جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

 تأکید وزیر کشور بر کاهش هزینه سفر هوایی عتبات

وزیر کشور هزینه حمل و نقل هوایی را برای سفر به عتبات عالیات، گران دانست و بر مدیریت کردن آن تاکید کرد و گفت: امکانات پشتیبانی همچون آب و غذا باید به خوبی ساماندهی و ظرفیت‌های متنوع کشور برای زائران عتبات به کار گرفته شود.

به گزارش رمزگشانیوز؛ احمد وحیدی، وزیر کشور در نود و یکمین نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع)، خدمت در مسیر اباعبدالله الحسین(ع) را توفیق الهی دانست که باید با تلاش بیشتر، قدردان آن بود.

زائران اربعین باید در سامانه سماح ثبت‌نام کنند

وی بر فراهم ساختن حداکثر ظرفیت برای پذیرش زائران اربعین حسینی، تاکید کرد و افزود: ایمنی، آسایش، ارزانی و راحتی سفر، خواسته ها و انتظارت زائران عزیز اربعین حسینی است.

وزیر کشور خواستار توجه جدی به ایمنی در تمام حوزه‌ها شد و اظهار کرد: نخستین مساله سهولت در سفر، حمل و نقل است و باید به طور ویژه به آن توجه کنیم. باید به دنبال آن باشیم تا حمل و نقل را تا استان‌های مرزی ریلی کنیم چرا که ایمنی، راحتی و حجم مسافران در حمل و نقل ریلی بالا است.

 وحیدی بر رایزنی مداوم با طرف عراقی تاکید کرد و ادامه داد: در نقاط مرزی و در داخل عراق و موقع برگشت، تردد زائران سامان‌دهی شود تا در این هوای گرم معطل نشوند.

وی هزینه حمل و نقل هوایی را برای سفر به عتبات عالیات، گران دانست و بر مدیریت کردن آن تاکید کرد و گفت: امکانات پشتیبانی همچون آب و غذا باید به خوبی ساماندهی و ظرفیت‌های متنوع کشور به کار گرفته شود.

وحیدی برنامه‌ریزی برای اسکان زائران در داخل عراق را ضروری دانست و یادآور شد: باید تحلیل دقیقی از حضور مردم و اینکه از کدام مرز می‌روند و چند روز در عراق می‌مانند، داشته باشیم.

وی همچنین درباره مدیریت بیماری کرونا در ایام اربعین حسینی(ع)، اظهار کرد: تاکید ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بر تزریق دز یادآور است.

وزیر کشور با ذکر این نکته که دشمن بر اختلاف افکنی میان ایران و عراق تمرکز دارد و البته در اجرای این هدف ناکام مانده است، خاطرنشان کرد: زیارت اربعین حسینی (ع)، دوستی و اتحاد ملت ایران و عراق را تقویت می‌کند.

وحیدی با اعلام اینکه از روزهای آینده سامانه حج و زیارت برای ثبت نام مشتاقان زیارت اربعین حسینی (ع) فعال می‌شود، گفت: همه عزیزانی که در این فعالیت مهم فرهنگی شرکت می‌کنند، باید در این سامانه ثبت‌نام و حتی مرز و مدت زمانی که می‌خواهند در عتبات عالیات بمانند را مشخص کنند.

اجرای توافق‌های وزیران کشور ایران و عراق درباره اربعین پیگیری می‌شود

همچنین سید مجید میراحمدی، رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه در نشست امروز تعهدات هر کدام از استان ها برای انجام اقدامات عمرانی و زیرساختی مورد بررسی قرار گرفت، گفت: براساس گزارش‌های دریافتی، طرح ها در سه استان کرمانشاه، ایلام و خوزستان پیشرفت خوبی داشته است.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی اضافه کرد: تلاش ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) بر سهولت سفر برای زائران عزیز است و با توجه به شرایط آب و هوایی پیش رو، از تمام ظرفیت‌ها برای این امر مهم استفاده خواهد شد.

میراحمدی، راهپیمایی اربعین را اقدام بزرگ فرهنگی در کشور دانست و اظهار کرد: نشستی را با ریاست محترم جمهوری خواهیم داشت که نسبت به این امر، اهتمام بالایی دارند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور تصریح کرد: با توجه به دیدار اخیر وزرای دو کشور ایران و عراق و توافق های انجام شده برای لغو روادید سفر زمینی به عتبات عالیات، برای پیگیری این توافق ها به عراق سفر خواهیم کرد تا هماهنگی لازم و موثر برای برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم اربعین حسینی(ع) ایجاد شود.

به گزارش فارس، با باز شدن مرزهای زمینی، به نظر می‌رسید که قیمت بلیت پرواز عراق ارزان شود. اما در روزهای اخیر نه تنها قیمت بلیت ارزان نشده، بلکه افزایش هم یافته؛ به طوری که بلیت یک طرفه به عراق به حدود 4 میلیون تومان رسیده است.

انتهای پیام/  
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات