پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳

ضرورت توجه به کمبود جدی معلم در استان البرز

استاندار البرز با بیان این مهم که سیستم آموزش و پرورش استان البرز با کمبود جدی نیروی انسانی از معلم و کادر اداری تا سرایدار و… مواجه است، گفت: باید وزارتخانه متبوع در این رابطه عنایت ویژه داشته باشد.

البرز- رمزگشانیوز؛ مجتبی عبداللهی در شورای آموزش و پرورش استان که روز شنبه ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۳ در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن تبریک عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، شعار سال با عنوان جهش تولید با مشارکت مردم را مورد اشاره قرار داد و از فعالان حوزه آموزش و پرورش خواست تا در جهت تحقق اهداف این شعار که راهبرد مقام معظم رهبری برای سال جدید است، ایده و طرح ارائه دهند.
وی با اشاره به مقام و منزلت معلم و ضرورت برنامه ریزی دقیق جهت گرامیداشت هفته معلم در استان، ادامه داد: جایگاه رفیع معلمان و تاثیر و حرمت این قشر فرهیخته با هیچ بیان و هدیه‌ای، قابل تقدیر نیست بنابراین باید هر چه در توان داریم در این راستا اقدام کنیم.
عبداللهی گفت: با توجه به جمعیت بزرگ دانش آموزی و رشد روز افزون مهاجرت‌ها به این استان باید امکانات، چارت و منطقه‌های آموزشی و پرورشی متناسبی نیز وجود داشته باشد.
وی افزود: شهرستان‌های تازه تاسیسی همچون فردیس و چهارباغ باید اداره آموزش و پرورش مستقل داشته باشند چراکه عدم وجود این امکانات موجبات نارضایتی خانواده‌ها را فراهم کرده است.
استاندار البرز گفت: در شهرهای بزرگی همچون کمالشهر، محمدشهر و ماهدشت با توجه به تراکم بالای جمعیت دانش آموزی باید اداره آموزش و پرورش مستقر شود.
وی افزود: شهرستان‌های کرج و فردیس هر کدام باید متناسب با تعداد مناطق شهری، مناطق آموزش و پرورش مستقل داشته باشند.
عبداللهی با اشاره به روز منابع انسانی، گفت: منابع انسانی ابزار و سرچشمه تمامی تحولات یک دستگاه محسوب می‌شود و نیروهای کارآمد در هر سازمانی می‌توانند عامل ترقی و پیشرفت آن سازمان باشند.
وی افزود: سیستم آموزش و پرورش استان البرز با کمبود جدی نیروی انسانی از معلم و کادر اداری تا سرایدار و... مواجه است و باید وزارتخانه متبوع در این رابطه عنایت ویژه داشته باشد.
استاندار البرز به برگزاری انتخابات سال گذشته اشاره کرد و از مجموعه آموزش و پرورش استان برای همراهی در این راستا قدردانی کرد و خواستار تداوم این همدلی و انسجام در برگزاری دوم دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲۱ اردیبهشت ماه امسال شد.
وی گفت: در سفرهای اول و دوم رئیس جمهور محترم به استان ۲۰۰ مدرسه را متعهد شدیم و ۱۰۰ مدرسه دیگر را نیز برای خود تکلیف کردیم و اکنون در مجموع نیمی از راه را طی کرده‌ایم.
عبداللهی افزود: باید هر چه در توان داریم برای نیل به اهداف و تعهدات ساخت مدرسه در استان معطوف کنیم تا زیرساخت های آموزشی و پرورشی استان تقویت شود.
وی گفت: باید به افراد صاحب نظر، جوانان خوش فکر و اصحاب رسانه که در حوزه آموزش و پرورش، طرح و ایده دارند، اجازه ورود به این جلسه و بیان دیدگاه‌ها را بدهیم.
استاندار البرز افزود: پیشنهادات و طرح‌های سازنده می‌توانند راهگشا باشند و مسیر را برای ارتقا آموزش و پرورش استان هموار کنند.
وی گفت: یکی از مهمترین رویکردهای استان، تبدیل بخشی از زندان رجایی شهر به دانشگاه فرهنگیان است که باید در قالب مطالبه شورای آموزش و پرورش استان مورد پیگیری و تامین منابع مالی قرار گیرد.
 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات