یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳

تشدید طرح برخورد با خودروهای آلاینده در البرز

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز از تشدید طرح برخورد قانونی با وسایل نقلیه آلاینده با توجه به کاهش کیفیت هوا در مناطق مختلف این استان خبر داد.

البرز- رمزگشانیوز؛ سرهنگ حمداله رحمتی پور اظهار کرد: براین اساس ورود خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی به معابر درون شهری به دلیل افزایش آلایندگی در استان البرز ممنوع است.
وی اضافه کرد: شهروندان از هر گونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا می‌شود، خودداری کنند.
رحمتی پور افزود: خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی باید برای رفع نقص فنی به مراکز خدمات خودرویی و معاینه فنی منتقل شوند.
رئیس پلیس راه البرز بیان کرد: طرح برخورد با خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی در تمام فصول سال ادامه دارد اما در ۶ ماه دوم سال به دلیل آلودگی بیشتر در کلانشهرها، این طرح‌ها با شدت بیشتری انجام می‌شود.
وی افزود: خودروهایی که عمر تولید آن‌ها کمتر از چهارسال باشد نیازی به معاینه فنی ندارند اما بالای چهارسال باید برگه معاینه فنی دریافت کنند.
وی یادآورشد: امسال نمایندگان پلیس راهور، شهرداری‌ها، حمل ونقل و استانداری البرز عملکرد هشت مرکز معاینه فنی استان را مورد بازبینی قرار دادند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز افزود: اکنون ۲۲ مرکز معاینه فنی خودرو در استان البرز فعال است که از این تعداد سه مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین در شهرستانهای کرج، نظرآباد، اشتهارد و ۱۹مرکز معاینه فنی خودروهای سبک شامل ۲ مرکز در نظرآباد، سه مرکز در ساوجبلاغ، چهارمرکز در فردیس، یک مرکز در اشتهارد و بقیه در شهرستان کرج قرار دارند.

 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات