چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

واکسن‌های نوترکیب گره‌گشای بحران‌های بیولوژیک در کشور هستند

مدیر تحقیق و توسعه موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی، با اشاره به تولید نسل جدید واکسن‌های نوترکیب در این موسسه گفت: واکسن‌های نوترکیب گره‌گشای بحران‌های بیولوژیک در کشور هستند.

البرز- رمزگشانیوز؛ روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی نوشت: سید رضا بنی هاشمی روز جمعه در حاشیه مراسم افتتاح خط تولید نسل جدید واکسن‌های نوترکیب که با حضور وزیر جهاد کشاورزی در موسسه رازی برگزار شد، افزود: خط تولیدی که امروز همزمان با دومین سفر رئیس جمهور به البرز راه‌اندازی شد سایت اسکیل آپ صنعتی تحقیق توسعه و تولید واکسن‌های نو ترکیب و ادجوانت‌های پیشرفته ای است که پیش از این در کشور نمونه آن وجود نداشت.
وی اظهار کرد: یکی از مزایای این سایت تبدیل تمام واکسن‌های نوترکیب به مقیاس صنعتی است و دیگر نکته مثبت آن توانایی تبدیل ایده به مرحله تولید ایده‌هایی است که در سطح آزمایشگاهی هستند.
بنی هاشمی گفت: ما در این سایت توانایی لازم را داریم تا نسل جدید واکسن‌هایی که در جهان شروع به تولید می‌شود را با سرعت بالاتر به مرحله تولید برسانیم.
مدیر تحقیق و توسعه موسسه رازی ادامه داد: با توجه به تولید ادجوانت های نسل جدید کشور در این سایت که پیش از این ما در این حوزه وارد کننده بودیم، می توانیم این ادجوانت ها را در اختیار بخش‌های تولیدی و تحقیقاتی قرار دهیم.
بنی هاشمی با بیان اینکه این سایت در حوزه تولید ادجوانت‌ها در منطقه مقام اول را دارد، اضافه کرد: ما در جهان جزو پنج شرکتی هستیم که موفق به این دستیابی به این دانش شده‌ایم و اکنون از دیگر کشورها نامه و درخواست‌هایی داریم‌ تا همکاری مشترک در ارتباط با تولیدهای مشترک در این حوزه داشته باشیم و در این ارتباط چند مورد وجود دارد که امیدواریم بتوانیم ‌در سال‌های آتی به مرحله تولید و صادرات برسیم.
وی با بیان اینکه رازی واکسن‌های داخل بینی در حوزه کرونا را تولید کرده و در سطح منطقه‌ای و جهانی با این توانمندی ما آشنا شده‌اند، گفت: رازی می‌تواند برای تولید محصولات مشترک با دیگر کشورها همکاری‌های مشترک داشته باشد.
 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات