یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
اخبار ویژه
دانشمندان هلندی در تلاش هستند با کمک حس بویایی زنبورهای عسل آموزش دیده، موارد آلوده به ویروس کرونا را در عرض چند ثانیه تشخیص بدهند و در این مسیر به موفقیت‌هایی نیز دست یافته‌اند.
‌کلاب‌‌‌‌هاوس که در ابتدا تنها برای کاربران آی. او. اس و آیپد او. اس قابل استفاده بود، اکنون قرار است برای سیستم عامل اندروید نیز عرضه شود و اخیرا تست‌های آزمایشی آن آغاز شده است.
معاون آمار و فناوری اطلاعات و برنامه‌ریزی دادگستری کل استان البرز امکانات اپلیکشن «عدالت همراه» را تشریح کرد و گفت: با توجه به توسعه خدمات الکترونیک قضایی و سرعت بخشی به رسیدگی به امورات قضایی، قوه قضائیه اقدام به راه اندازی اپلیکشن موبایلی اندرویدی «عدالت همراه» کرده است.
فیس‌بوک قابلیت جدیدی را در داخل اینستاگرام لایو معرفی کرده که به کاربران اجازه می‌دهد در هنگام پخش، دوربین گوشی را غیرفعال کنند.
تحقیقات درباره هک سازمان های فدرال آمریکا ادامه دارد و این بار شواهد حاکی از نفوذ به حداقل ۵ سازمان دولتی به وسیله شکاف در یک وی پی ان رصد شده است.
تماس ویدیویی گروهی ماه آینده به پیام رسان تلگرام اضافه می‌شود و این ویژگی شامل پشتیبانی برای کنفرانس ویدیویی تحت وب خواهد بود.
گوگل قابلیتی جدیدی را به اپلیکیشن گوگل لنز افزوده که می‌توان متن های اسکرین شات را به طور خودکار به زبان دیگری ترجمه کنید.
اسنپ با همکاری «انجمن اتیسم ایران» تسهیلات ویژه‌ای برای حمل‌و‌نقل و مشاوره‌ی آنلاین پزشکی افراد مبتلا به اتیسم در نظر گرفت.
از این به بعد، کاربران می‌توانند با فشار دادن تنها یک کلید روی صفحه نتایج جستجو به فیلد جستجو باز گردند، بدون اینکه لازم باشد دستشان را برای استفاده از ماوس یا ترک‌پد به منظور کلیک کردن در فیلد جستجو بلند کنند.
در این مطلب ده اپلیکیشن انگیزشی برای متحول شدن صبح شما برای موفقیت و اطمینان از این که شما احساس می‌کنید به طور کامل کنترل زندگی خود را در دست دارید، آورده شده ‌است.​ ​
اینستاگرام امروز از ابزار جدیدی رونمایی کرده که به کاربران اجازه می‌دهد بطور خودکار درخواست‌های پیام دایرکت حاوی کلمات، عبارات و ایموجی‌های توهین‌آمیز را فیلتر کنند.
نخستین روتور توربین بخار ۸۲.۵ مگاواتی روز سه شنبه با پیام ویدیو کنفرانسی وزیر نیرو در شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران مستقر در شهرستان فردیس استان البرز رونمایی شد.
جدیدترین فهرست ۱۰ اپلیکیشن محبوب که برای کاربران اندروید و iOS موجود است، توسط وب سایت نت سولوشنز منتشر شد.


یادداشتی به قلم الهام آمرکاشی
فضای مجازی و حرکت بر لبه پرتگاه