شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار ویژه
تیک تاک در حال انجام آزمایشهایی در ویتنام است که تا کاربران بتوانند در این اپلیکیشن ویدیوی کوتاه، بازی هم انجام دهند.
رییس پارک علم و فناوری البرز از فعال شدن تور فناوری در این استان خبرداد و گفت : این تور با هدف ارایه و استخراج نیازهای شرکت فناور ، دانش بنیان پارک در حوزه فناوری برای شرکت کنندگان ، ارایه محصولات فناوری شرکت هاو اشخاص مرتبط با نیازهای فناوران پارک علم و فناوران البرز فعال شده است.
سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرج از ثبت اطلاعات پرسنلی شش هزار و ۹۰۰ نیروی شرکتی در سامانه پرسنلی در سال گذشته خبر داد.
شرکت دانش بنیان مد فناوران پلاس اولین تولید کننده دستگاه‌های سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی کشور مستقر در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام موفق به کسب مدال نقره طراحی مسابقات معتبر بین المللی A Design2021 شد.
یک ویژگی واتساپ به کاربران امکان می‌دهد عکس‌ها و ویدئوهای ناپدید شونده ارسال کنند که فقط یک بار توسط گیرنده قابل مشاهده است.
گوگل با هدف ایجاد بستری ایمن‌تر به کاربران اندروید در پلی‌استور، سال گذشته تغییرات زیادی را ایجاد کرده و تعداد ۱.۲ میلیون اپلیکیشن ناقض حریم خصوصی را از پلی‌استور مسدود کرد.
«یوتیوب گو» (YouTube Go) که نسخه سبک اپلیکیشن اصلی یوتیوب گوگل بود، در ماه اوت تعطیل خواهد شد.
تلگرام یکی از بهترین اپلیکیشن‌های پیام رسان است که هر ماه مرتبا بهبودها و قابلیتهای جدید اکثرا رایگان پیدا می کند اما این سرویس ممکن است تصمیم بگیرد از طریق قابلیتهای انحصاری، به درآمدزایی از پلتفرم خود بپردازد.
 وزیر ارتباطات گفت: توسعه شبکه ثابت مبتنی بر فیبرنوری (FTTx) به عنوان یکی از پروژه‌های مهم دولت سیزدهم با همکاری همه ذینفعان تا پایان دولت اجرا خواهد شد تا پوشش ۲۰ میلیون خانوار ایرانی از طریق شبکه فیبرنوری تحقق یابد.
یک عامل تهدید سایبری مدعی شد چندین گیگابایت اطلاعات شرکت کوکاکولا را به سرقت برده است.
به دنبال انتشار خبرهایی مبنی بر اجباری شدن عضویت در پیام رسان "وی" برای رجیستری گوشی موبایل، گمرک ایران این موضوع را رد کرد.
معاون رگولاتوری با بیان اینکه توسعه شبکه فیبرنوری برای اپراتورها در قالب تعهد، تنظیم می شود، گفت: چرخ توسعه FTTx پس‌از آنکه اپراتورها وارد مرحله پذیرش تعهدات شدند شتاب دوچندانی می گیرد.
جی‌میل رابط کاربری ساده‌ای دارد، اما در عین حال هزاران هک و ترفندهای پنهان برای بهینه‌سازی تجربه کاربری در جی‌میل شما وجود دارد، از جمله لغو ارسال ایمیل.


یادداشتی به قلم الهام آمرکاشی
فضای مجازی و حرکت بر لبه پرتگاه