سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
اخبار ویژه
سفیر رژیم صهیونیستی در ایالات متحده، در قالب توصیه‌هایی به رئیس‌جمهور جدید آمریکا، به بیان اظهاراتی خصمانه و بی‌اساس علیه ایران پرداخت.
در ادامه تنش‌های به وجود آمده در ارمنستان بر سر صلح با جمهوری آذربایجان، وزیر خارجه این کشور از کار برکنار شد.
همزمان با تشدید شیوع ویروس کرونا در اروپا، با شناسایی مواردی از بیماری آنفلوآنزای پرندگان در برخی کشورهای اروپایی از جمله هلند، آلمان، لهستان و ... از ماه گذشته، مقامات این قاره وضعیت هشدار اعلام کرده و ضمن اتخاذ تدابیر بهداشتی، هزاران گونه جانوری آلوده به این ویروس را معدوم کرده اند.
در ادامه مواضع خصمانه واشنگتن علیه تهران، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران را به‌مدت یک‌سال دیگر تمدید کرده است.
«حمد بن عیسی آل خلیفه» شاه بحرین فرزندش «سلمان بن حمد» را به عنوان نخست وزیر این کشور منصوب کرد.
یک فعال مطرح سعودی اعلام کرد که ولیعهد عربستان تمام هزینه های دعاوی قضایی رئیس جمهور آمریکا برای اثبات تقلب در انتخابات را تقبل می کند.
جو بایدن با کسب ۲۹۰ رای الکترال در برابر تنها ۲۱۴ رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن رنگین پوست، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.
نخست وزیر پاکستان با فرستادن نامه‌ای به مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک خواستار جلوگیری از همرسانی محتوای اسلام‌هراسی در این شبکه اجتماعی شد.
سخنگوی وزارت خارجه از احضار صبح امروز سفیر سوئیس و حافظ منافع آمریکا در کشورمان، خبر داد و اعلام کرد توصیه ایران به ایالات متحده مبنی بر آن که آمریکا دست از فرافکنی‌های بیهوده بردارد، به وی ابلاغ شد.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری قرقیزستان امروز (جمعه) اعلام کرد که رئیس جمهور این کشور فرمانی مبنی بر برکناری نخست وزیر و دیگر اعضای کابینه را امضا کرده است.
کمیته مسئول اهدای جایزه صلح نوبل، شاخه کمک غذایی سازمان ملل را به عنوان برنده این جایزه در سال جاری میلادی معرفی کرد.
وزارت خزانه‌داری آمریکا عصر پنجشنبه تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد و 18 نهاد مالی ایرانی را تحت تحریم‌های خود قرار داد.
وزارت کشاورزی قزاقستان که پیش‌تر از شیوع آنفلوانزای پرندگان در ۷ منطقه این کشور خبر داده بود، اعلام کرد که احتمالا پرندگان مهاجر وحشی، دلیل شیوع این نوع آنفلوانزا در مناطقی از قزاقستان بوده است.