یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
اخبار ویژه
دومین سفر استانی رئیس جمهور به البرز، در حالی برکات فراوانی برای استان به همراه داشت که آزادی ۲۳ زندانی بدهکار جرائم غیرعمد، پیش‌بینی ۱۹۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه‌های اقتصادی و عمرانی این استان از جمله موارد حائز اهمیت در این سفر است و به گفتۀ معاون اجرایی رئیس جمهور ۲۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار حدفاصل ۲ سفر استانی رئیس جمهور وارد البرز شده است.
روز جهانی خاک؛ 14 آذرماه 1402، خیابان شهید بهشتی کرج میزبانِ دوستداران محیط زیست بود؛ زنان و مردان و حتی کودکانی که قلبشان برای پاکیِ زمین می‌‌تپد و گردِ هم آمده بودند تا زشتیِ ته‌سیگارهای رها شده در پیاده‌رو را از چهره‌ی شهر بزدایند.
رئیس دادگستری اشتهارد استان البرز اعلام کرد: ۱۵ هکتار از اراضی ملی این شهرستان پس از هشت سال با پیگیری قضایی رفع تصرف شد.
مدیرکل هواشناسی استان البرز اعلام کرد: کیفیت هوای این استان از شامگاه امروز شنبه تا چهارشنبه هفته جاری در وضعیت ناسالم قرار می‌گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج و استاندار البرز در بیانیه‌ای مشترک از حضور پرشور و بی‌نظیر مردم از رئیس جمهور در دومین سفر استانی به این استان قدردانی کردند.
در هفته پژوهش و فن آوری و با هماهنگی و مدیریت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاداسلامی واحدکرج در نخستین دوره مسابقات ملی شبیه‌سازی روابط بین‌الملل با موضوع «‌شبیه‌سازی برجام در شورای امنیت» که در دانشگاه علامه‌طباطبائی برگزار شد، رتبه دوم را کسب کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز از بررسی مشکلات ۵۰۰ نفر از ایثارگران البرز در دور دوم سفر رئیس جمهور خبر داد و گفت: مشکلات موجود در قالب سه میز خدمت بررسی شد.
رئیس جمهور که با جمعی از اعضای هیات دولت از صبح امروز (جمعه) در دومین دور سفر به استان البرز سفر کرده بودند، دقایقی پیش و در پایان برنامه‌های استان، البرز را ترک کردند.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به اینکه سمن‌های استان البرز بسیار فعال بوده و الگویی برای تمام کشور هستند، گفت: نقش سمن‌ها بسیار مهم است چرا که از مردم و در میان مردم هستند و می‌توانند در مسائل آموزش محیط زیست راهنما باشند و مردم هم به حرف آنها اعتماد دارند.
معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: درمجموع ۲۱ هزار میلیارد تومان منابع اعتباری حدفاصل ۲ سفر استانی رئیس جمهور وارد استان البرز شده است.
استاندار البرز با بیان اینکه این استان دارای قابلیت‌های ویژه‌ای در حوزه‌های صنعت و اقتصاد است که در صورت حمایت‌های بیشتر می‌تواند در مسیر توسعه قرار گیرد، گفت: استان البرز دارای سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی با ۱۵۰ برند ملی است که می‌تواند گام‌های موثر اقتصادی را بردارد.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه موسسه رازی یکی از واحدهای بزرگ تولید واکسن در کشور است، گفت: این موسسه بیش از ۸۰ درصد انواع واکسن‌های انسانی، ۹۰ درصد واکسن‌های دامی و بیش از ۳۲ درصد واکسن‌های طیور کشور را تولید می‌کند.
رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی اعلام کرد: تولید صنعتی واکسن سویه جدید آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از طریق ژنتیک معکوس در برنامه کاری این موسسه قرار گرفت.