چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

ضرورت الگوبرداریِ جوانان از شخصیت شهید تهرانی‌مقدم

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با بیان این مهم که دستاوردهای پدر موشکی ایران، شهید «حسن تهرانی‌مقدم» خواب راحت را از چشم صهیونیست گرفته و هراس در دل آن‌ها انداخته است؛ گفت: بایستی شخصیت این سردار رشید اسلام به عنوان الگو برای جوانان ما مطرح و شناسانده شود.

البرز- رمزگشانیوز؛ آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرج با اشاره به پیش رو بودن سالگرد شهادت شهید «حسن تهرانی مقدم» و ۱۶ نفر از پاسداران که به همراه این شهید در ۲۱ آبان‌ماه سال ۱۳۹۰ بر اثر انفجار در زاغه مهمات در ملارد به شهادت رسیدند، افزود: بایستی شخصیت این سردار رشید اسلام به عنوان الگو برای جوانان ما مطرح و شناسانده شود.
وی به اقدامات این شهید دانشمند در طول دوران دفاع مقدس اشاره کردو اظهار کرد: شهید تهرانی مقدم بعد از فتح المبین بنیانگذار توپخانه سپاه پاسداران شد تا اینکه به فکر تولید موشک ساخت داخل افتاد و اکنون هر چه موشک داریم ریشه اش به این شهید بازمی گردد تا جایی که در مراسم تشییع شهید تهرانی مقدم، رهبر معظم انقلاب به خانواده این شهید فرمودند که «من مصیبت زده شده‌ام». امام جمعه کرج با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی یکسال قبل از شهادت این شهید در خرداد سال ۱۳۸۹، افزود: کار بزرگ این شهید را رهبر گفته اند که معجزه توانایی های عزم راسخ انسان مومن است. 
وی درخصوص دیگر ویژگی های این شهید گفت: دانشمند برجسته، پارسای بی ادعا، دارای همت بالا و بلند، نگاه به افق های خیلی بلند، برجسته در مدیریت، تبعیت از ولی فقیه و توجه داشتن به وظیفه و انجام وظیفه در زمان، قلب او از عشق به محرومان عالم لبریز بود و دلش پر از نفرت از صهیونیست ها بود. آیت‌الله حسینی همدانی بیان کرد: شهید تهرانی مقدم به قدری از صهیونیست نفرت داشت که وصیت کرده بود روی سنگ قبرش بنویسند که آرزوی نابودی رژیم صهیونیستی را داشت.

اقدامات شهید تهرانی مقدم فکر هر گونه تجاوز به خاک ایران را از ذهن دشمنان دور کرد
امام جمعه کرج افزود: شهید تهرانی مقدم کاری کرد که دشمنان فکر هیچگونه تجاوزی به خاک ایران را نداشته باشند و در این راه شاگردانی را تربیت کرد که جوانان مقتدر غرب آسیا هستند که با واسطه و بی واسطه بر سر سفره ای که او پهن کرده بود نشسته بودند. وی با بیان اینکه اکنون و این روزها غرش موشک های شهید تهانی مقدم خواب راحت را از صهیونیست ها گرفته که همه دستاورد این سردار بزرگ اسلام است، اظهار کرد: طوفان الاقصی با شلیک ۶ هزار موشک شروع شد و هنوز ادامه دارد و مسیری که جبهه مقاومت در پیش گرفته استراتژی درستی است و به رغم اینکه شهید می دهند ولی نتیجه اش درست است. نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: در این مسیر به تحلیل های بعضی از مغرضان نباید توجه کرد زیرا این تحلیل های مغرضانه در تمام زمینه ها است همانگونه که فعالیت‌های درست دولت را چگونه ضایع می کنند بطوریکه استقبال پرشور مردم کردستان از رییس جمهور بعضی‌ها را خیلی عصبانی کرد. 
وی به افتتاح پروژه‌های نیمه کاره دهه‌های گذشته در استان کردستان اشاره کرد و افزود: وزیر دولت قبل در موضوع فروش نفت می گفت نمی توانیم ۲۰۰ هزار بشکه هم صادر کنیم ولی امروز در شرایطی که برجام که بی خاصیت است بیش از سه میلیون بشکه فروش نفت داریم و به عنوان سومین تولید کننده نفت اوپک مطرح شده ایم.
آیت‌الله حسینی همدانی با بیان اینکه برخی می گویند دارند کارهای دولت را نمایش می دهند، خب شما هم نمایش می دادید، اظهار کرد: منکر کمبودها و کاستی ها در عملکرد دولت و مشکلات معیشتی و سفره کم رمق و بی رمق در بعضی موارد نیستم ولی باید انصاف را رعایت کرد و منصفانه کارها را مقایسه کنید همانطور که در مساله فلسطین هم بعضی ها تحلیل های مغرضانه دارند ولی باید تحلیل های سید مقاومت را شنید که این نبرد را یک واکنش فلسطینی نسبت به ظلم صهیونیستی دانست. وی گفت: سید حسن نصرالله این جنگ امنیتی و نظامی را به سمت جنگ اقتصادی هدایت کرد تا زندگی صهیونیست ها فشل شود و پیروزی زودتر حاصل شود که راهبرد دقیقی بود که او به کار برد و تمام کشورهای اسلامی باید وارد عمل شوند تا این راهبرد عملیاتی شود.
امام جمعه کرج افزود: بعضی از کشورهای منطقه که اطراف ما هستند بیش از ۶۰ درصد انرژی رژیم صهیونیستی را تامین می کنند و رابطه اقتصادی دو طرفه محکمی دارند و او را زنده نگه می دارند و حتی بعضی از کشورهای اسلامی وارد کننده ۱۰۰ درصدی محصولات این رژیم غاصب هستند. وی با تاکید بر اینکه این کشورها باید ابتدا این چرخه حیات را برای رژیم صهیونیستی قطع کنند و انرژی ندهند و رابطه اقتصادی با او را قطع کنند، تصریح کرد: در غیر اینصورت این کشورها در تمام جزییات جنایات صهیونیست ها معاونت و همکاری دارند و نام آن ها هم ثبت می شود و باید هم مرز و گذرگاه هایی که در اختیار دارند را باز کنند و امنیت آن بزرگراه ها را هم تامین کنند.
آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه این کشورها با ادامه همکاری با اسراییل در نسل کشی صهیونیست همکاری دارند، گفت: در کنوانسیون ها آمده که اگر کشوری به مناطق مسکونی حمله کند باید به عنوان جنایتکار جنگی مطرح شود پس چرا اسراییل را که بیش از ۵۰ درصد مناطق مسکونی غزه را ویران کرده محاکمه نمی کنید و تحت حمایت شیطان بزرگ همه کاری می کند پس باید درب این سازمان های بی خاصیت را به جای گل سیمان گرفت.

بر اساس اصول کلی از غزه و جبهه مقاومت همچنان حمایت می‌کنیم
حسینی همدانی ادامه داد: به هر تقدیر طبق اصول کلی که داریم و انقلاب ما بر همان اصول شکل گرفته و ادامه یافته از غزه و جبهه مقاومت حمایت می کنیم و در روز جمعه نشانه این حمایت این است که هر چه فریاد داریم بر سرآمریکا می کشیم و اسراییل را لعن می کنیم. در ادامه سخنان امام جمعه کرج، نمازگزاران فریاد «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسراییل» سردادند.

نهضت کتابخوانی در ایران احیاء شود
آیت الله حسینی همدانی در ادامه به پیش رو بودن روز ۲۴ آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار اشاره کردو گفت: کتاب مهمترین نقش را در رشد فردی و اجتماعی وتمام ابعاد وجودی انسان دارد به طوریکه خداوند آخرین معجزه پیامبر خاتم (ص) را کتاب قرار داد. وی با اشاره به اینکه افرادی در تلاش هستند که فکر و اندیشه افراد را در تصرف خود قرار دهند، افزود: باید نهضت مطالعه و کتابخوانی را راه انداخت به طوریکه سال ها قبل شورای فرهنگ عمومی نهضت مطالعه را طراحی کرد که خوب است احیاء شود و اکنون مسکوت مانده است. امام جمعه کرج با بیان اینکه مطالعه مفید به طور معمول بر علم و نتیجه اثر دارد و بر قلب مخاطب اثر می گذارد و توانایی های بالقوه شخص با مطالعه بالفعل شود، اظهار کرد: سرانه کتابخوانی کمی داریم در حالیکه رهبر فرموده اند که «امروز کتاب و کتابخوانی نه تنها یک وظیفه ملی است که یک واجب دینی است و مثل نماز خواندن می ماند و باید از همه بیشتر جوانان و نوجوانان باید احساس وظیفه کنند».
وی ادامه داد: کتابخوانی را ابتدا به صورت واجب شروع کنید و زمانی که عشقش در دلتان افتاد دیگر نمی توانید از آن دست بردارید و خانواده ها باید از کودکی بر روی فرزندانشان کار کنند. امام جمعه کرج با بیان اینکه کتاب ها باید جذابیت داشته باشند، اضافه کرد: بعد از پدر و مادر، مدرسه نقش مهمترین نقش را در کتابخوان کردن جامعه دارد.
وی به نذر کتاب و در گردش بودن کتاب و قفسه کتاب در مساجد و وقف کتاب به عنوان بعضی از طرح‌ها در ترویج کتابخوانی اشاره کرد و گفت: کتاب‌های سیر مطالعاتی منظومه رهبر و یاران حسین و انسان ۲۵۰ ساله را همه باید بخوانند زیرا که دست انسان را در بعضی از مسائل اجتماعی می‌گیرد.
آیت‌الله حسینی همدانی به مطالعه کتب دفاع مقدس تاکید کرد و افزود: کتاب زندگینامه سرداران شهیدی هست که مغفول مانده که یکی از آن‌ها کتاب شهید تهرانی مقدم است.
وی با اشاره به ۲۴ آبان سالروز وفات علامه طباطبایی گفت: تفسیر المیزان که یادگاری از این عالم دینی است مجموعه ای از معارف دین و شریعت است که جمع آوری شده با یک درون طاهر و پاک نوشته است و علامه این کتاب شریف را با تاسی از استاد بزرگوارش مرحوم آیت‌الله قاضی آموخت و این آیات را تفسیر کرد. وی به موضوع انتخابات و سلامت و امنیت که زمینه مشارکت را بیشتر می‌کند اشاره کرد و افزود: سلامت و امنیت و مشارکت بیشتر در دست ناظران انتخاب است که مرحله اول اهمیت انتخاب این افراد است.
 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات