شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

ارز 4200 تومانی برای برخی دهک ها نفع حداقلی هم نداشت

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: برخی دهک‌های جامعه از ارز 4200 تومانی بهره چند برابری نسبت به دیگران بردند، اما متأسفانه برخی دهک‌های جامعه حداقل‌های نفع را‌‌‌‌‌‌‌‌ هم نبرده‌اند که بایستی این رویه اصلاح شود.

به گزارش رمزگشانیوز؛ «علیرضا عباسی» نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی امروز (جمعه 23 اردیبهشت) در گفت‌وگوی تلویزیونی با موضوع اصلاح نظام یارانه‌ها اظهار داشت: در سال 97 و در تلاطم‌های قیمت ارز با این نیت که از تولیدکننده و مصرف‌کننده به طور همزمان بتوان حمایت کرد؛ ارز 4200 تومانی در نظر گرفته شد اما عملا به این هدف نرسیدیم و هر چه از اجرای این طرح می‌گذشت، مشخص می‌شد که این رویه باعث عدم رضایت تولیدکننده و مصرف‌کننده شده و بایستی این راه اشتباه سریعا اصلاح شود.

وی افزود: اصلاح نظام یارانه‌ها نیازمند ملزوماتی است که یکی از آنها اطلاع‌رسانی به مردم است تا همه اقشار جامعه از آن نفع ببرند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: برخی دهک‌های جامعه از ارز 4200 تومانی بهره چند برابری نسبت به دیگران بردند، اما متأسفانه برخی دهک‌های جامعه حداقل‌های نفع را‌‌‌‌‌‌‌‌ هم نبرده‌اند که بایستی این رویه اصلاح شود، هر چند که خطاهایی هم در حین تخصیص ارز 4200 تومانی شاهد بودیم.

عباسی گفت: ارز 4200 تومانی حذف نشده است بلکه در شیوه پرداخت آن تغییرات ایجاد شده و اصلاحات لازم را‌‌‌‌‌‌‌‌ در نظر گرفته‌ایم.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات