چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
اخبار ویژه
معاونت اجتماعی فرماندهی مرزبانی سیستان و بلوچستان اعلام کرد که یک مرزبان ایرانی در درگیری مرزی با طالبان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در دیدار با وزیر صنعت سوریه، خواستار رفع موانع تولید در سایت سیامکو شد.
شورای قانون اساسی فرانسه درخواست اپوزیسیون چپ برای برگزاری رفراندوم در خصوص قانون بحث برانگیز بازنشستگی را رد کرد.
رئیس جمهور آمریکا می ‎گوید که او و معاون و کامالا هریس به دنبال شرکت در انتخابات ۲۰۲۴ این کشور هستند.
وزیر امور خارجه گفت: در مذاکرات اخیرم با آقای متقی سرپرست وزارت خارجه هیات حاکمه موقت افغانستان در شهر سمرقند، مسئله حقابه ایران از هیرمند را به تفصیل مورد تاکید قرار دادیم.
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: اطمینان خاطر دارم که شاهد پیشرفت در همه حوزه‌ها خواهیم بود البته در این مسیر با چالش‌هایی نیز روبه‌رو می‌شویم و برخی موارد وجود دارد که باید حل و فصل کنیم.
ارزیابی یک سند منتسب به نهادهای اطلاعاتی آمریکا در میان اسناد تازه درزکرده این کشور که از سوی رسانه‌های اسرائیل بررسی شده است، حاکی از کاهش توان نظامی رژیم صهیونیستی برای حمله به ایران است.
بنابر اخبار منتشر شده، سید مقتدی صدر فعالیت جریان صدر را به مدت یکسال متوقف کرده است.
بارش باران‌های سیل آسا و ,وقوع طوفان و رعد و برق شدید در عراق به تعطیلی سراسری این کشور منجر شد.
مدیرکل خلیج فارس وزارت خارجه اظهار کرد: تلاش تهران در این چارچوب است که قبل از فرارسیدن ایام حج تمتع و تا اواخر ماه شوال، سفارت ایران در ریاض و سرکنسولگری کشورمان در جده بازگشایی شود.
طبق گزارش تلویزیون ای‌بی‌سی نیوز، دونالد ترامپ قرار است روز پنجشنبه مجددا به نیویورک بازگردد تا برای شرکت در دومین جلسه ارائه شهادت درباره پرونده کلاهبرداری به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار در دادگاه حاضر شود.
دفتر آیت الله العظمی سیستانی در نجف اشرف خواستار برداشتن نام ایشان از مصلای مدرسه دارالعلم در نجف شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران در نشست ۵٢ شورای حقوق بشر، تاکید کرد: آنچه که طی یک دهه اخیر در قطعنامه های شورای حقوق بشر اتفاق افتاده است، عملا اتهام زنی یکطرفه از سوی بانیان این قطعنامه و حامیان دستورکار گزارشگر ویژه علیه جمهوری اسلامی ایران بوده است.