شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

معاون هماهنگی امو‌ر عمرانی استانداری البرز:

پرونده ساختمان‌های ناایمن پس از صدور سه اخطار به دادستانی ارجاع می‌شود

معاون هماهنگی امو‌ر عمرانی استانداری البرز تأکید کرد: پرونده ساختمان‌های ناایمن پس از صدور سه اخطار به دادستانی ارجاع می‌شود در این راستا شهرداری‌های استان مکلف به ثبت اطلاعات ساختمان‌های ناایمن در سامانه منتاک هستند.

به گزارش رمزگشانیوز؛  «احمد افضلی» با بیان این مطلب در حاشیه نشست تخصصی معاونین عمرانی استانداری‌های سراسر کشور که با حضور دکتر «مهدی جمالی‌نژاد» معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و همچنین رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در سالن پیامبر اعظم وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: ثبت اطلاعات ساختمان‌های ناایمن حقیقی، دولتی، عمومی در سامانه منتاک از جمله موضوعات مهم این نشست بود که باید در اولویت کاری شهرداری‌های استان قرار گیرد.

وی افزود: بررسی ساختمان‌های ناایمن توسط کارگروه پایش ساختمان‌های بلند و مهم و صدور تائیدیه توسط مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی استان، صدور اخطار اول به قرار گرفتن ملک در فهرست مالکین حقیقی، دولتی، عمومی و همچنین عدم اقدام و توجه مالک پس از صدور اخطار دوم و سوم به رفع ناایمنی و مقاوم‌سازی، ‌از جمله موارد تأکید شده در گزارش ساختمان‌های ناایمن است که در صورت بی‌توجهی مالک به اخطار‌های صادر شده، پرونده به دادستانی ارجاع می‌شود.

افضلی ضمن تأکید مجدد به ثبت اطلاعات پروژه‌های عمرانی در سامانه مدیریت و نظارت بر توسعه استان‌های کشور(منتاک) خاطر نشان کرد: هدف از راه‌اندازی این سامانه شفاف‌سازی و امکان دسترسی مدیران، کاربران سازمانی، پیمانکاران، ناظرین و مشاوران مرتبط در سطح کشور به پروژه‌های عمرانی است.

معاون هماهنگی امو‌ر عمرانی استانداری البرز شفاف‌سازی اطلاعات را یکی از اهداف اصلی راه‌اندازی این سامانه عنوان کرد و گفت: دسترسی آسان مدیران به اطلاعات و گزارش‌گیری از پیشرفت فیزیکی و ریالی پروژه‌ها و قرارداد‌ها، دسترسی آسان به فهرست بهاء، بخشنامه‌ها، آنالیز بهاء و شاخص‌های تعدیل به صورت آنلاین برای کلیه کاربران و نیز بایگانی الکترونیکی و حذف اسناد کاغذی از مزیت‌های عمده راه‌اندازی این سامانه است.

به گفته وی در حال حاضر این امکان وجود دارد که مدیران دستگاه‌های اجرایی به صورت دقیق پروژه‌های عمرانی را به صورت لحظه‌ای رصد کنند.

 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات