چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

چهار هزار تابلو و علائم ایمنی در راه‌های البرز بهسازی و نصب شد

رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان البرز اعلام کرد: حدود چهارهزار تابلو و علائم ایمنی طی سال جاری در راه های استان بهسازی یا جایگزین شده است.

البرز- رمزگشانیوز؛ مرتضی داوودی روز شنبه در حاشیه طرح جایگزینی تابلوها و علائم ایمنی راه‌های البرزاظهار کرد: تابلو و علائم ایمنی با اعلام دستورات انتظامی، هشدار، پیش‌آگاهی و هدایت مسیر به رانندگان، نقش بسزایی در ارتقای ایمنی جاده‌های ارتباطی در سطح جاده‌های استان دارد که این علائم شامل تابلوهای اخطاری، اطلاعاتی، مسیرنما، انتظامی و امثال آن است .
وی بیان کرد: برای جلوگیری از برخورد رخ به رخ وسایل نقلیه در محورها و همچنین ایجاد ممانعت از سقوط وسایل نقلیه در پرتگاه‌ها، در این بازه زمانی بیش از ۶ کیلومتر حفاظ بتنی(نیوجرسی) و ۲۶۸ شاخه گاردریل در راه‌های مواصلاتی استان نصب شده است.
داوودی گفت: به منظور افزایش سطح ایمنی و کاهش حداکثری حوادث جاده‌ای، طرح نصب و استقرار حفاظ نیوجرسی‌ و گاردریل در محورهای مواصلاتی استان پیگیری و با درنظر گرفتن نوع جاده و میزان ترافیک آن و بر حسب اولویت نسبت به نصب این امکانات ایمنی اقدام می‌شود.
وی اظهار کرد: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون به منظور آگاهی‌دادن و مسیرنمایی صحیح به رانندگان و در نتیجه افزایش نظم و ایمنی در حرکت وسایل نقلیه، بیش از ۶۵۰ کیلومتر از محورهای استان خط‌کشی شده است.
رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: برای افزایش ایمنی محورهای استان همچنین پروژه هایی نظیر احداث، تعمیر و نگهداری سیستم روشنایی محورها، شانه‌سازی، اصلاح شیب شیروانی، ایجاد منطقه عاری از مانع در کناره راه‌ها، لکه‌‎گیری، آرام‌سازی جریان ترافیک با نصب سرعت گیر و همچنین اجرای شیار لرزاننده نیز در این بازه زمانی انجام شده است.
گفتنی است؛ استان البرز دارای یک هزارو۵۰۰ کیلومتر آزاد راه ، بزرگراه ، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های این استان است.


 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات