یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱

کلاهبرداری از طریق خرید خودرو با چک‌های مسروقه

 جانشین فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری یک کلاهبردار حرفه‌ای در عملیات برون استانی کارآگاهان پلیس آگاهی استان خبر داد و گفت: این متهم با چک‌های مسروقه اقدام به خرید خودرو کرده و متواری می‌شد.

به گزارش رمزگشانیوز؛ سرهنگ «محمد معظمی گودرزی» با اعلام این خبر بیان داشت: در پی ارجاع چند فقره پرونده کلاهبرداری با شیوه خرید خودرو با چک مسروقه، بررسی موضوع در دستورکار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: بررسی‌های اولیه حاکی از این بود که متهم با شناسایی فروشندگان خودرو با چرب زبانی و اقدامات متقلبانه ابتدا اقدام به جلب اعتماد مالباختگان کرده و سپس با چک‌های مسروقه خودروها را خریداری کرده و متواری می‌شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز اظهار داشت: در ادامه کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی-اطلاعاتی موفق به رد زنی تحرکات متهم در استان‌های تهران، زنجان و اصفهان شدند و با دریافت نیابت قضائی نامبرده را در یک عملیات غافلگیرانه در شهرستان شهریار استان تهران دستگیر و به پلیس آگاهی البرز منتقل کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به کشف 2 دستگاه خودرو کلاهبرداری شده از مخفیگاه متهم گفت: تاکنون متهم به 7 فقره کلاهبرداری از این طریق به ارزش 20 میلیارد ریال اعتراف کرده است.

سرهنگ گودرزی با بیان اینکه تحقیقات بر روی این پرونده همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: به شهروندان نیز توصیه می‌کنیم که به هیچ وجه با افراد ناشناس به وسیله چک معامله نکنند و در صورت دریافت چک حتما اصالت آن را استعلام کنند.
 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات