پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳
آیین بدرقه و وداع با شهید «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امورخارجه در محل وزارت امور خارجه در محل وزارت امور خارجه برگزار شد.
مدیرکل رسانه‌های خارجیِ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:‌ ۲۳۰ خبرنگار از ۱۶۰ رسانه بین‌المللی، آیین تشییع و گرامی‌داشت شهدای خدمت را پوشش میدانی دادند.
شهردار کرج با اشاره به توقف چند ساله تعدادی از پروژه‌های بزرگ عمرانی استان البرز تا قبل از روی کار آمدن دولت سیزدهم اعلام کرد: دولت آیت رئیسی گره از مشکلات این پروژه‌ها را گشود و زمینه بهره برداری کامل از آنها را فراهم کرد.
تلاش‌های دولت رئیس جمهور شهید در کمتر از سه سال گذشته، مسیر اصلاحی را در اقتصاد رقم زد، به طوری که نماگرهای مهم اقتصادی وضعیت باثبات و امیدبخشی را نشان می‌دهد.
حدود ۵۰ هیأت عالی‌رتبه خارجی در مراسم بزرگداشت شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران در تهران شرکت می‌کنند.
بانک جهانی به ارائه جدیدترین ارزیابی خود از عملکرد اقتصاد ایران پرداخته که از کارنامه موفق دولت آیت‌الله رئیسی در حوزه اقتصاد خبر می‌دهد.
پویشی در شبکه‌های اجتماعی در میان دانش آموزان با عنوان «همه عزا داریم» در پی بروز حادثه برای بالگرد حامل رئیس جمهور و هیات همراه و عروج شهادت گونه وی به راه افتاده است.
۶۵ تن از سران و مقامات ارشد کشورها، سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای و شخصیت‌های شناخته شده منطقه‌ای و جهانی، به شهادت رسیدن آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان وی در سانحه هوایی را به دولت و ملت ایران تسلیت گفتند.
در پی شهادت آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور مردمی و هیات همراه ایشان، بیش از ۲۵۰ سینماگر با صدور اطلاعیه‌ای با مردم ایران همدردی کردند.
سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور از تعویق زمان برگزاری نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ خبر داد.
معاون شهردار تهران از تمهیدات ویژه حمل و نقلی ویژه مراسم وداع مردم با شهید جمهور و هیأت همراه خبر داد.
زمان و برنامه‌های تشییع پیکر شهید آیت‌الله رئیسی و همراهان ایشان اعلام شد.
رئیس پلیس راه البرز اظهار کرد: با توجه به برگزاری مراسم تشییع پیکر مطهر شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و هیات همراه در تهران، فردا چهارشنبه تمهیدات ترافیکی به خاطر حضور هموطنان در این آیین در راه‌های البرز اعمال می‌شود.
جمعی از هنرمندان سینما، تئاتر و تلویزیون با انتشار یادداشت و گفت‌وگوهای رسانه‌ای مختلف شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و هیات همراه در سانحه سقوط بالگرد را تسلیت گفتند.
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل در پی شهادت آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه اعلام کرد: درحالی‌که ملت ایران در سوگ این ضایعه غم‌انگیز به‌سر می‌برد، اقدامات لازم از سوی دولت بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای مدیریت صحیح امور کشور در فقدان رئیس جمهور انجام می‌شود.
رئیس کمیته تشییع شهدا جزئیات مراسم تشییع آیت‌الله رئیسی و همراهان وی را تشریح کرد.
نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در پیامی با تسلیت شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان از رئیس جمهور شهید به عنوان مجاهد میدان خدمت به مردم یاد کردند.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه تمام پیکرهای سرنشینان بالگرد ریاست جمهوری قابل شناسایی بود، گفت: نیازی به انجام آزمایش دی ان ای از شهدا نیست و پیکرها به پزشکی قانونی منتقل شد.
شهادت رئیس جمهور محبوب، مردمی و انقلابی حضرت آیت الله سیدابراهیم رئیسی و همراهان در سانحه سقوط بالگرد، با سیل ابراز احساسات و تأسف و تألم خاطر در استان البرز همراه شد و تشکل‌ها، نهادها، مدیران و قشرهای مردمی این استان با انتشار پیام‌های تسلیت با ملت عزیز و شریف ایران اسلامی همراه و همدل شدند.
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در پیامی شهادت رئیس جمهور و هیأت همراه را تبریک و تسلیت گفت.