چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰

رزمایش بزرگ سطح یک کشوری مقابله با زلزله در البرز برگزار می‌شود

رئیس ستاد اضطرار صنعت آب و برق استان البرز  گفت: نخستین رزمایش بزرگ آموزشی-تمرینی صنعت آب و برق منطقه مرکزی شمال کشور با مشارکت شرکت‌های صنعت آب و برق البرز و حضور ۱۷گروه عملیاتی از استان‌های تهران، مازندران، همدان، قزوین، قم و مرکزی در کرج برگزار می‌شود.

به گزارش رمزگشانیوز؛ «داود نجفیان» گفت: از آنجا که استان البرز با حدود سه میلیون جمعیت همواره در معرض تهدیدهای طبیعی بوده و در صورت وقوع زلزله در تهران، قزوین و مازندران، البرز نیز قطعا دچار عوارض زلزله می‌شود، بنابراین لزوم آمادگی بیشتر در دستگاه‌های خدمت رسان حیاتی آب و برق برای مقابله با زلزله ضروری خواهد بود. به همین دلیل مقدمات برگزاری رزمایشی در سطح کشوری فراهم شده تا موجب افزایش توانمندی برای مقابله هوشمندانه در برابر زلزله باشد.

وی به اهداف برگزاری این رزمایش اشاره کرد و گفت: بررسی میزان اثربخشی و کارایی برنامه‌های آمادگی و مقابله، ایجاد هماهنگی لازم بین دستگاه‌های صنعت آب و برق، تمرین هماهنگی بین سایر سازمان‌ها و مردم، تمرین خدمت رسانی به مراکز اسکان اضطراری، ایجاد مهارت و اعتماد به نفس در همکاران و شناسایی نقاط ضعف و قوت، مبادله دانش و تجارب بین اعضای شرکت کننده در رزمایش، برآوردکیفی و کمی تجهیزات و امکانات و ... از مهم ترین اهداف مورد نظر اجرای رزمایش است.

گفتنی است این رزمایش چهارم آبانماه ۱۴۰۰ در کرج برگزار می شود.
 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات