شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار ویژه
شورای عالی فدرال امارات امروز شنبه محمد بن زاید را به عنوان رئیس جدید این کشور تعیین کرد.
خبرگزاری رسمی امارات از درگذشت «خلیفه بن زاید آل نهیان» رئیس این کشور خبر داد.
رسانه‌های اسرائیلی به سفر بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه به ایران واکنش نشان دادند.
امانوئل ماکرون، صبح امروز برای دومین بار به عنوان رئیس جمهور منتخب فرانسه در کاخ الیزه سوگند یاد کرد.
سنای آمریکا در اقدامی توجیه‌‌ناپذیر و در ادامه سیاست‌های ضدایرانی خود، به باقی ماندن سپاه پاسدران ایران در فهرست سیاه رأی داد.
وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با سرپرست وزارت خارجه افغانستان نسبت به امنیت نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در افغانستان ابراز نگرانی کرد.
وزیر برق عراق گفت: توافقی بین عراق و ایران بر سر واردات گاز بر اساس حجم مورد نیاز و پرداخت طلب تهران حاصل شد.
یک وبسایت روزنامه‌نگاری آمریکایی در گزارشی مدعی شد که بایدن پیشنهادی مبنی بر خارج کردن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از لیست تروریستی این کشور را به ایران ارائه داده است.
سخنگوی وزارت خارجه ضمن پاسخگو دانستن دولت سوئد در پی هتک حرمت قرآن کریم، گفت: مترصد واکنش فوری، شدید و صریح این کشور در برخورد با عوامل این اقدام توهین آمیز و جلوگیری از تکرار چنین اقداماتی هستیم.
روسیه اخراج دیپلمات‌ها از این کشور را افزایش داده و روز جمعه اعلام کرد که ۱۸ دیپلمات اتحادیه اروپا در این کشور را "عنصر نامطلوب" در نظر گرفته است.
«مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق، امروز (شنبه، ۱۶ آوریل) به تجمع اعتراض‌آمیز در شهر لینکوپینگ در سواحل شرقی سوئد در روز پنجشنبه پیش، که قرار بود در آن قرآن سوزانده شود، واکنش نشان داد و از دولت عراق خواست تا سفیر این کشور در بغداد را فراخواند و اعتراض خود را به آن ابلاغ کند.
«نیکلا سارکوزی» رئیس جمهوری اسبق فرانسه از رئیس جمهوری فعلی در انتخابات پیش رو حمایت کرد.
طالبان اعلام کرد که تجمع در برابر کنسولگری ایران در هرات خودسرانه بوده و در همان لحظات ابتدایی این تظاهرات غیرقانونی توسط نیروهای این گروه کنترل شده است.