چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به اینکه دو درصد از ساکنان استان از نعمت آب آشامیدنی با کیفیت و سالم بی‌بهره هستند، ادامه داد:  این دو درصد شامل بخشی از روستاهای استان است که هنوز با شیوه قدیمی آب آشامیدنی خود را تامین می‌کند و شبکه و لوله گذاری انتقال آب  برای آنها انجام نشده است.
منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام، با گسترش زیر ساخت‌ها با هدف استقرار هر چه بیشتر واحدهای تولیدی و صنعتی امروز به بستر و فضایی امن برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی تبدیل شده است.
فرمانده انتظامی البرز از دستگیری اعضای باند سارقان منزل که اقدام به 90 فقره سرقت در استان های مختلف کرده بودند، خبر داد.
یاد دوران کودکی که می‌افتیم، بازی بود و جنب و جوش و تحرک. یک جا نشستن برایمان معنا نداشت. اگر توی خانه بودیم پُشتی‌ها و بالش‌ها، وسایل خانه سازی‌مان بودند و ضبط صوت خانه و نوارکاست، تمرین گویندگی و خوانندگی‌مان. اما تمام بازی‌های ما در خانه خلاصه نمی‌شد. به جز یک ساعت برنامه کودک که مجریِ آن بیشتر از اعضای خانواده نگران سلامتِ چشم‌های ما بود، برنامه و کار دیگری برای سرگرمی وجود نداشت.
رئیس اداره حیات وحش حفاظت از محیط زیست استان البرز از رهاسازی ۸ بهله پرنده شکاری در عرصه های طبیعی منطقه حفاظت شده استان البرز خبر داد.
مسابقات جامعه قرآنیان کرج با حضور ۲۳ شرکت کننده‌ جمعه ۴ مهرماه در حسینه قافله اربعین برگزار می‌شود.
محفل ادبی امیرکبیر کرج با حمایت اداره کل کتابخانه‌های عمومی و حوزه هنری استان البرز با همکاری انجمن نویسندگان کرج به مناسبت چهل سالگی آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس ویژه برنامه «ماه و نگاه» را برگزار می‌کند.
  فرمانده انتظامی شهرستان کرج گفت: رانندگان تاکسی به هیچ وجه مواد خوراکی را از افراد ناشناس قبول نکنند.
در تاریخ معاصر جامعه ایرانی دستخوش تحولات اقتصادی گوناگونی بوده که گاه متأثر از فضای سیاسی و گاه تأثیرگذار بر فضای سیاسی و حکومتی بوده است. آسیبی که در این دوران ساختار اقتصادی جامعه را تهدید می‌کند تبدیل‌شدن فرهنگ سودگرایی مطلق به ایستاهایی ماندگار در رفتار اقتصادی نسل‌های جوان جامعه است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس به تبیین ارزش‌های هفته دفاع مقدس پرداخت و بر آشنایی هر چه بیشتر نسل جوان با این ارزش‌ها تاکید کرد.
قصه‌گوی برگزیده جشنواره‌های بین‌المللی در بخش مذهبی، خدا را اولین قصه‌گو و قرآن را بزرگترین منبع قصه‌گویی مذهبی معرفی کرد.
انسان‌ها در طول تاریخ همواره کوشیده‌اند جهت مبادله‌ی خدمات و محصولات خود با دیگران ارتباط برقرار کنند و تبلیغات در این مورد نقش مهم و انکارناپذیری دارد. در تبلیغات روش‌ها و رسانه‌های مختلفی برای متقاعد نمودن مخاطبین وجود دارد، بیلبورد یکی از این رسانه‌های حائز اهمیت است.
فرمانده انتظامی استان از کشف 204 کیلو و 200گرم تریاک در عملیات مشترک با پلیس مبارزه با مواد مخدر کرمان خبر داد.
مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی اسلالوم از صبح امروز و با رقابت های بخش بانوان در رودخانه کرج آغاز شد.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ساوجبلاغ اعلام کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته به زودی در تمام اراضی ملی سطح شهرستان ساوجبلاغ اسناد تک برگی صادر خواهد شد.
 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز از برگزاری آئین مهمانی لاله‌ها در شهر کرج خبر داد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امروز ایثارگران استان البرز از حرکت کاروان نمادین نیروهای مسلح و مدافعان سلامت در سطح شهر کرج خبر داد.
رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج گفت: پایانه مسافربری شهید سلطانی کرج باید ساماندهی شود.
سخنگوی ستاد کرونا استان البرز اعلام کرد که این استان به دلیل افزایش شمار مبتلایان وارد سومین موج قرمز کرونا شد.
 دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز همزمان با بزرگداشت روز شعر و ادب فارسی با حضور مسئولین و دبیران انجمن های ادبی البرز افتتاح شد.