چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

پروژه مهار سیلاب و مسیر دسترسی کرج به بزرگراه شهید سلیمانی اجرا شد

سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر کرج از اجرای پروژه مهار سیلاب و مسیر دسترسی کرج به بزرگراه شهید سلیمانی خبر داد و گفت: در اجرای این پروژه مسیل‌های حاشیه بزرگراه شهید حاج قاسم سلیمانی به رودخانه دراز رود در شمال با استفاده از کانال‌کشی و لوله‌گذاری متصل شده است.

البرز- رمزگشانیوز؛ عمار ایزدیار روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران گفت: اتصال بزرگراه شهید سلیمانی به بلوار انقلاب اسلامی، پروژه دیگری است که به اتمام رسیده است.
وی ادامه داد: در اجرای این پروژه سنگین ، عملیات خاکبرداری ، زیر سازی، ‌جدولگذاری، ‌هدایت آب های سطحی، ‌پیاده روسازی و روکش آسفالت مکانیزه انجام شد؛ بیش از ۹۰۰ متر نهر در این محدوده بتن ریزی و ایمن سازی شده است.
ایزدیار گفت: برای ایمن سازی نهر درازرود از لوله هایی با قطر ۲ هزار میلی متر و طول ۹۰ متر استفاده شده است ضمن آنکه حدود ۳۰۰ متر مکعب بتن ریزی شده است .
محمد اسدیان عضو دیگر شورای اسلامی شهر کرج در این خصوص گفت: شهرداری کرج در سال ۱۳۹۵ به عنوان سرمایه گذار عملیات ساخت بزرگراه شمالی این کلانشهر را کلید زد اما پس از مدتی نتوانست آن را به سرانجام برساند.
وی ادامه داد: شورای ششم با حمایت دولت سیزدهم قطعه نخست این پروژه را تکمیل کرده اند.
اسدیان گفت: ۵۰ درصد بودجه این پروژه را دولت متقبل شده و مراحل ساخت آن در دست اجرا است.
وی با اشاره به جمعیت ۳۸ هزار نفری دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی البرز ‌گفت: حدود ۱۵ هزار نفر از این دانشجویان از شهرتهران برای تحصیل به کرج سفر می کنند و بخش عمده
ترافیک نیز مربوط خودروهایی آنان است که با اتصال بزرگراه شهید سلیمانی به بلوار انقلاب و دانشگاه آزاد اسلامی این ترافیک روان سازی می شود.
بزرگراه شهید سلیمانی به طول ۱۸ کیلومتر عملیات ساخت آن از سال ۹۵ آغاز شد و اکنون قطعه نخست آن به طول ۷.۵ کیلومتر آماده بهره برداری است.
این بزرگراه، آزاد راه شهید همت در شرق کرج را به آزاد راه کرج - قزوین و آزادراه غدیر در غرب کرج متصل می‌کند. 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات