پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳

۲۹ مدرسه جدید تکمیل و تحویل آموزش و پرورش البرز شد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان البرز با بیان اینکه از مجموع ۶۰ پروژه آموزشی در دست ساخت سال گذشته استان، ۲۹ پروژه آنها تکمیل و تحویل آموزش و پرورش البرز شد؛ گفت: در زمان حاضر ساخت ۳۷ پروژه آموزشی دیگر در این استان در دست ساخت داریم.

البرز- رمزگشانیوز؛ حمید مسعودی گفت: بیش از ۲۰۸ میلیارد ریال سال گذشته صرف خرید تجهیزات مدارس و هنرستان‌های این استان شد.
مسعودی، وضعیت تهیه و توزیع تجهیزات آموزشی و هنرستانی استان را خوب توصیف کرد و افزود : پارسال ۶۵ میلیارد ریال تجهیزات برای کارگاه‌های الکترونیک، الکتروتکنیک، طراحی دوخت، تصویرسازی، شبکه و نرم افزار کشاورزی و معماری داخلی هنرستان‌های البرز خریداری شد.
وی با اشاره به تعمیرات طرح تابستانه مدارس افزود: پارسال با همکاری شهرداری و شورای شهر کرج محوطه ۱۵۵ مدرسه به متراژ ۲۶۳ هزار متر مربع آسفالت و نیز ایزوگام پشت بام مدارس به متراژ ۱۳۴ هزار مترمربع در کرج انجام شد.
مسعودی درخصوص مشارکت خیرین، صنایع و دستگاه‌ها در توسعه فضاهای آموزشی استان عنوان کرد: سال گذشته خیرین بار پرداخت سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال ۸۵ درصد تعهدات خود را برای ساخت ۴۸ پروژه آموزشی با ۴۲۸ کلاس درس انجام دادند.
مدیرکل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس البرز در ادامه بیان کرد: همچنین صنایع و دستگاه‌های اجرایی البرز سال گذشته ۲۵ درصد در ساخت مدارس مشارکت داشتند؛ در این زمینه بسته تحولی اجرایی مدرسه سازی با رویکرد مسوولیت اجتماعی تدوین شده و در شورای اداری و شورای آموزش و پرورش استان البرز مورد تایید و تصویب قرارگرفته است.
وی افزود: نهضت بهسازی و شاداب سازی مدارس مناطق کم برخوردار طی سال گذشته در ۳۵۰ مدرسه استان با کمک گروه‌های جهادی، مدیران، انجمن اولیاء و مربیان، خیرین مدرسه ساز، سازمان بسیج دانشجویی، سازمان بسیج سازندگی و مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس آغاز شد و تا پایان آبان این سال ۲۵۸ مدرسه در این طرح بهسازی شد. 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات