یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران؛

۱۰۰ قلم داروی جدید تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفت

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در راستای کاهش هزینه‌های دارویی آحاد جامعه، ۱۰۰ قلم دارو که در سال گذشته افزایش قیمت یافته بود، به طور کامل مورد تعهد بیمه سلامت قرار گرفت.

به گزارش رمزگشانیوز؛  محمد مهدی ناصحی افزود: در سال گذشته ۵۶۰ قلم دارو در کشور افزایش قیمت داشته اند که ۴۶۰ قلم از آنها تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و ۱۰۰ قلم همچنان بدون پوشش بیمه‌ای باقی ماندند. این امر باعث افزایش هزینه‌های پرداخت از جیب مردم شد. چرا که دریافت ۱۰۰ قلم دارو بدون پوشش بیمه‌ای هزینه بالایی را به دنبال داشت.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: با توجه به پیگیری‌های به عمل آمده در این زمینه از سوی سازمان بیمه سلامت ایران و همچنین قول مساعد دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر تأمین منابع مورد نیاز سازمان‌های بیمه گر پایه، از هفتم اردیبهشت ماه سال جاری قیمت این داروها با پوشش کامل بیمه‌ای در سامانه‌های سازمان بیمه سلامت ایران مورد پذیرش و اصلاح قرار گرفت و تعهدات مربوط به این داروها افزایش یافت.

وی اظهار داشت: از این به بعد بیمه شدگان در بخش بستری ۱۰ درصد و در بخش سرپایی ۳۰ درصد را به عنوان سهم بیمه شده و سازمان بیمه سلامت نیز بر اساس تعهدات خود ۹۰ درصد در بخش بستری و ۷۰ درصد در بخش سرپایی را پرداخت خواهند کرد.

ناصحی افزود: در راستای کاهش هزینه‌های دارویی آحاد جامعه، صد قلم دارویی که در سال گذشته افزایش قیمت یافته بود اما به دلیل نداشتن منابع بیمه‌ای تحت پوشش سازمان‌های بیمه گر پایه قرار نگرفته بود؛ از چهارشنبه هفتم اردیبهشت ۱۴۰۱ به طور کامل مورد تعهد این سازمان قرار گرفت.

وی گفت: امیدواریم با تأمین منابع لازم بتوانیم به تدریج شاهد افزایش تعهدات بیمه‌ای و کاهش سهم پرداخت از جیب مردم در هزینه‌های سلامت باشیم.

انتهای پیام/  
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات