یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

اجرای ۳۳۷ پروژه عمرانی محرومیت‌زدایی در استان البرز

رئیس بسیج سازندگی استان البرز از اجرای بیش از سیصد پروژه عمرانی محرومیت‌زدایی در استان البرز خبر داد و گفت: جهادگران بسیجی این استان طی یک‌سال گذشته ۳۳۷ پروژه عمرانی محرومیت‌زدایی اعم از ساخت، تکمیل، مرمت و بهسازی خانه‌های محرومان را اجرا کرده‌اند.

البرز- رمزگشانیوز؛ سرهنگ پاسدار محمد فلاحت‌کار روز دوشنبه در سومین رزمایش جهادگران فاطمی استان البرز که در نخستین روز از هفته بسیج در کانون شهید سبحانی سپاه کرج برگزار شد، افزود: جهادگران استان البرز با تلاش‌ها شبانه روزی خود در یک‌سال اخیر صحنه‌های بزرگی آفریدند که یکی از پررنگ ترین خدمات آن‌ها در حوزه محرومیت‌زدایی و اشتغالزایی بوده است.
وی با بیان اینکه در یکسال گذشته ۲۸۰ هزار مترمربع از معابر روستایی و حاشیه شهرهای استان با قیر رایگان توسط جهادگران بهسازی و مرمت شده است، اظهار کرد: این استان به دلیل شرایط ویژه‌ای که دارد نیازمند سهمیه ویژه قیر رایگان است.
فلاحت کار همچنین به اجرای طرح جهاد آبرسانی در این استان اشاره کرد و گفت: البرز رتبه برتر کشوری این طرح را کسب کرد زیرا چهار ماه زودتر از زمان مقرر آن را به پایان رساند.
وی افزود: در اجرای طرح جهاد آبرسانی به ۶ روستای استان اقداماتی همچون ساخت سه مخزن با حجم ذخیره‌سازی یک میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر، اجرای خط انتقال آب شرب در مناطق صعب‌العبور با طول ۱۱ کیلومتر، پیشگیری از هدررفت شبکه آب شرب به میزان ۴۱ درصد و تعویض کامل کیت انشعابات به تعداد چهار هزار و ۵۰۰ عدد انجام شده است.
وی همچنین به اقدامات اشتغالزایی بسیج سازندگی اشاره کرد و گفت: در یکسال گذشته ۲ هزار و ۹۶ فقره تسهیلات کم بهره به میزان یک هزار و ۷۸۰ میلیارد ریال پرداخت شده که در این راستا برای ۲ هزار و ۳۰۰ نفر اشتغالزایی انجام شده است.

مسکن محرومان البرز ویژه دیده شود
رئیس بسیج سازندگی استان البرز در ادامه با اشاره به حاشیه بزرگ این استان، اظهار کرد: استان‌های دیگر یک اقلیم و یک نوع گویش و یک فرهنگ دارند ولی در البرز فرهنگ و گویش‌های مختلف وجود دارد که اتفاقات بسیار بزرگی را در بحث اجتماعی رقم می‌زند.
وی تصریح کرد: بالا رفتن قیمت مسکن و کاهش توان اقتصادی مردم در سال‌های اخیر باعث شده که ریزش‌هایی از لحاظ مسکن در کل کشور شاهد باشیم که این روند در پایتخت بیشتر بوده که این افراد به سمت البرز حرکت کرده‌اند لذا تامین مسکن این افراد نیازمند ویژه دیده شدن البرز است تا خدمات ویژه‌ای به محرومان این استان داده شود.
گفتنی است؛ سومین رزمایش فاطمی جهادگران البرز با حضور یک هزار نفر از جهادگران در قالب ۴۴۰ گروه جهادی برگزار شد. 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات