چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

توصیه دستورالعمل‌های دوران کرونا؛ ماسک بزنید

رئیس انجمن همه‌گیرشناسی ایران، با توجه به بروز موارد آنفلوانزا و افزایش بیماری‌های تنفسی در فصل سرما، به مردم توصیه کرد: در تجمع‌ها ماسک بزنند.

سلامت- رمزگشانیوز؛ مهر نوشت: فرید نجفی گفت: کووید ۱۹ دیدگاه درباره شیوه همه‌گیری‌ها را تغییر داد و با سویه‌های جدید مواجه شدیم، با توجه به شیوع آنفلوانزا و بروز بیماری تنفسی در چین، برای پیشگیری از ابتلاء به بیماری‌هایی تنفسی در حال حاضر دستورالعمل‌ها، همان‌هایی است که در دوران کرونا توصیه می‌شد.
وی درباره شیوع ویروس تنفسی در چین افزود: اطلاعات درباره شیوع بیماری تنفسی و بروز همه‌گیری هنوز کافی نیست، سازمان جهانی بهداشت از کشور چین خواست در این باره شفاف‌سازی کند و اطلاعات خود را در اختیار مجامع علمی قرار دهد.
نجفی با اشاره به اهمیت علم همه گیر شناسی در ارتقاء سلامت جامعه گفت:جامعه علمی کشور نیاز به نشاط و گفتگو دارد، اما بنا بر اعلام سازمان جهانی بهداشت ترجمان علمی و گفت‌وگو بین دانشمندان و حاکمیت‌ها وجود ندارد.
وی افزود: جامعه همه‌گیرشناسی کشور نیاز به بازتوانی دارد و این جامعه باید با توجه به پیری جمعیت درباره بیماری‌های غیرواگیر مانند دیابت و سرطان در کنار بهداشت و سیاستگذاران قرار بگیرد و راهکارهایی در اختیار سیاستگذاران قرار دهد.
 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات