شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

 با ویروس غیرفعال؛

یک واکسن جدید کرونا وارد مرحله نهایی آزمایش بالینی می‌شود

قرار است مرحله سوم آزمایش بالینی یک واکسن جدید کووید ۱۹ با حضور ۴ هزار نفر در انگلیس آغاز شود.

به گزارش رمزگشانیوزاز پرس اسوسیشن، محققان مشغول استخدام ۴ هزار داوطلب هستند تا در آزمایش بالینی یک واکسن جدید کووید ۱۹ شرکت کنند.

این واکسن توسط شرکت «والنوا»  Valneva  توسعه یافته و در کارخانه آن واقع در لیوینگستون اسکاتلند تولید می‌شود. این واکسن با استفاده از فناوری ویروس غیر فعال ساخته شده است. بیش از ۱۰۰ سال است که از این روش برای تولید واکسن استفاده می‌شود.

نتایج ایمونولوژی دو مرحله نخست کارآزمایی بالینی نشان داد این واکسن کارآمدی مناسبی دارد و چالش‌های ایمنی در آن شناسایی نشد. در همین راستا قرار شد استخدام داوطلب برای ‏مرحله سوم آزمایش بالینی در هفته پایانی ماه آوریل آغاز شود.

این آزمایش بالینی در ۲۲ مرکز مؤسسه ملی تحقیقات بهداشت انگلیس و همچنین دو مرکز در اسکاتلند انجام می‌شود. افراد سالمی که سابقه ابتلاء به کووید ۱۹ ندارند می‌توانند در این آزمایش شرکت کنند. اما برخلاف آزمایش بالینی واکسن‌های پیشین، به شرکت کنندگان بالای ۳۰ سال واکسن پلاسیبو تزریق نمی‌شود و در عوض هر فرد دو دوز واکسن والنوا یا دو دوز واکسن «آکسفورد / ‏آسترازنکا» دریافت می‌کند.

البته شرکت کنندگان ۱۸ تا ۲۹ ساله در این فرایند فقط واکسن والنوا را دریافت می‌کنند. اگر آزمایش بالینی واکسن موفقیت آمیز باشد، والنوا درخواست خود برای فرایندهای قانونی تأیید را در پاییز ارائه می‌کند.

در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش بالینی، این شرکت می‌تواند ۲۵۰ میلیون دوز واکسن برای انگلیس و کشورهای سراسر جهان فراهم کند.

انتهای پیام/
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات