در راستای تامین بخشی از هزینه مسکن مستاجران تخصیص یافت؛

کمک 230 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به مددجویان

رئیس بنیاد مستضعفان از تخصیص ۲۳۰ میلیارد تومان برای تامین ودیعه و اجاره‌بهای مسکن اقشار نیازمند و مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی خبر داد.

به گزارش رمزگشانیوز؛ «سید پرویز فتاح» در جمع خبرنگاران با اعلام خبر تخصیص 230 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای کمک به ودیعه مسکن و اجاره‌بهای مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و اقشار نیازمند اظهار کرد: در جلسه‌ای با مسئولان سازمان بهزیستی و کمیته امداد، بنیاد مستضعفان بودجه‌ای معادل 230 میلیارد تومان را برای رفع مشکل مددجویان این 2 نهاد تخصیص داد.

 رئیس بنیاد مستضعفان افزود: در این جلسه با درخواست کتبی روسای سازمان بهزیستی و کمیته امداد، برای کمک به تامین بخشی از هزینه‌های ودیعه مسکن و اجاره بهای مددجویان، بنیاد مستضعفان با مجوز هیئت امنا، تصمیم گرفت تا کمک نقدی را به این دو سازمان اختصاص دهد.

 وی اضافه کرد: در تصمیم اتخاذ شده مقرر شد، بنیاد مستضعفان برای ودیعه مسکن افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، مبلغ 150 میلیارد تومان را برای این دو سازمان کارسازی کند. علاوه بر این مبلغ، 80 میلیارد تومان را نیز به صورت بلاعوض برای تامین اجاره‌بهای خانواده‌های نیازمند تحت پوشش این دو نهاد، در حساب صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کارسازی کند.

 فتاح با بیان اینکه این مبلغ امروز در اختیار این دو نهاد قرار خواهد گرفت، گفت: بنیاد مستضعفان تنها تامین‌کننده این مبلغ است و نحوه ساز و کار پرداخت ودیعه مسکن و اجاره‌بها به نیازمندان، توسط این دو نهاد صورت می‌گیرد. قرار است این دو نهاد بر اساس اولویت‌بندی انجام گرفته، این مبالغ را در اختیار خانواده‌های نیازمندی که در بخش مسکن، با مشکل مواجه هستند، قرار دهد.

 رئیس بنیاد مستضعفان خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه دیگر آن است که این اجازه به کمیته امداد و سازمان بهزیستی داده شد تا این مبلغ را علاوه بر مددجویان تحت پوشش خود، به مراجعین نیازمندی که تحت پوشش این دو نهاد نیز قرار ندارد، پرداخت کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه این مبلغ امروز برای این دو نهاد کارسازی می‌شود، پرداخت این کمک‌ها به نیازمندان توسط کمیته امداد و سازمان بهزیستی، از فردا قابل انجام است.

فتاح در پایان با بیان اینکه کمک‌های بنیاد مستضعفان به اقشار نیازمند ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: از زمان شروع کرونا در کشور تا امروز بنیاد مستضعفان بیش از 570 میلیارد تومان را در اختیار کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار داده و جمع کمک‌های بنیاد به اقشار مختلف کشور طی ماه‌های اخیر به بیش از 1380 میلیارد تومان رسیده است.

انتهای پیام/
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات