چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱

ظرفیت‌های پروازی اربعین محدود است

به گفته رییس سازمان هواپیمایی کشوری، تعداد درخواست‌ها برای پروازهای اربعین با ظرفیت موجود همخوانی ندارد و از این رو نمی‌توان همه درخواست‌ها را اجابت کرد.

به گزارش رمزگشانیوز؛ به نقل از ایسنا؛ با بیان اینکه تا روز ۱۲ شهریورماه، هفته‌ای ۱۵۵ پرواز از ایران به مقصد عراق صورت گرفته است، گفت: از روز ۱۵ شهریور ماه به بعد که اوج درخواست‌ها برای سفر هوایی اربعین است، تا پایان شهریورماه، نزدیک به ۱۰۰۰ پرواز پیش‌بینی کردیم. ظرفیت عراق هم محدود است و ما متناسب با افزایش ظرفیتی که عراق برای پذیرش هواپیما اعلام می‌کند، به ایرلاین‌ها مجوز می‌دهیم، به همین دلیل فروش به‌صورت پلکانی انجام می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به محدودیت پذیرش از سوی فرودگاه‌های نجف، بیان کرد: ما از ۲۰ فرودگاه ایران به یک فرودگاه نجف پرواز داریم و متناسب با پذیرش فرودگاه نجف، بلیت صادر می‌کنیم و ایرلاین‌ها هم روی سایت خودشان برای اینکه فروش‌های غیرمتعارف نباشد و قیمت را کنترل کنیم، خود ایرلاین‌ها می‌فروشند؛ اما ظرفیت برای رفت و برگشت ۱۰۰ هزار مسافر هوایی پیش‌بینی شده است.

محمدی‌بخش خاطرنشان کرد: میزان فروش هر روزه‌ی بلیت به ظرفیت کشور عراق بستگی دارد، به هر میزان که اعلام کنند، از ایران پرواز انجام می‌شود. طبیعی است با توجه به نسبت چند برابری تقاضاکننده به ظرفیت موجود، این تعداد با هم نمی‌خواند و ما نمی‌توانیم همه درخواست‌ها را اجابت کنیم. اما به مرور درخواست‌ها سبک‌تر می‌شود و می‌توان در شرایط بهتری بلیت‌ها را خریداری کرد.

انتهای پیام  
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات