یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳

شهردار کرج

دولت شهید رئیسی گره‌های کور پروژه‌های نیمه‌تمام البرز را گشود

شهردار کرج با اشاره به توقف چند ساله تعدادی از پروژه‌های بزرگ عمرانی استان البرز تا قبل از روی کار آمدن دولت سیزدهم اعلام کرد: دولت آیت رئیسی گره از مشکلات این پروژه‌ها را گشود و زمینه بهره برداری کامل از آنها را فراهم کرد.

البرز- رمزگشانیوز؛ مرکز اطلاع رسانی مدیریت شهری کرج نوشت: مهرداد کیانی روز چهارشنبه با تسلیت شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهان در حادثه سقوط بالگرد افزود: امروز شتاب بخشی به ۲ پروژه عظیم آزادراه شهید سلیمانی و قطار شهری کرج مرهون نگاه ویژه دولت سیزدهم به استان البرز و کرج است که همگان قدردان این حمایت‌ها هستیم.
شهردار کرج افزود: پروژه خط ۲ قطار شهری کرج به طول ۲۷ کیلومتر با ۲۷ ایستگاه از سال ۱۳۸۵ آغاز شد اما حتی یک ایستگاه این خط تا قبل از سال ۱۴۰۰ به بهره برداری نرسید.
وی ادامه داد: با حمایت آیت الله رئیسی توانستیم قطعه نخست این خط ریلی به طول ۶.۵ کیلومتر در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسانیم ضمن آنکه بخش دیگری از خط ۲ قطار شهری امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
این مسئول به انجام تعهدات دولت در قبال احداث متروی اشاره کرد و گفت: تخصیص اعتبار از محل سفرهای استانی به این پروژه نیز در دولت سیزدهم بسیار کمک کننده بود.
کیانی، اختصاص بیشترین میزان اوراق مشارکت در کشور به قطار شهری کرج را نیز از خدمات دولت شهید رئیسی ذکر کرد و افزود: پیگیری‌های ویژه برای به سرانجام رسیدن زمین انبارهای مترو کرج نیز از طریق دولت انجام شد.
شهردار کرج گفت: آزاد راه شهید سلیمانی از جمله پروژه‌هایی بود که به دلیل نبود اعتبارات کافی در اوایل کار و در دولت قبل رها شده بود اما به همت دولت سیزدهم و با سفر شخص رئیس جمهور به البرز در هجدهم فروردین‌ماه ۱۴۰۱ بودجه ملی به این طرح اختصاص یافت و پروژه به همت مدیریت شهری دوباره آغاز به کار کرد.
کیانی، رقم تخصیص یافته برای تکمیل آزادراه شهید سلیمانی در سفر رئیس جمهور شهید را ۳۵ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با استفاده از همین کمک‌ها، تدابیر و اعتباراتی که شورای شهر برای این منظور پیش‌بینی کرد، هم اکنون نزدیک به هشت کیلومتر از طرح تکمیل شده و آماده بهره‌برداری است.
وی یادآور شد: ۷.۵ کیلومتر از آزادراه شهید سلیمانی کرج آذرماه سال گذشته با حضور شهید آیت‌الله رئیسی زیر بار ترافیک رفت ضمن آنکه کمک های دولت سیزدهم موجب شد تا بتوانیم اراضی معارض پروژه را تملک کنیم و پس از نزدیک به یک دهه پیگیری با همکاری دولت و دستگاه قضایی سه کیلومتر از مسیر این آزادراه آزادسازی شد و به نتیجه رسید.
شهردار کرج گفت: آنچه مبرهن است دوره مدیریتی آیت الله رئیسی وره ای درخشان در عرصه مدیریت شهری کرج بود که با حمایت‌های ویژه ایشان محقق شد و توانست بسیاری از طرح های نیمه کاره و راکد شهری را روی چرخ حرکت و پیشرفت بیاندازد.
عملیات احداث آزادراه شمالی کرج (شهید سلیمانی) به طول ۱۸ کیلومتر تیرماه سال ۱۳۹۴ آغاز شد اما این پروژه به صورت نیمه‌کاره به دولت سیزدهم و شورای ششم رسید.


 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات