چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
اخبار ویژه
معاون اجرایی و عمران شهری شهرداری کرج در نشست مشترک با رییس و مدیران پارک علم و فناوری البرز اعلام کرد: شهرداری کرج برای همکاری با پارک علم و فناوری البرز در راستای توسعه شرکت‌های دانش بنیان و فناور عزم جدی دارد.
گروهی از محققان مؤسسه فناوری نیوجرسی موفق به ابداع الگوریتم هوش مصنوعی شده‌اند که با بررسی نحوه حرف زدن افراد مشخص می‌کند آیا آنها در حال ابتلاء به آلزایمر هستند یا نه.
مدیرعامل سازمان صنایع الکترونیک وزارت دفاع با بیان اینکه در کمتر از ۴۸ ساعت طرح تولید کارت‌های هوشمند مانند کارت ملی و کارت سوخت را به وزیر دفاع ارائه کردیم، گفت: فقط کافی است از ما خواسته شود تا از سرریز دانش دفاعی موجود با یک طراحی بسیار سریع، نیازی که از ما خواسته شده را برآورده کنیم.
شرکت چینی «زد تی ای» از تولید گوشی آکسون ۲۰ خبر داد که دوربین سلفی آن برای اولین بار در زیر نمایشگر قرار دارد.
وزیر ارتباطات: علاوه بر سامانه شاد که قرار شد برای دانش‌آموزان و معلمان رایگان شود، بسته ویژه‌ای را برای دانش آموزان، معلمان، اساتید و دانشجویان طراحی کرد‌ه‌ایم.
آمازون دستبند رصد سلامتی ساخته که با استفاده از هوش مصنوعی میزان استرس فرد را تحلیل می‌کند.
مایکروسافت نرم‌افزار «ورد» را به امکانات متنوعی تجهیز کرده تا بتوان با استفاده از این نرم‌افزار انواع فایل‌های صوتی را به متن تبدیل کرد.
مدیر مخابرات منطقه البرز در آئین افتتاحیه ۲۷ پروژه ارتباطی همزمان با هفته دولت گفت: این منطقه موفق به کسب رتبه اول در شاخص کیفی ارائه شبکه و نیز رتبه برتر شاخص ارائه خدمات در امور مشتریان در بین ۳۱ استان کشور شد.
محققان کشور موفق به طراحی و ساخت کلاهی شدند که باعث جلوگیری ۷۰-۸۰ درصدی موهای مبتلایان به سرطان می‌شود.
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور از تعویق نمایشگاه الکامپ ۲۶ به دلیل ادامه روند شیوع کرونا در کشور خبر داد.
دادگاهی در مسکو گوگل را به دلیل فیلتر نکردن محتوای ممنوع در روسیه ۱.۵ میلیون روبل معادل بیش از ۲۰ هزار دلار جریمه کرد.
قابلیت لایو کپشن گوگل که به‌صورت آنی به محتوای ویدئویی زیرنویس اضافه می‌کند، به‌زودی برای تماس‌های صوتی و ویدئویی گوشی‌های سری پیکسل هم دردسترس قرار خواهد گرفت.
در چهاردهمین نشست سراسری فن بازارهای کشور فن بازارهای البرز، یزد و کرمانشاه به عنوان برترین فن بازارها در این مراسم شناخته شدند.


یادداشتی به قلم الهام آمرکاشی
فضای مجازی و حرکت بر لبه پرتگاه