پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

آخرین تصمیمات خط ۴ حصار تببین شد

 معاون استاندار و فرماندار شهرستان نامه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرج را به جلسه بررسی اقدامات خط ۴ حصار آورده و ضمن اتمام حجت و هشدار برای معرفی دستگاه‌هایی که با عدم اجرای تکالیف قانونی خود مرتکب ترک فعل شده‌اند گفت: حواله امور مردم به آینده وقت گذرانی مدیران در پست‌های خدماتی است.

به گزارش رمزگشانیوز «غفور قاسم‌پور» در جلسه بررسی مشکلات خط ۴ حصار کرج با انتقاد از مدیرانی که برای تحقق مصوبات طرح ستاد ساماندهی حصار گامی برنداشته‌اند، به سامان رسیدن ساکنان بام کرج را مطالبه مردمی دانست که این بار در نامه ای از سوی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرج مُهر پیگیری بر آن نشسته است.

وی با اشاره به اینکه نماینده عالی دولت در استان نیز بارها در این زمینه تکالیف جدی را در دستور کار قرار داده اند، تصریح کرد: مکاتبات انجام شده با دستگاه های متولی امر سندی مکتوب و گویای کم کاری های است و دادستان عمومی و انقلاب هم دراین رابطه عدم اجرای مصوبات ساماندهی خط ۴ حصار کرج را ترک فعل اطلاق نموده و آن را قابل پیگیری حقوقی اعلام نموده است.

معاون استاندار ضمن آخرین تذکرات و اتمام حجت با مسئولان امر، خواستار اقدام عاجل و اثربخش در حصار کرج شد و هشدار داد: مدیران قاصر در ساماندهی خط ۴ حصار کرج معرفی می شوند چرا که مردم از ما مسئولان انتظار دارند و مطالبه گر هستند.

سهم کلانشهرکرج در جذب اعتبارات ستادبازآفرینی شهری ناچیز بوده است

فرماندار کرج گفت:  کرج از جمله کلانشهرهای خاص و با موقعیت ویژه ای است که  تا به اکنون سهم جذب اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری در آن ناچیز بوده است.

وی کلانشهری مشابه را در این زمینه بسیار موفق دانست و تصریح کرد: برای جذب اعتبارات ویژه در سطوح ملی باید طرح هایی متناسب با نیازهای این کلانشهر ارائه دهید و اهتمام بیشتری در این رابطه صورت گیرد.

قاسم پور در ادامه تعیین تکلیف وضعیت ثبت اسناد مالکیتی ساکنان خط ۴ حصار، راه‌اندازی مرکز بهداشت، نوسازی مدرسه نیمه تمام، اجرای طرح تصفیه فاضلاب شهری، راه اندازی مرکز امداد و نجات و سرای محله و ایستگاه کلانتری را از جمله طرح های اولویت‌دار اعلام کرد و بر این اساس تکالیفی را در قالب مصوبات بر عهده دستگاه‌های مربوطه گذاشت و با تعیین بازه زمانی، ضمانت اجرای آن را قطعی کرد.

مصوبات نهایی:

پایان دی آخرین زمان انتقال اسناد خط ۴ حصار به شهرداری کرج

معاون استاندار مصوب کرد: تا پایان دی ماه سالجاری اداره کل راه و شهرسازی استان البرز اسناد مالکیتی حصار را (‌بصورت مشاعی) جهت صدور اسناد تک برگی و ارائه خدمات شهری به شهردار کرج انتقال دهد.

پیگیری راه اندازی کلانتری

وی با اشاره به پیگیری تامین اعتبار جهت راه اندازی کلانتری مصوب کرد: با توجه به ارائه نقشه از سوی نیروی انتظامی، اداره کل راه و شهرسازی برای ساخت و احداث کلانتری باید اقدام نماید.

قاسم پور در خصوص راه‌اندازی مرکز بهداشت نیز گفت: اقدامات اولیه انجام شده است و  فرایند تغییر کاربری و تهیه نقشه جهت ارائه به ستاد بازآفرینی پایدار شهری در اولین جلسه کارگروه کمیسیون ماده ۵ انجام خواهد شد.

نوسازی مدرسه ۳۲ کلاسه حصار برای سال تحصیلی ۱۴۰۰

معاون استاندار گفت: با توجه به مشکل تامین محل اعتبار جهت نوسازی مدرسه خط ۴ حصار کرج با تغییر سرفصل اعتبارات از بخش استانی به ملی و قول مساعد آموزش و پرورش کرج، تا پایان شهریور ۱۴۰۰ این مدرسه ۳۲ کلاسه نوسازی و آماده خدمت به ۹۶۰ دانش آموز ساکن در خط ۴ حصار کرج خواهد شد.

اجرای شبکه فاضلاب با پیوست زیست محیطی

 وی در خصوص جانمایی محل احداث تاسیسات فاضلاب شهری نیز گفت: در جلسه کمیته فنی فرمانداری با حضور دستگاه‌های محیط زیست و آب منطقه‌ای تصمیمات فنی و کارشناسی شده جهت انتخاب بهترین نقطه برای اجرای طرح اتخاذ خواهد شد.

راه اندازی سرای محله در خط ۴ حصار

فرماندار کرج گفت:  پروژه سرای محله در خط ۴ حصار نیز توسط شهرداری پیگیری شود و در صورت نیاز به تامین اعتبار در شورای شهر برای آن بودجه مناسب تخصیص یابد.
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات