یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

استقرار تیم‌های راهداری در جاده‌های برف‌گیر استان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان البرز با اشاره به فعال شدن سامانه بارشی در کشور از استقرار تیم‌های راهداری در جاده‌های برفگیر این استان خبر داد و گفت: افزون بر استقرار ماشین‌های سنگین و نیمه سنگین، ماسه و نمک نیز برای یخ زدایی از جاده‌های کوهستانی از جمله جاده گردشگری کرج – چالوس، آزادراه تهران - شمال و جاده طالقان تأمین شده است.

البرز- رمزگشانیوز؛ علی زندی‌فر اظهار کرد: اکنون ۲۰۰ نیروی انسانی در قالب ۳۵ تیم راهداری استان البرز در حالت آماده‌باش هستند و ۱۴۰ دستگاه ماشین آلات سنگین،‌ نیمه سنگین و سبک نیز در ۱۱ راهدارخانه استان البرز آماده خدمات‌رسانی شده است.
وی افزود: امسال تیم‎های راهداری استان در چندین مرحله به ایمن‌سازی و اصلاح نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای البرز پرداختند، اکنون حدود یک کیلومتر گالری نیمه پیش ساخته در نقاط بهمن گیر جاده کوهستانی کرج – چالوس در دست نصب و احداث است.
زندی‌فر گفت: از یک ماه پیش تاکنون محور کرج – چالوس در دست لق گیری سنگ ها و ایمن سازی مسیر قرار دارد؛ روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه هر هفته از ساعت ۶ صبح تا ۱۶ این مسیر مسدود می‌شود و این اقدام تا ۲۱ آذرماه سال جاری ادامه دارد.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای البرز ادامه داد: بهسازی و زیباسازی تونل کندوان از پنجم تا ۲۱ آذرماه سال جاری انجام می‌شود که برای این مدت مجوز انسداد مسیر اخذ شده است.
وی اظهار کرد: با توجه به نصب تابلو و ایمن سازی میزان سقوط خودرو در رودخانه کرج به کمترین سطح خود رسیده است، سال ۱۴۰۰ تعداد ۲۷ فقره سقوط خودرو در رودخانه کرج داشتیم که از آن سال تاکنون تنها یک مورد ثبت شده است.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای البرز ادامه داد: افزون بر چهار هزار میلیارد ریال طی۲ سال اخیر صرف بهسازی، احداث و آسفالت ۱۲۴ کیلومتر راه روستایی البرز شده که طی ۲۵ سال گذشته این حجم عملیات عمرانی در راه‌های روستایی استان کم سابقه بوده است.
زندی‌فر گفت: محور شمشک به دیزین پس از حدود شش سال انسداد با اهتمام راهداری البرز امسال بازگشایی شد و اکنون شرکت پیمانکاری در حال بهسازی و ایمن‌سازی مسیر است. 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات