یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

چاپ مجدد کتاب درسی پیش از صفرشدن موجودی

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان این موضوع که براساس منطق و معیارهایی، حتی بیشتر از حد مورد نیاز کتاب چاپ می‌کنیم؛ مطرح کرد: هر زمان که سامانه به صورت برخط اعلام نیاز را به ما نشان ‌دهد، پیش از اینکه موجودی صفر شود، چاپ کتاب را مجدد شروع می‌کنیم.

آموزش و پرورش- رمزگشانیوز؛ ایسنا نوشت: حجت‌الاسلام علی لطیفی درباره توزیع کتاب‌های درسی در میان دانش‌آموزان اظهار کرد: توزیع کتاب‌های درسی وابسته به فرآیندهای مختلفی از جمله ثبت‌نام و انتخاب رشته است که امسال به چند دلیل از جمله تاخیر در اعلام نتایج مدارس نمونه دولتی، هدایت تحصیلی و تغییر رشته فنی و حرفه‌ای و کد مدارس جدید در واقع چون ثبت‌نام دانش‌آموزان قطعی نشده بود، ثبت سفارش هم قطعی نبود.
وی افزود: از نیمه اول مهر لکه‌گیری کتاب‌ها را انجام می‌دهیم، یعنی موردی بررسی می‌کنیم که علت اینکه کتابی به دست دانش‌آموزان نرسیده، چه بوده است. شماره تماس در سامانه کتاب درسی گذاشته شده و همکاران تمام وقت پاسخگو هستند و هر مشکلی که باشد را به صورت موردی پیگیری می‌کنیم.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ادامه داد: فاصله‌ای که بین ثبت سفارش‌ها بوده یعنی دانش‌آموزانی که سفارش کتاب داده‌اند اما کتاب به دست آنها نرسیده، یک فاصله طبیعی بوده است، در واقع مواردی بود که کتاب‌ها یا دیر سفارش داده شده یا به دلیل ایجاد مشکلی برای کتاب در منطقه و استان مسئله‌ای ایجاد شده و دوباره اعلام کرده‌اند که تامین شود.
حجت‌الاسلام لطیفی عنوان کرد: اکنون هم ثبت‌سفارش تک جلدی باز شده و دانش‌آموزان و خانواده‌ها به صورت تک‌جلدی می‌توانند کتاب مورد نظر را سفارش دهند و کتاب با پست به دست آنها می‌رسد. 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات