پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳

ماه رمضان امسال زندگی برای اسرائیلی‌ها سخت‌تر خواهد بود

امام جمعه کرج با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با شکست نظامی که در غزه خورد امروز نسل کشی را به سمت تشنگی و گرسنگی دادن به مظلومان برده است، خاطرنشان کرد: ماه رمضان امسال خشم فلسطینیان در کرانه باختری بیشتر و زندگی برای اسرائیلی‌ها سخت‌تر خواهد بود و در این ماه شاهد مجاهدت‌های ویژه و پیروزی‌های خاص تری خواهیم بود. امید است کار اسرائیل به ماه رمضان سال آینده نرسد.

البرز- رمزگشانیوز؛ آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه کرج ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان با اشاره به تقارن آغاز سال شمسی جدید و بهار طبیعت با آغاز سال معنوی و بهار فطرت گفت: اگر از برکت هر دو بهار به خوبی بهره برداری شود، برای معنویت ما در دنیا و آخرت بسیار خوب خواهد بود زیرا هم زمین طبیعت جان می‌گیرد و هم زمین جان و فطرت ما زنده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه دهم ماه مبارک رمضان مصادف با دوم فروردین ماه، سالگشت وفات حضرت خدیجه کبری (س)، ام المومنین و ام الایتام است، افزود: این بانوی باسواد مسلط بر تورات و انجیل دارای فضائل و سجایای اخلاقی و اوصاف کم نظیری بود. در دورانی که جامعه منحط بود و برای زن ارزشی قائل نبودند، به او لقب طاهره و عفیفه دادند و در مسائل سیاسی و اقتصادی جامعه خویش نقش مؤثری ایفا می‌کرد.
امام جمعه کرج عنوان کرد: خداوند برای بانوان نقش و هویتی تعیین کرده که یکی از مصادیق آن زنان ام المومنین یعنی حضرت خدیجه کبری (س) است. این بانوی تأثیرگذار با فداکاری به جامعه بشری خدمت می‌کرد و در شکل گیری انقلاب اسلامی رسول خدا و تثبیت آن، با حمایت‌های مادی، معنوی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و موضع گیری های به موقع و درست نقش سازنده‌ای در تاریخ اسلام و بقای آن داشت.

مسئولان برخی مسائل را جدی بگیرند
آیت الله حسینی همدانی تصریح کرد: اسلام با بی عفتی مخالف است اما اگر این دین مبین از حجاب می‌گوید برای جدا کردن زن از جامعه نیست، وگرنه اگر می‌خواست زن در خانه بماند که این بحث را مطرح نمی‌کرد. اسلام برای حضور بانوان در جامعه و تأثیرگذاری آنان حجاب را مطرح کرده اما عده‌ای قصد دارند نقش فعال بانوان و حضور مؤثر آنها در جامعه را خراب کنند.
وی با تاکید بر اینکه ابتدا خود بانوان باید مواظبت کنند که مورد سوءاستفاده قرار نگیرند، متذکر شد: ای کاش برخی مسؤولان بعضی از مسائل را جدی تر بگیرند. مجلس باید برای اولویت‌های اقتصادی و فرهنگی جامعه اهمیت ویژه ای قائل شود. رهبر معظم انقلاب اسلامی و دلسوزان نظام و اسلام بسیار در این رابطه فریاد زدند اما خبری از اقدامات مهم و مؤثر نیست.
نماینده ولی فقیه در استان البرز گام اول برای حل این مشکل را اجرای قانون دانست و افزود: کار در این زمینه باید از خود دولت آغاز شود و سپس دستگاه‌هایی که از مجوزها و امکانات استفاده می‌کنند نیز مورد توجه قرار گیرند. از همه اینها مهمتر بحث امر به معروف و نهی از منکر از بالا تا پایین جامعه ست؛ این موضوع باید جدی گرفته شود اما نمی‌شود که در این صورت شرور بر ما سلطه پیدا می‌کند.

از خدا بترسید
آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های مربوطه مختلف ترک فعل را کنار بگذارند و از خدا بترسند و به دستورات او عمل کنند و از اینکه جابجا شوند هراس نداشته باشند، عنوان کرد: ۲۹ اسفند سالگشت ملی شدن صنعت نفت بوده و این واقعه تاریخی نیز مانند دیگر وقایع پر از درس عبرت است. در سال ۱۲۸۷ شمسی نفت در ایران کشف شد که آن زمان محمدعلی شاه سلطان بود.
به گفته وی، تا زمان رضا خان قراردادهای مختلفی به منظور غارت این ثروت توسط کشورهای سلطه گر به ویژه انگلیس بسته شد و این اتفاق نیز افتاد. تا اینکه مردم آگاه شدند و اعتراض کردند. با تلاش‌های فراوان اصل ماجرا در مجلس شانزدهم تصویب و زمان مصدق اعلام اما این پیروزی با اعتماد بی جا و بیش از حد مصدق به آمریکا و کودتای ۲۸ مرداد و قراردادهای استعماری جدید به کام مردم تلخ و دور جدیدی از غارتگری آغاز شد.
امام جمعه کرج بیان کرد: مصدق با همین اعتماد نابجا در زمان نخست وزیری خود با آمریکا برای ساخت سفارتخانه این کشور قرارداد بست و پس از پیروزی انقلاب اسلامی مشخص شد که این مکان پایگاه جاسوسی و مداخله در امور ایران بوده و جنایات بسیاری علیه این ملت و منافع آنها انجام شده است. از این ماجرا عبرت می‌گیریم که نظام استعماری و استکباری از هر راهی که بتواند برای ضربه به این نظام و کشور استفاده می‌کند.

امید است کار اسرائیل به ماه رمضان سال آینده نرسد
آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه آمریکا حذف جمهوری اسلامی ایران را می‌خواهد اما به فضل خدا، رهبری امامین انقلاب و هوشیاری مردم تاکنون موفق به سلطه و غلبه بر ایران نشده و نخواهد شد، اظهار کرد: اول فروردین سالگشت مبارزه با تبعیض نژادی است اما کسانی که این شعار را می‌دهند با قدرت بر خلاف شعار خود عمل می‌کنند. به عنوان نمونه ایجاد بحران، فساد و جنایت در جنگ اکراین را ببینید.
نماینده ولی فقیه در استان البرز افزود: تا کنون به جز ویرانی برای دو طرف بیش از ۵۰۰ هزار نفر از هر دو گروه تلفات گرفته شده همه اینها را آمریکا برای نجات اقتصاد خود انجام می‌دهد اما با همین کارها به نابودی نزدیکتر می‌شود. همچنین در طول این چهار ماه به گفته خودشان بیش از چهار سال که در سراسر دنیا به دلایل مختلف کودک کشته شده، در فلسطین کودک کشی شده است.
وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با شکست نظامی که در غزه خورد امروز نسل کشی را به سمت تشنگی و گرسنگی دادن به مظلومان برده است، خاطرنشان کرد: ماه رمضان امسال خشم فلسطینیان در کرانه باختری بیشتر و زندگی برای اسرائیلی‌ها سخت‌تر خواهد بود و در این ماه شاهد مجاهدت‌های ویژه و پیروزی‌های خاص تری خواهیم بود. امید است کار اسرائیل به ماه رمضان سال آینده نرسد.


 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات