یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

در مصوبه معافیت مالیات بر ارزش افزوده تاکید شد؛

اولویت مناطق ویژه نسبت به مناطق  آزاد در بودجه ١٤٠٠

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام اعلام کرد که در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان تولید، پشتیبانی و مانع زدایی نامگذاری شده، مناطق ویژه اقتصادی طبق قانون بودجه ١٤٠٠ از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند که تحقق  این مهم مناطق ویژه کشور را نسبت به مناطق آزاد تجاری متمایز می‌کند.

به گزارش رمزگشانیوز  «نادر ثناگو مطلق» با بیان اینکه این معافیت موجب رونق سرمایه گذاری در مناطق ویژه می‌شود، افزود: با توجه به مفاد بند چهار ماده ٥٢ قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال ٨٧ و تمدید آن در سال ٩٩ توسط مجلس شورای اسلامی مناطق ویژه اقتصادی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند.

وی اضافه کرد: لازم به ذکر است که مطابق بند(ت) از تبصره ٦ قانون بودجه ١٤٠٠ تنها مناطق آزاد تجاری - صنعتی مشابه سرزمین اصلی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خواهند بود.

ثناگو مطلق خاطر نشان کرد: بر همین اساس مناطق ویژه اقتصادی کشور از جمله پیام کماکان ازشمول مالیات بر ارزش افزوده مستثنی هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مزیت های معافیت از مالیات بر ارزش افزوده گفت: با بهره‌مندی از این معافیت، قیمت تمام شده کالا برای کالاهای صادرات محور و خدمات کاهش و قابلیت رقابت با کالاهای خارجی نیز افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: با اجرایی شدن این مصوبه در کنار فعالیت‌های زیر ساختی که هم اکنون در منطقه ویژه اقتصادی پیام به صورت جدی در حال انجام است، می‌توان شاهد حضور هر چه بیشتر سرمایه‌گذاران باشیم که موجب رونق تولید و اشتغال هر چه بیشتر می‌شود.

انتهای پیام/
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات