چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

راه‌اندازی سامانه ثبت فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی در سال جاری

سرپرست اداره کل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: سامانه ثبت فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی در دست بررسی است که پس از تحویل و انجام پایلوت و رفع نواقص و ایرادات، طی سال جاری راه‌اندازی خواهد شد.

سلامت- رمزگشانیوز؛ وبدا نوشت: عبدالعظیم بهفر با بیان این مطلب، اظهار کرد: با توجه ‌به قانون احکام دائمی کشور و تکالیف قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، امور اجرایی اداره کل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی به ‌صورت سامانه‌ای و الکترونیک راه‌‌اندازی شده و در حال انجام است.
وی افزود: در راستای ارتقای برنامه‌‌های سلامت و ایمنی شیر و فرآورده‌ های لبنی و گوشتی اداره کل امور فرآورده‌‌های غذایی و آشامیدنی دو برنامه عملیاتی شامل پیاده‌‌سازی الزامات سیستم‌ های مدیریت ایمنی مواد غذایی در واحدهای تولیدی محصولات لبنی، گوشتی و دریایی و پایش شاخص‌های سلامت و ایمنی محصولات مذکور را در سطح عرضه اجرا می‌‌کند تا از انطباق ویژگی‌های این محصولات با معیارها و ضوابط بهداشتی سازمان غذا و دارو اطمینان حاصل کند.
سرپرست اداره کل طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو تصریح کرد: همچنین در اجرای طرح ملی شیر مدارس، واحدهای برتر تولیدکننده محصولات لبنی را به کمیته ملی شیر مدارس معرفی و به طور ویژه تحت کنترل نظارت دارد.


 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات