شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
اخبار ویژه
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان تهران روش‌های مشارکت در پویش «نذر قربانی» به مناست عید سعید قربان را اعلام کرد.
سرپرست اداره کل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: سامانه ثبت فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی در دست بررسی است که پس از تحویل و انجام پایلوت و رفع نواقص و ایرادات، طی سال جاری راه‌اندازی خواهد شد.
کارشناس پلیس فتا فراجا به شهروندان توصیه کرد: مراقب کلاهبرداری مجرمان سایبری با ترفند دریافت هدیه 20 گیگ اینترنت رایگان ریاست جمهوری باشید.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه از افتخارات دولت سیزدهم این بود که ۴۰ درصد دانش آموزان متوسطه دوم به هنرستان‌ها رفتند، گفت: ۳.۵ میلیون مترمربع طی ۳۳ ماه به فضای آموزشی کشور اضافه شده است.
وزیر آموزش و پرورش گفت: از احیای خانه المپیادی‌ها بعد از ۱۳ سال تا کسب ۳۰ مدال طلای المپیادهای علمی جهانی در ۲ سال اول دولت سیزدهم صورت گرفت.
معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده از امضای تفاهمنامه همکاری معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور برای سال ۱۴۰۳ با هدف ارتقا و بهبود وضعیت فرهنگی اجتماعی و اقتصادی زوجین روستایی خبر داد.
معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به تولید انواع انسولین‌های قلمی در کشور، از تأمین انسولین قلمی برند ظرف چند هفته آتی خبر داد.
روابط عمومی سازمان غذا و دارو اسامی، اسامی فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی غیرمجاز را اعلام کرد.
رئیس قوه قضاییه ضمن تبیین و تشریح اهداف سفر به قطر که در چارچوب دیپلماسی قضایی و توسعه تعاملات قضایی جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها است، گفت: ایجاد انسجام و وحدت میان همه ملل و دوّل اسلامی یکی از راهبردهای اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران در همه ادوار بوده است و این راهبرد کماکان با قوت و قدرت استمرار دارد.
در بهار ۲۰۱۲ فرهنگ لغت Macquarie استرالیا و آژانس تبلیغاتی McCann گروهی از متخصصان زبان را گردهم آوردند تا بر پدیده‌ای رایج در عصر تلفن‌های هوشمند نامی بگذارند. آن‌ها این پدیده را فابینگ 'Phubbing' لقب دادند و آن‌ را چنین تعریف کردند: "عمل نادیده‌گرفتن کسی که با شما صحبت می‌کند، با توجه و نگاه‌کردن به تلفن همراه خود".
دادستان تهران گفت: وزارت امورخارجه و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف شده‌اند با عقد تفاهم نامه با کشورهای همسایه نسبت به مسدودسازی شناسه بین‌المللی تجهیزات موبایل (IMEI) مربوط به گوشی‌های سرقتی از ایران اقدام کنند.
یک فوق تخصص غدد و متابولیسم گفت: تحت پوشش قرار دادن انسولین‌های نسل جدید تولید داخل باعث کاهش قیمت برای مصرف‌کننده می‌شود و از عوارض بیماری دیابت ازجمله میزان دیالیزی شدن بیماران و نیز بستری شدن افراد به‌دلیل سایر عوارض ناشی از کنترل نامناسب دیابت می‌کاهد و این موضوع از همه لحاظ مفید است.
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: در ۲ ماه اول سال ۱۴۰۳ شاخص اهدای خون کشور بیش از ۱۲ درصد رشد داشت و در کل کشور بیش از ۴۳۵ هزار واحد خون اهدا شد.