه اقدام به ثبت سفارش کنند.
سود سهام عدالت طی دو یا سه روز آینده از شرکت‌ها دریافت و تا قبل از پایان آذرماه به حساب سهامداران واریز خواهد شد.
معاون اشتغال وزیر کار از اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار جدید توسط بانک مرکزی به منظور توسعه و تقویت مشاغل خانگی خبر داد و گفت: مجموع اعتبارات مشاغل خانگی به ۵ همت رسید.
درحالی مبحث تعادلِ ورودی و خروجی دستمزد کارگری -به عبارت ساده‌تر موضوع دخل و خرج ماهانه- همچنان به عنوان یکی از معضلات اساسی در اقتصاد کشور محسوب می‌شود که مؤلفۀ تورم، نقش تأثیرگذار در مقولۀ دستمزد دارد و به استناد آمار موجود در این راستا، تورم سالانه خوراکی همچنان بالاتر از 50درصد است.
مدیر سامانه یکپارچه خودروها از آغاز فروش خودروهای وارداتی از محل مازاد به متقاضیان جدید خبر داد و تأکید کرد: شرایط ثبت‌ نام همچون سابق است اما دیگر نیازی به بلوکه‌کردن وجه در حساب وکالتی وجود ندارد.
معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تجمیع اطلاعات اقتصادی خانوارهای ایرانی در پایگاه رفاه ایرانیان، از اعمال داده‌های جدید برای وسع‌سنجی مالی خانوارها جهت «صدک‌بندی» و پرداخت یارانه به آنها خبر داد و گفت: بر این اساس و با صدک بندی، جابه‌جایی ۷ میلیون نفر در دهک‌ها را پیش‌بینی می‌کنیم.
وزیر راه و شهرسازی خبر داد: از دهه فجر امسال فرآیند تحویل واحدهای نهضت ملی مسکن در سراسر کشور آغاز خواهد شد.