شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی البرز منصوب و معارفه شد + عکس

نماینده عالی دولت در استان البرز ضمن تکریم و معارفه رییس سازمان مدیریت برنامه‌ریزی استان بر ضرورت بازنگری سند آمایش استان با توجه به موضوعات البرز تاکید کرد.

به گزارش رمزگشانیوز؛ «مجتبی عبداللهی» در مراسم تکریم و معارفه رییس سازمان مدیریت برنامه‌ریزی استان که روز پنجشنبه با حضور معاون مجلس، حقوقی و امور استان‌های سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت، ضمن گرامیداشت روز قدس و دعوت از مردم شریف استان برای حضور در راهپیمایی، گفت: خانم زهرا عربشاهی در حدود 5 سال ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، فردی بسیار لایق، حرفه‌ای، توانمند و مسلط ظاهر شدند.

وی افزود: پایه اعتبارات و  بودجه استان از ابتدای تاسیس آن متناسب با تراکم جمعیت و نیازهای البرز نبوده از این رو انتظار می‌رود که اکنون دولت محترم سیزدهم عنایت ویژه‌ای در این راستا داشته باشد.

عبداللهی ادامه داد: اکنون که قرعه خدمت و خدمتگزاری به نام «عبدالرضا کریم‌پور» افتاده و با توجه به حساسیت‌ها و وسواس‌هایی که در انتخاب وی داشتیم، انتظار می‌رود که با توانی مضاعف در جهت جبران کمبودهای اعتباری و زیرساختی البرز تلاش کند.

وی گفت: با تلاش‌ها و پیگیری‌هایی که صورت گرفت، توفیق یافتیم بودجه استان را برای سال 1401 حدود 21 درصد افزایش دهیم و در این راستا سرآمد سایر استان های کشور باشیم.
استاندار البرز افزود: البته با وجود این توجهی که اعمال شد، به دلیل غفلت‌های گذشته همچنان در میزان اعتبارات به نسبت جمعیت در جایگاه بیست و پنجم کشور قرار داریم.

وی گفت: ضرورت دارد که نیازهای استان، مطالبات و دغدغه‌های مردم، رویکرد نخبگان و نظرات مدیران بار دیگر در بازنگری سند آمایش استان مد نظر قرار گیرد.

کارگروه تامین مالی در کنار شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تشکیل شود

معاون مجلس، حقوقی و امور استان‌های سازمان برنامه و بودجه نیز در این مراسم ضمن تقدیر از زهرا عربشاهی به عنوان رییس سابق سازمان، عبدالرضا کریم‌پور را به عنوان رییس جدید سازمان مدیریت برنامه ریزی استان معرفی و تاکید کرد: باید متناسب با جمعیت استان شرایطی فراهم شود که زیرساخت‌های استان ارتقا یابد.

«علیرضا صالح» گفت: دولت سیزدهم طی اقدامی بزرگ و موثر، سند و منشور عملیاتی کارگزاران نظام را تحت عنوان سند تحول دولت تهیه و تدوین کرده است.

وی افزود: در این سند اهداف و برنامه‌های دولت و نقش مدیران در سطوح مختلف تعریف شده است.

صالح گفت: یکی از اهداف سازمان برنامه و بودجه کشور تمرکززدایی و اعطای اختیارات لازم به استان ها است و برای این امر نیز پیشنهاداتی دارد که در صورت موافقت مجلس شورای اسلامی، بسیار موثر خواهد بود.

وی افزود: اعطای اختیارات به نهادهای خودالتزام نیز یکی از این برنامه ها است.

صالح اضافه کرد: ضرورت دارد که کارگروه ویژه تامین مالی در کنار شورای برنامه ریزی استان با هدف اتخاذ راهکارهای لازم جهت درآمدزایی برای استان و جذب سرمایه های بخش خصوصی برای پیشبرد پروژه ها، تشکیل شود.

در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش های زهرا عربشاهی، عبدالرضا کریم پور به عنوان رییس جدید سازمان مدیریت برنامه ریزی استان البرز معارفه شد.

انتهای پیام/ 
  
گالری عکس
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات