سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
اخبار ویژه
رئیس بنیاد نخبگان البرز گفت: امسال به دلیل کرونا، انتخاب برگزیدگان، نمایشگاه و مراسم پایانی هفته پژوهش به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت که وزیر نیرو قول داده است با افزایش حق آبه رودخانه کرج از بروز مشکل زیست محیطی در جریان انتقال آب این رودخانه جلوگیری شود.
۲۰۰ نفر از بازبین‌های محتوای فیس بوک در نامه‌ای سرگشاده نسبت به بازگشت اجباری به دفاتر کاری اعتراض و این شرکت را متهم کرده‌اند برای سود خود جان آنان را به خطر انداخته است.
سازمان فناوری اطلاعات در خصوص انتشار داده های «سامانه رصد و پایش ۲۳ پروژه اولویت دار دولت الکترونیکی» بیانیه داد.
برای اولین بار جوانان متخصص ایرانی به تکنولوژی ساخت دستگاه اولتراسوند که در سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی استفاده می‌شود، دست پیدا کردند.
شرکت تسلا ماه آینده تولید خودروی برقی جدیدی را با ظرفیت ۷ نفر آغاز می‌کند. این خودرو که مدل وای نام دارد، حدود ۵۰۰۰۰ دلار قیمت دارد.
فیس بوک در بیانیه ای اعلام کرد تبلیغات ضدواکسیناسیون را در پلتفرم خود حذف خواهد کرد.
شرکت نوکیا سیستم اتوماتی طراحی کرده که از یک دوربین حرارت سنج و آنالیز ویدیویی فوری برای تشخیص نشانه‌های بیماری کووید ۱۹ و چک استفاده از ماسک توسط افراد استفاده می‌کند.
گوگل با استفاده از یادگیری ماشینی قابلیت جدیدی در سیستم اندروید برای کاربران ناشنوا ارائه کرده که در صورت گریه نوزاد یا به صدا درآمدن زنگ هشدار آتش سوزی، به کاربر هشدار می‌دهد.
«امانوئل شارپنتیر» و «جنفیر دوندا» برای اولین بار به طور مشترک برای توسعه روش های مهندسی ژنتیک برنده جایزه نوبل شیمی ۲۰۲۰ شدند.
نماینده کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی بر لزوم تحقق شعار « استان البرز قطب علم و فناوری کشور» تأکید کرد.
وزیر ارتباطات، فناوری و اطلاعات طی تقدیرنامه‌ای از خدمات ارزنده مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام تقدیر کرد.
رندرهایی از مانیتور جدید هواوی منتشر شده که نشان می‌دهد نمایشگر این دستگاه از سه طرف لبه ندارد و می‌تواند بیش از ۱۶ میلیون رنگ را نشان دهد.


یادداشتی به قلم الهام آمرکاشی
فضای مجازی و حرکت بر لبه پرتگاه