چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

۲۱ هزار میلیاردتومان منابع اعتباری در ۲ سفر استانی به البرز تزریق شد

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: درمجموع ۲۱ هزار میلیارد تومان منابع اعتباری حدفاصل ۲ سفر استانی رئیس جمهور وارد استان البرز شده است.

البرز- رمزگشانیوز؛ محسن منصوری جمعه شب در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان البرز افزود: از مجموع این میزان منابع چهار هزار میلیارد تومان در حوزه عمرانی و ۱۹ هزار میلیارد تومان در حوزه اقتصادی است.
وی بیان کرد: بنابر این در حوزه اقتصادی بیشترین رقم درسطح کشور را در استان البرز داریم.
منصوری یادآورشد: برخی از پروژه های سفر اول نیاز به تکمیل داشت که قطار شهری، بیمارستان شهید سلیمانی، ساختمان شتاب‌دهی شهید سلیمانی، پروژه انتقال آب طالقان، تکمیل مدول تصفیه خانه کرج اجرایی شد.
وی با اشاره به همراهی وزرا در سفر دوم رئیس جمهور به استان البرز اضافه کرد: پویایی جدی در حوزه عمرانی استان البرز را شاهد هستیم.
منصوری گفت: در مجموع در سفر دوم ۱۹ هزار میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی و اقتصادی پیش‌بینی شده که ۱۳ هزار میلیارد تومان سهم صنعت است.
وی اضافه کرد: ۱۳۱ مصوبه در سفردوم رئیس جمهور به استان البرز داشتیم که برای اجرایی شدن آنها هفت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان منابع اختصاص داده شد که با توجه به اینکه رقم‌هایی اضافه می‌شود تکمیل کنارگذر شمالی، تونل طالقان، راه‌ها و بیمارستان‌ها مدنظر قرار می‌گیرد.
منصوری گفت: یکصد مدرسه در حد فاصل ۲ سفر استانی رئیس جمهور در البرز داشتیم که وعده‌های دولت در نهضت مدرسه‌سازی محقق شده و یکصد مدرسه دیگر به عنوان مصوبه سفر در جلسات مدنظر قرار می‌گیرد.
معاون اجرایی رئیس جمهور افزود: سرمایه‌گذاری ۳۵ طرح به ارزش ۳۰۹ هزار میلیارد تومان اعلام شده که ۲۰۰ هزار میلیارد تومان آن در مرحله امضای تفاهم‌نامه است.
وی اضافه کرد: گره‌گشایی در تسهیل قواعد حوزه صنعت، مجوز تامین اراضی، مجوز صدور گمرک از مصوبات سفر دوم رئیس جمهور به استان البرز است.
منصوری، ایجاد خوشه های جدید، استقرار صنایع تا رده سه و چهار، ۲ شهرک صنعتی درهشتگرد و کرج، مصوبات مهم در فرودگاه پیام که بسته برای استفاده مطلوب طراحی شده را از دیگر دستاوردهای سفر دوم برشمرد.
وی اضافه کرد: در حاشیه سفر دستگاه قضایی نیز با اعتبارات نهاد ریاست جمهوری شاهد آزادی ۱۶۰ زندانی در استان البرز بودیم. 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات