شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
سخنگوی وزارت بهداشت، نسبت به انتشار ویروس جهش یافته هندی و آفریقایی در شهرستان های قرمز کشور هشدار داد.
رئیس شورای عالی تمبر از تصویب انتشار تمبر نکوداشت واکسن ایرانی کرونا خبر داد.
کیانوش جهانپور تاکید کرد: بدن برخی افراد می‌تواند کم و بیش فلزات بخصوص آهن را به خود جذب کند و این موضوع هیچ ربطی به واکسن ندارد.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: افراد بدون هیچ‌گونه وسواسی برای انتخاب نوع واکسن کرونا هر واکسنی که در دسترس‌شان بود تزریق کنند.
رئیس اداره بیماری‌های خاص و پیوند اعضای معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، در خصوص مکان واکسیناسیون بیماران خاص توضیحاتی ارائه داد.
دانشمندان در بررسی های اخیر خود پی بردند افزایش دمای هوای جهان ممکن است منجر به نرخ بیشتر تولد نوزادان مرده شود.
رییس شبکه بهداشت استان البرز گفت: در راستای گام پنجم بسیج ملی مبارزه با کرونا و واکسیناسیون عمومی نخستین مرکز واکسیناسیون خودرویی در دانشگاه خوارزمی واقع در غرب البرز راه‌اندازی شد.
سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: به احتمال زیاد از اوایل هفته آینده واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال تمام و واکسیناسیون بالای ۶۵ ساله‌ها آغاز می‌شود.
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری البرز در آستانه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از کنشگران اجتماعی دعوت کرد تا با جریان سازی مفهوم شهرو روستای دوستدار کودک، مطالبات کودکی را وارد سیاست‌گذاری‌های مدیریت شهری نمایند.
نخستین واکسن کرونای بخش خصوصی که از نوع نوترکیب است، کد اخلاق گرفت.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز از راه‌اندازی بخش جراحی پیوند اعضاء در البرز خبر داد و گفت بزودی عمل پیوند در یکی از بیمارستان‌های استان انجام خواهد شد.
 مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: قیمت دولتی داروی رمدسیویر ۷۰۰ هزار تومان است. وی همچنین از مردم خواست گرانفروشی این دارو را به سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت گزارش دهند.
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: دو محموله واکسن به میزان ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دوز امشب به ایران می‌رسد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در ارتباط با وضعیت بیماری کرونا در موج چهارم، برنامه واکسیناسیون و همچنین رنگ بندی جدید شهرهای کرونایی، توضیحاتی ارائه داد.
رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا گفت: طبق گزارش وزارت بهداشت و درمان تا آخر خرداد ماه همه افراد ۶۵ سال به بالا واکسینه خواهند شد.
مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونای البرز از شهروندان بالای 80 سال خواست برای تزریق واکسن به مراکز پنجاه گانه واکسیناسیون در استان البرز مراجعه و یا در سایت ثبت نام نمایند.
مراقب باشید به نام ثبت نام واکسن، اطلاعات و پول شما به سرقت نرود.
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا برای نخستین بار اعلام کرد ویروس کرونا هوابرد است و ذرات آلوده به ویروس در بازدم افراد مبتلا ممکن است توسط افراد دیگر تنفس شوند و آنها را مبتلا کنند.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا از امروز راه‌اندازی خواهد شد.
صندوق سرمایه گذاری های مستقیم روسیه که مدیریت تولید و فروش واکسن را در این کشور به عهده دارد اعلام کرد که واکسن تک دوزی «اسپوتنیک لایت» به ثبت رسید.