پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

استاندار البرز خواستار شد

تسریع در تکمیل پروژه آزادراه چرمشهر آبیک

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: قطعه اول و دوم پروژه آزادراه چرمشهر - آبیک به طول ۵۳ کیلومتر ظرف ۲ ماه آینده با تکمیل ابنیه و پل تالاب صالحیه طبق وعده مجری و پیمانکار، به سرانجام می‌رسد.

به گزارش رمزگشانیوز؛«عزیزاله شهبازی» در بازدید از ابر پروژه ملی چرمشهر_آبیک در محدوده البرز که روز یکشنبه صورت گرفت، با اشاره به اینکه این پروژه غدیر نامگذاری می‌شود، افزود: حدود 43 کیلومتر از این پروژه 158 کیلومتری در محدوده استان البرز قرار دارد.

وی با بیان اینکه برآورد اعتباری این پروژه از آغاز، 2 هزار و 600 میلیارد تومان بوده و اکنون نیز هزار میلیارد تومان به آن افزوده شده، ادامه داد: عملیات اجرایی این پروژه در سال 94 آغاز شد و 2 منطقه آن در البرز واقع شده است.

شهبازی گفت: این مسیر به عنوان یک ابر پروژه نقش به سزایی در تسهیل و تسریع حمل و نقل کشور و به ویژه کاهش بار ترافیک خودروهای سبک و سنگین از محورهای مواصلاتی البرز دارد.

وی افزود: این مسیر تاثیر بالایی در بازگشایی ریه‌های تنفسی البرز دارد چراکه با بهره‌برداری از آن 20 درصد بار ترافیک محورهای مواصلاتی استان کاهش می‌یابد.

استاندار البرز اضافه کرد: اولین آزادراهی است که به گونه‌ای برنامه ریزی و طراحی شد که خودروها می‌توانند از آن 130 کیلومتر بر ساعت سرعت مجاز داشته باشند.

وی گفت: قطعه اول و دوم این پروژه به طول 53 کیلومتر ظرف 2 ماه آینده با تکمیل ابنیه و پل تالاب صالحیه طبق وعده مجری و پیمانکار، به سرانجام می‌رسد.

شهبازی افزود: با توجه به مطالبات مردمی و باری که خودروها می‌توانند برای 14 استان داشته باشند قطعات 1 و 2 از قطعات 3 و 4 اهمیت بیشتری دارند از این رو وزارت راه و شهرسازی، شرکت ساخت بزرگراه‌های کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا برای این امر با اشتراک نظر، اهتمام ویژه‌ای دارند.

   انتهای پیام/
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات