یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳

ریجستری تلفن همراه؛ کلاهبرداری جدید اینترنتی

رئیس پلیس فتا البرز در خصوص کلاهبرداری‌ اینترنتی و پیامکی تحت عنوان «رجیستری تلفن همراه» هشدار داد.

البرز- رمزگشانیوز؛ سرهنگ رسول جلیلیان اظهار کرد: این مجرمان با ارسال پیامک "فرایند ریجستری تلفن همراه" کاربر را به سایت جعلی با مشخصات ظاهری سامانه مورد نظر هدایت می‌کنند و در یک فرایند مجرمانه ضمن سرقت اطلاعات هویتی، اطلاعات حساب وی را مورد دستبرد قرار می‌دهند.
وی تاکید کرد: کلاهبرداران سایتی مانند رجیستری گوشی تلفن همراه (همتا) شبیه‌سازی‌کرده که ابتدا برای ورود به سایت سریال گوشی تلفن همراه را از کاربر دریافت می‌کنند.
جلیلیان گفت: کاربران باید توجه داشته باشند هرگونه اطلاع‌رسانی در زمینه طرح ثبت تلفن‌همراه، از طریق سرشماره پیامکی HAMTA (با حروف بزرگ انگلیسی) انجام می‌گیرد.
رئیس پلیس فتا البرز افزود: مجرمان سایبری با این ترفند به راحتی افراد را برای ورود به درگاه‌های جعلی تشویق کرده و با سرقت اطلاعات بانکی شهروندان حساب آنها را خالی می‌کنند.
وی از کاربران خواست به‌هیچ‌عنوان فریب این گونه پیامک‌ها با موضوعات مختلف مانند رجیستر کردن گوشی تلفن همراه را نخورند و در صورت نیاز به سایت‌های اصلی شرکت‌ها و سازمان‌های مورد نیاز مراجعه کنند.
رئیس پلیس فتا البرز یادآورشد: کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام نمایند. 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات