چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
اخبار ویژه
معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به اینکه دو درصد از ساکنان استان از نعمت آب آشامیدنی با کیفیت و سالم بی‌بهره هستند، ادامه داد:  این دو درصد شامل بخشی از روستاهای استان است که هنوز با شیوه قدیمی آب آشامیدنی خود را تامین می‌کند و شبکه و لوله گذاری انتقال آب  برای آنها انجام نشده است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام با اشاره به توسعه پروازهای مسافری از این فرودگاه گفت: با توجه به استقبال خوب مردم استان از پروازهای این فرودگاه، توسعه مسیرهای پروازی از پیام در دستور کار قرار گرفته است.
در تاریخ معاصر جامعه ایرانی دستخوش تحولات اقتصادی گوناگونی بوده که گاه متأثر از فضای سیاسی و گاه تأثیرگذار بر فضای سیاسی و حکومتی بوده است. آسیبی که در این دوران ساختار اقتصادی جامعه را تهدید می‌کند تبدیل‌شدن فرهنگ سودگرایی مطلق به ایستاهایی ماندگار در رفتار اقتصادی نسل‌های جوان جامعه است.
منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام، با گسترش زیر ساخت‌ها با هدف استقرار هر چه بیشتر واحدهای تولیدی و صنعتی امروز به بستر و فضایی امن برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی تبدیل شده است.
«عزیزاله شهبازی» در مراسم افتتاح فاز اول باغ موزه دفاع مقدس البرز که همزمان با 8 استان کشور با حضور دکتر «محمد باقر قالیباف» رییس مجلس شورای اسلامی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: دوران دفاع مقدس یادآور و احیا کننده واژه های ناب شهادت، شهامت، شجاعت، ایثارگری، مردانگی و سلسله مراتب فرماندهی و ولایت پذیری است.
فرمانده انتظامی البرز از دستگیری اعضای باند سارقان منزل که اقدام به 90 فقره سرقت در استان های مختلف کرده بودند، خبر داد.
رئیس اداره حیات وحش حفاظت از محیط زیست استان البرز از رهاسازی ۸ بهله پرنده شکاری در عرصه های طبیعی منطقه حفاظت شده استان البرز خبر داد.
مسابقات جامعه قرآنیان کرج با حضور ۲۳ شرکت کننده‌ جمعه ۴ مهرماه در حسینه قافله اربعین برگزار می‌شود.
رئیس اداره  منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرج گفت : اصولی‌ترین راهکار جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب اخذ اسناد مالکیت اراضی ملی به صورت تک‌برگ و کاداستر است و در این شهرستان روند اخذ اسناد اراضی ملی با سرعت در حال انجام است.
معاون اجرایی و عمران شهری شهرداری کرج در نشست مشترک با رییس و مدیران پارک علم و فناوری البرز اعلام کرد: شهرداری کرج برای همکاری با پارک علم و فناوری البرز در راستای توسعه شرکت‌های دانش بنیان و فناور عزم جدی دارد.
همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس ۱۷ هزار و ۷۰۰ رزمنده؛ جانباز و والدین شهدای استان البرز به صورت سراسری با کشور تجلیل شد.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ساوجبلاغ اعلام کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته به زودی در تمام اراضی ملی سطح شهرستان ساوجبلاغ اسناد تک برگی صادر خواهد شد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج، بر لزوم جریان‌سازی فرهنگی با بهره‌مندی از تولیدات آثار فاخر هنری تأکید کرد و گفت: اگر حماسه آفرینی غیورمردان دفاع مقدس ترسیم نشود؛ دشمن مقاومت ما را  باب میل خود روایت می‌کند.