یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
اخبار ویژه
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: براساس تکلیف قانونی مشخص شده، تا پایان برنامه هفتم توسعه دیگر هیچ خدمت غیرهوشمندی وجود ندارد.
وزیر ارتباطات از پرتاب موفقیت‌آمیز کپسول زیستی بومی پس از یک دهه وقفه خبر داد و افزود: این کپسول زیستی امروز پرتاب شد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: تبادل تجربیات در حوزه‌هایی نظیر دولت الکترونیکی، رگولاتوری، امنیت فضای سایبری و تحول دیجیتال و دولت هوشمند، برخی از موضوعات مورد تفاهم با وزارت ارتباطات کوبا است.
گوگل اپلیکیشنی را از پلی استور خود حذف کرده است که به افراد کمک می کند شرکت‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی را بایکوت کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پرتاب کپسول زیستی در راستای تحقق نقشه راه طرح اعزام فضانورد ایرانی در افق ۱۴۰۷ است که توسط متخصصان ایرانی طراحی و ساخته شده است.
شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرده است ظرفیت شبکه انتقال شرکت ارتباطات زیرساخت با استفاده از توانمندی تولید داخلی به میزان ۲۰ ترابیت بر ثانیه افزایش می‌یابد.
طبق گفته وزیر ارتباطات در یک سال و نیم گذشته تعداد مخاطبان پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی بعضاً ۵ تا ۶ برابر و حتی ۸ برابر افزایش پیدا کرده است که این افزایش هم در تعداد کاربر روزانه و هم در تعداد کاربر فعال ماهانه است.
سخنگوی شورای رقابت از مصوبه جدید این شورا خبر داد که بر اساس این مصوبه اپراتورهای تلفن همراه موظف هستند بسته‌های اینترنتی متنوع را به مشترکان خود ارائه دهند خبر داد.
دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات در همایش تبیین قوانین توسعه دولت هوشمند و حکمرانی داده‌ها تکالیف و پروژه‌های پیشران هوشمندسازی را اعلام کرد.
خرید آیفون رجیستر نشده را در قالب هشدار، تهدید و حتی التماس منع کرده‌اند، اما عده‌ای هنوز گرفتار وسوسه فروشنده‌ها می‌شوند، چون اعتقاد دارند مشکل رجیستری روزی حل خواهد شد یا مثلا می‌توان با کمک روش‌های متعدد دورزدن رجیستری، آنتن آیفون را بازگرداند.
شرکت سازنده تلفن هوشمند چینی ریلمی (Realme) بیش از ۲۰۰ میلیون دستگاه تلفن هوشمند از زمان تأسیس این شرکت در بیش از پنج سال گذشته تا کنون، فروخته است.
وزیر ارتباطات و فناوری با بیان اینکه کسی که برای پیشرفت کشور و ایجاد امید در مردم تلاش کند بسیجی است، گفت: توسعه پیام‌رسان‌های بومی امروز به حدی رسیده که اکنون بیش از ۴۰ میلیون نفر از مردم ایران از آنها استفاده می کنند در صورتی که زمانی قابل تصور نبود، بتوانیم سکوهایی داشته باشیم که قابلیت میزبانی از ده‌ها میلیون کاربر را داشته باشند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این اینکه در ۴۰۰ شهر فیبرنوری به صورت کامل ایجاد شده، مطرح کرد: تا آخر دولت فیبرنوری به همه شهرها می‌‌رسد.


یادداشتی به قلم الهام آمرکاشی
فضای مجازی و حرکت بر لبه پرتگاه