سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱

تأکید رئیس کل دادگستری  البرز بر تسریع درسیدگی به جرایم حوزه محیط زیست

رئیس کل دادگستری البرز ضمن تأکید بر نقش فعالانه‌تر محیط زیست استان در مقابله با عوامل آلاینده آب، هوا و خاک، گفت: به دادستان‌های استان در زمینه تسریع در رسیدگی به جرایم حوزه محیط زیست تأکید شده است.

به گزارش رمزگشانیوز؛ حسین فاضلی هریکندی  روز پنجشنبه در دیدار با مدیرکل محیط زیست استان البرز اظهار داشت: پیگیری و حل مشکلات مرتبط با محیط زیست یکی از محورهایی است که جزو اهداف و مأموریت‌های پنجگانه ایجاد قرارگاه صیانت از بیت المال و مقابله با تغییر کاربری استان البرز بوده و همواره مورد پیگیری قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: اهتمام هرچه بیشتر در صیانت از حقوق عامه یکی از اولویت‌های ۱۵ گانه ابلاغی ابتدای سال جاری توسط رئیسقوه قضائیه است که ارتباط مستقیمی با حوزه محیط زیست دارد.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای به هنگام با عوامل آلاینده آب، هوا و خاک که جزو مأموریت‌های محیط زیست است از محورهای مورد تأکید دادگستری کل استان البرز در قرارگاه صیانت است و در این حوزه ها محیط زیست  به عنوان دستگاه متولی و مسئول باید فعال و موثر عمل کند.

فاضلی هریکندی  با اشاره به آزادسازی حریم و بستر رودخانه کرج در سال جاری گفت: این آزادسازی‌ها علاوه بر اینکه اجرای قانون بوده است، با هدف جلوگیری از آلودگی آب شرب استان های البرز و تهران، رفع مخاطرات زیست محیطی و حفظ اکوسیستم رودخانه بوده است.

وی با اشاره به استقرار واحدهای صنعتی و تولیدی متعدد در استان بیان داشت: در کنار توجه به مسئله   تولید و اشتغال باید نظارت لازم بر نحوه فعالیت آنها از حیث رعایت مقررات زیست محیطی انجام شود و از آسیب‌هایی که صنعت و فعالیت غیراصولی کارخانجات بر محیط زیست می‌تواند داشته باشد. جلوگیری شود.

رئیس کل دادگستری استان البرز یادآورشد که به  دادستان‌های استان تأکید شده به جرایم و گزارشات مرتبط با محیط زیست که از طریق ادارات شهرستانی یا گزارشات مردمی دریافت می شود، به فوریت و به صورت ویژه رسیدگی شود.
 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات