یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
اخبار ویژه
سامانه پیامکی وزارت بهداشت با سربرگ V.behdadht پیامکی را برای مردم ارسال کرده و برای تکمیل اطلاعات سلامت محور تنها روی لینک ارسالی کلیک کنید و سایر لینک‌های ارسالی از دیگر سرشماره‌ها می‌تواند جعلی باشد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ضمن بیان جزئیات گفت: تا چند هفته دیگر نسخه نهایی گواهینامه‌های دوزبانه آماده چاپ می‌شود.
ارسال پیامک‌های اغوا کننده یکی از روش های مرسوم کلاهبرداران در سال‌های اخیر برای خالی کردن حساب‌های مردم بوده است؛ با اینکه پلیس بارها به شهروندان هشدار داده که پیامک‌های مشکوک و لینک‌های ارسالی آنها را باز نکنند باز هم همه ساله پرونده‌های سرقت از حساب های بانکی از طریق پیامک قطورتر می‌شود.
دیابت و پرفشاری خون را می‌توان دو بیماری خاموش و در عین حال خطرناک نام نهاد که اگر به موقع تشخیص داده نشوند، عوارض آنها می‌تواند بسیار سنگین و شاید جبران ناپذیر برای نظام سلامت کشور خواهد بود. بر این اساس اجرای پویش ملی سلامت، از ۲۰ آبان ۱۴۰۲ با هدف تشخیص و کنترل دو بیماری مهم دیابت و پرفشاری خون در افراد بالای ۱۸سال در کشور آغاز شده است.
رئیس اداره داروخانه‌های سازمان غذا و دارو با بیان این مهم که تنها مرجع رسمی عرضه دارو، داروخانه‌ است؛ فروش و تبلیغات فرآورده‌های دارویی در سایت‌ها و سکوهای اینترنتی را غیرمجاز دانست.
روابط عمومی سازمان ملی مهاجرت از تمدید ۳۰ روزه زمان ثبت نام دانش‌آموزان اتباع و مهاجران خارجی در سامانه سهما این سازمان خبر داد.
بر اساس رای شعبه ۵۵ دادگاه عمومی و حقوقی تهران، دولت آمریکا و ۴۱ شخص حقیقی و حقوقی دیگر در آمریکا، در پرونده مطالبه خسارات ناشی از ترور سردار سلیمانی به پرداخت ۴۹ میلیارد و ۷۷۰ میلیون دلار محکوم شدند.
تنفس و استنشاق هوای آلوده برای همگان خطرناک است، اما برخی افراد هستند که به واسطه بیماری که دارند؛ هوای آلوده برای آنها مرگ‌بار است و به نظر می‌رسد با تشدید آلودگی هوا در کلانشهرها به ویژه پایتخت، افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای، باید بیش از پیش مراقب سلامت خود باشند و در خانه بمانند.
معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی فراجا از اجرای مرحله سوم طرح مقابله با سارقان تحت پوشش مأمور خبر داد و گفت: بیشترین سرقت مأمورنماها در البرز، خراسان رضوی و غرب استان تهران رخ می‌دهد.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: خودکفایی در تأمین کاغذ به عنوان کالای راهبردی مدیون تدابیر مقام معظم رهبری است، و امروز ما به خودکفایی در تولید دست یافته‌ایم. شرکت چاپ و نشر کتاب‌های درسی، آمادگی این را دارند که بخشی از انرژی و توانشان را صرف کمک به ارتقای کیفیت کاغذ کنند.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، خواستار توجه به برنامه غذایی برای کاهش عوارض آلودگی هوا شد.
رئیس انجمن همه‌گیرشناسی ایران، با توجه به بروز موارد آنفلوانزا و افزایش بیماری‌های تنفسی در فصل سرما، به مردم توصیه کرد: در تجمع‌ها ماسک بزنند.
مرکز رسانه قوه قضاییه در رابطه با اظهارات اخیر سخنگوی دولت در مورد لایحه عفاف و حجاب اطلاعیه‌ای صادر کرد.