سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

سرپرست فرماندار ساوجبلاغ :

امنیت بستر توسعه اقتصادی هر کشور است

مراسم صبحگاه عمومی در اولین روز از گرامیداشت هفته ناجا در محوطه ستاد انتظامی شهرستان ساوجبلاغ با حضور فرماندار، ائمه جمعه و اعضای شورای تامین برگزار شد.

به گزارش رمزگشانیوز؛ سرپرست فرماندار ساوجبلاغ با تبریک فرا رسیدن هفته ناجا بیان کرد: نیروی انتظامی مقتدر علاوه بر ارتقای ضریب امنیت و آرامش عمومی در جامعه، اعتماد روزافزون مردم و مباهات آنان به پلیس امین در ایران اسلامی را تضمین می‌کند.

«مهدی مهرور» افزود: امنیت بستر توسعه اقتصادی هر کشور است. باید رشادت کارکنان ناجا به مردم نشان داده شود.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از تامین امنیت، تحکیم نظم و اجرای قانون و عدالت به عنوان مهمترین ارکان ثبات و سلامت نظام اجتماعی بر عهده نیروی انتظامی است، افزود: همه باید پلیس را در تامین و برقراری این نظم و امنیت همراهی و کمک کنیم.

امام جمعه مرکز شهرستان هم به نمایندگی از ائمه جمعه چهارباغ، چندار و شهر جدید هشتگرد هفته نیروی انتظامی را به فرماندهان، افسران و کارکنان خدوم این نیرو در شهرستان تبریک گفت و از خدمات آنان در تامین امنیت تشکر کرد.

حجت الاسلام «روح‌الله مختاری» در بخش دیگری از سخنان خود خواستار حل مشکلات مردم در جامعه شد و اظهار داشت: گرانی‌ها مردم را خسته کرده است. باید این تورم و گرانی خیلی سریع کنترل شود.

حجت الاسلام مختاری از فرماندار، بخشداران، شهرداران و اعضای شورای تامین خواست همیار پلیس باشند و افزود: امنیت قوت قلب مردم است و همه باید در کنار هم با فراغت بال امنیت آفرینی کنند.

در ابتدای این آیین فرمانده نیروی انتظامی ساوجبلاغ با بیان این که امنیت مردم خط قرمز نیروهای مسلح است، گفت: با کسانی که قصد ایجاد اختلال در نظم عمومی را داشته باشند با تمام قوا برخورد می‌شود.

سرهنگ «علی سلیمانی» گفت: نیروی انتظامی خود را از بدنه و فرزند مردم می‌داند و خدمت به مردمی که در طول 40 سال از عمر انقلاب با سپری کردن شرایط سخت در تمام صحنه‌ها حاضر بودند توفیق و خدمت بزرگی است.

وی در ادامه به بخشی از عملکرد این ستاد در ۶ ماهه اول سال ۹۹ پرداخت و گفت: میزان خدمات قضایی ما به ۵ هزار ۵۸۳ فقره می‌رسد که در این میان انجام مشاوره حضوری پرونده‌هایی که منجر به مصالحه شده است، ۶۶ درصد پرونده در کلانتری‌ها را شامل می‌شود.

سلیمانی با بیان اینکه انجام مشاوره تلفنی بخش دیگری از اقدامات پلیس بوده، افزود: ۱۷۶۹ فقره موضوعات این بخش را شامل می‌شود که در سامانه 110 ضبط شده است.

رئیس پلیس ساوجبلاغ از کشف انواع سرقت خبر داد و گفت: ۲۷ درصد افزایش رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل داشتیم. در کشف جعل هم ۶۱۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد برخوردار بودیم.

وی به کشف کلاهبرداری اشاره کرد و گفت: با ۷۳۲ درصد رشد توانستیم موفقیت خوبی در این حوزه داشته باشیم.

سلیمانی از دستگیری معتادین ولگرد به تعداد ۲۲۳۶ نفر و توقیف ۳۳۰۶ دستگاه خودرو و موتور سیکلت متخلف خبر داد.

فرمانده انتظامی ساوجبلاغ افزود: دستگیری سارقین به تعداد ۱۰۹۰ نفر و اجرای طرح مبارزه با سرقت ۱۸ مورد که تعداد کل کشفیات سرقت ۲۰۱۶ فقره و تعداد طرح‌های پاکسازی مناطق آلوده ۹ مرحله در طول ۶ ماهه اول سال بود.

در این آئین پس از ادای احترام به شهدای پلیس و شهدای ۸ سال دفاع مقدس، از کارکنان خدوم و چند تن از خانواده معظم شهدای نیروی انتظامی این شهرستان تجلیل شد.
 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات