چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
اخبار ویژه
گوگل، جدیدترین پلتفرم آنلاینی شد که علامت احراز هویت تیک آبی را با دغدغه مقابله با حملات فیشینگ و هرزنامه ای، برای سرویس ایمیل خود معرفی می‌کند.
رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی گفت: موفقیت کشورمان در ریشه‌کنی فلج اطفال، سرخک و سرخجه مرهون تلاش دانشمندان موسسه رازی در ساخت واکسن است.
وزیر ارتباطات که رییس جمهوری را در سفر به سوریه همراهی می‌کند، تفاهم‌نامه همکاری مشترکی را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با طرف سوری امضا کرد.
وزیر ارتباطات گفت: وزارت ارتباطات بر ضوابطی که وضع کرده کاملا نظارت دارد و به هیچ وجه احدی حق دسترسی به اطلاعات مردم در پیام‌رسان‌های داخلی را ندارد. خیال مردم عزیز راحت باشد.
یک بانداژ جدید زخم طراحی شده که در صورت بروز عفونت رنگ آن تغییر می کند.
گوگل اخیرا ۳۶ اپلیکیشن مخرب اندروید که قادر بودند بدون رضایت کاربر، اعمال زیان باری را انجام دهند را از فروشگاه پلی استور حذف کرد.
رییس‌جمهور گفت: فعالیت هر سکوی خارجی که حاضر به مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی با ایجاد دفتر در داخل کشور باشد، هیچ منعی ندارد.
چاپ یک پیام متنی در دستگاه اندرویدی، به فرآیند تولید یک نسخه فیزیکی از پیام متنی روی کاغذ با استفاده از یک چاپگر اشاره دارد.
عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌گوید، با داشبوردها و مانیتورهایی وضعیت اینترنت را پایش می‌کند و هیچ قطعی اینترنت از قبل برنامه‌ریزی شده‌ای در سال ۱۴۰۱ وجود نداشته است که وزارت بخواهد از قبل اطلاع‌رسانی کند، اما تلاش این است که قطعی‌های اینترنت به حداقل برسد.
به‌زودی ایرپاد اپل قابلیتی را دریافت خواهد کرد که آن را به یک سمعک تبدیل می‌کند تا کاربران کم‌شنوا از آن برای شنیدن بهتر صداهای محیط استفاده کنند.
رئیس جمهور، در راستای تحقق فرمان سال مقام معظم رهبری مبنی بر «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین»، دو آیین نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین در حوزه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال کشور و حمل ونقل، مسکن، ساختمان و شهرسازی را تصویب کرد.
شامگاه شنبه بیستم اسفندماه تفاهم‌نامه چندجانبه همیار «دانش بنیان‌ها» در البرز امضا و از سامانه و درگاه واحد دائمی رفع موانع توسعه شرکت‌های دانش بنیان، خلاق و فناور رونمایی شد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: فرزندان ما باید بدانند همان‌قدر که عبادت واجب است کار کردن هم اهمیت دارد.


یادداشتی به قلم الهام آمرکاشی
فضای مجازی و حرکت بر لبه پرتگاه