یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
اخبار ویژه
ظرفیت‌ها و امکانات پیام رسان‌های داخلی برای نمایندگان نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تشریح شد.
متخصصان یک شرکت دانش بنیان پروژه اطفای حریق هوشمندی را طراحی و اجرا کردند که بدون نیاز به اپراتور، می‌تواند آتش‌سوزی‌های احتمالی در اسکله‌های نفت و گاز را در نطفه خفه کند.
نشست ستاد انتخابات مرکز ملی فضای مجازی با حضور نمایندگان کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری برگزار و اعلام شد که بسته خدمات به ستادهای انتخاباتی ارائه می‌شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از درنظرگرفتن یک بسته رایگان هدیه ۲۰ گیگابایتی برای ترافیک پیام‌رسان‌های داخلی خبر داد.
سرپرست دفتر پایش و شبکه‌سازی سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان گفت: فراخوان چهارم جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی تیرماه اعلام می‌شود.
سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی گفت:شیوه جدید ماین کردن ارز دیجیتال با استفاده بازی‌ها، به بستر مناسبی برای هکرها و سارقان تبدیل شده است.
جدیدترین ابزار هوش مصنوعی مایکروسافت به رایانه فرد یک حافظه عکاسی اضافه می‌کند، اما کارشناسان بیم آن دارند که قابلیت جدید حریم خصوصی فرد را به خطر بیندازد.
براساس اعلام مالکیت تجهیزات فعال و غیرفعال ارتباطی منصوبه در چارچوب اجازه عبور زمینی از راه‌ها، متعلق به کارور است و حفاری، نصب داکت، میکروداکت و فیبرنوری و ترمیم مسیر حفاری شده راه‌ها توسط کارور انجام می‌شود، مگر اینکه طرفین به نحو دیگری توافق کنند.
معاون توسعه اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: براساس آمار گمرک، مقدار صادرات محصولات دانش‌بنیان در سال ۱۴۰۲ به ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار رسید.
متخصصان یک شرکت داروسازی موفق به تولید یک داروی خوراکی ترکیبی دیابت شدند که برای کنترل قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ قابل استفاده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: همه طرح‌هایی که با حضور رئیس جمهور افتتاح شد برای توسعه زیر ساخت‌های ارتباطی در کشور بود که حاصل آن افزایش کیفیت و سرعت شبکه و اینترنت می‌شود.
رئیس مرکز ملی فضای مجازی از تشکیل کارگروه کودک و نوجوان در این مرکز و اهتمام شورای عالی به این مسئله از بدو تأسیس خبر داد.
آیین‌نامه حمایتی کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شد.


یادداشتی به قلم الهام آمرکاشی
فضای مجازی و حرکت بر لبه پرتگاه