شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

 تعویق انتخابات فلسطین به طور رسمی اعلام شد

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین رسما از به تعویق افتادن انتخابات فلسطین خبر داد.

به گزارش رمزگشانیوز از روسیا الیوم، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به صورت رسمی تعویق انتخابات در سرزمین‌های فلسطین تا زمان تضمین برگزاری آن در قدس را اعلام کرد.

«محمود عباس» گفت: تلاش‌ها برای برگزاری انتخابات در قدس تا کنون با مخالفت مواجه شده است.

وی همچنین از جامعه بین‌الملل خواست تا به اسرائیل به منظور پایبندی به توافقنامه‌های منعقده و دست برداشتن از نقض حقوق فلسطینی‌ها از جمله حق آنها برای برگزاری انتخابات فشار وارد کنند.

عباس افزود: به تلاش برای تحقق وحدت ملی و پایان چندپارچگی و ادامه مقاومت مردمی و تشکیل دولت وحدت ملی ادامه خواهیم داد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنرانی خود در نشست گروه‌های فلسطینی در رام الله گفت که انتخابات فلسطین بدون قدس برگزار نخواهد شد.

گفتنی است که رئیس تشکیلات خودگردان پنج شنبه شب در نشست گروه‌های فلسطینی در رام الله برای بررسی موضوع انتخابات فلسطین سخنرانی کرد.

«محمود عباس» در این نشست گفت که رژیم اشغالگر اسرائیل برای عدم برگزاری انتخابات فلسطین در قدس عدم وجود دولت در این رژیم را بهانه کرده است.

وی ادامه داد: پیامی از اسرائیل به ما رسیده است که عدم موافقت تل آویو با درخواست ما برای برگزاری انتخابات در قدس به علت تشکیل نشدن دولت اسرائیل است، اما بهانه‌های غیرقابل قبول اسرائیل، ما را فریب نمی‌دهد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با بیان اینکه مخالفت اسرائیل با برگزاری انتخابات در قدس، فنی نیست بلکه یک مساله سیاسی طراز اول است، گفت: ما نسبت به روحیه میهن پرستی فلسطینی‌ها در تشکیل فهرست‌های انتخاباتی که نشانه هوشیاری آنهاست، افتخار می‌کنیم.

عباس افزود: ما معطل نمی‌کنیم، اگر (اسرائیلی‌ها) بله بگویند همین فردا به سمت انتخابات خواهیم رفت. انتخابات برای ما یک تاکتیک نیست بلکه تثبیت دموکراسی و حق ما در فلسطین است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: ما منتظر موافقت اسرائیل می‌مانیم و آماده برگزاری انتخابات هستیم، اما بدون قدس هرگز انتخابات را برگزار نمی‌کنیم.

محمود عباس همچنین افزود: نتیجه انتفاضه بزرگ قدس این بود که برادران ما توانستند موانعی را که برای جلوگیری از تردد آنها (در منطقه باب العامود پیرامون مسجد الاقصی) ایجاد شده بود، برچینند. آنچه در قدس روی داد یک مقاومت مردمی مسالمت آمیز بود که تنها راه مبارزه با تجاوز علیه ملت ماست.

این در حالی است که جنبش مقاومت اسلامی اعلام کرد در نشستی که قرار است روز پنج شنبه با حضور جناح‌های مختلف فلسطینی درباره به تعویق افتادن انتخابات پارلمانی در فلسطین اشغالی برگزار شود، شرکت نمی‌کند.

حماس روز پنج شنبه به طور رسمی اعلام کرد: «در نشست گروه‌های ذیربط برای به تعویق انداختن انتخابات که قرار است امروز برگزار شود، شرکت نخواهد کرد».

«محمد صبحه» سخنگوی فهرست انتخاباتی حماس موسوم به «القدس موعدنا» (قدس وعده گاه ماست) در این باره گفت: «حماس و لیست القدس موعدنا در نشست امروز رام الله شرکت نخواهند کرد و موضع ما به طور واضح و روشن مخالفت با تعویق انتخابات است».

«عبداللطیف القانوع» سخنگوی حماس نیز اعلام کرد که موضع این جنبش مخالفت با تعویق انتخابات است و گفت: «این موضوع یک حق مشروع، خواست مردمی، اجماع گروهی و توافق ملی است و غصب کردن حقوق مردم و مصادره خواست و اراده آنان خطایی بس بزرگ است».

انتهای پیام/
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات