یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

کمک ۷۱۰ میلیارد ریالی شهرداری کرج به ساخت واکسن کرونا 

رییس شورای اسلامی شهر کرج از تصویب لایحه ۷۱۰ میلیاردو ۴۵۰ میلیون ریالی شهرداری کرج برای برای کمک فوری به تامین زیر ساخت های تولید واکسن کرونا موسسه رازی در این شورا خبر داد.

به گزارش رمزگشانیوز  «اکبر سلیم نژاد» در نشست رسمی شورای اسلامی شهر کرج  که با حضور مدیرکل بازرسی استان البرز برگزار شد، به بررسی لایحه شهرداری در خصوص پروژه تکمیل عملیات طراحی و اجرای ساختمان تولید و بسته بندی فرآورده های ویروسی انسانی خشک (MMR) اشاره کرد و اظهار داشت: شهرداری کرج بر اساس قراردادی متعهد شده تا نسبت به احداث ۱۰ هزار متر مربع بنا شامل پروژه طراحی و اجرای ساختمان بسته بندی و سردخانه، ساختمان آبله، ساختمان تولید و بسته بندی فرآورده های ویروسی انسانی خشک (MMR) و ساختمان آزمایشگاه کنترل کیفی (QC) برای موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی اقدام نماید.

رییس شورای اسلامی شهر کرج افزود: در این راستا در سال های گذشته اقدامات لازم معمول شده و پروژه حدود ۱۵ الی ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اما  با توجه به اینکه بیشتر تجهیزات مورد نیاز احداث پروژه های مذکور وارداتی بوده لذا به دلیل تحریم های ظالمانه و افزایش نرخ ارز و نوسانات شدید اقتصادی  و محدودیت منابع مالی شهرداری کرج از خرداد ماه سال ۱۳۹۷ امکان ادامه عملیات اجرایی پیمان وجود نداشته و به ناچار  قراردادها خاتمه یافته است.

سلیم نژاد بیان داشت: در این خصوص نشست های متعددی با رییس  موسسه سرم سازی و تحقیقات واکسن رازی شهرداری کرج  برگزار شد تا به علت مشکلات تحریم و مباحث اقتصادی، توافق به شکل دیگری عمل شود که از طرف موسسه سرم سازی پذیرفته نشد .

وی ادامه داد:  در نهایت با توجه به اهمیت موضوع تولید واکسن در نشستی  که در محل اداره کل بازرسی استان البرز برگزار و مقرر شدو بر اساس نیازهای اعلامی از سوی موسسه سرم سازی، نسبت به احداث ساختمان MMR در اولویت اول اقدامات لازم از سوی شهرداری با همکاری موسسه صورت پذیرد.

وی تصریح کرد:  با توجه به خاص بودن پروژه، شهرداری کرج لایحه ای به منظور تکمیل سریع‌تر پروژه  مذکور در قالب برآورد کل و ردیف اعتباری جدیدی تحت عنوان پروژه خدمات مهندسی و اجرای ساختمان تولید و بسته بندی فرآورده های ویروسی انسانی خشک (MMR) موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی (EPC) طبق برآورد اولیه موسسه سرم سازی به مبلغ ۷۱۰ میلیاردو۴۵۰ میلیون ریال به صورت ۶۵ درصد نقدی و ۳۵ درصد غیر نقدی اقدام کرد.

سلیم نژاد یادآور شد: اهمیت موضوع  موجب شد تا این لایحه ۲ فوریتی  در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مطرح و به اتفاق آرا به شهرداری کرج اجازه داده شد تا بر اساس توافق با موسسه سرم سازی و مطابق لایحه به صورت برآوردکل و EPC، در اولویت اول نسبت به احداث پروژه خدمات مهندسی و اجرای ساختمان تولید و بسته بندی فرآورده های ویروسی انسانی خشک طبق ردیف بودجه جدیدی اقدام و در بودجه متمم سال ۱۴۰۰ پادار شود.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی مستقر در حصارک کرج سال گذشته موفق به تولید واکسن نوترکیب کرونا شده که مراحله نخست تست بالینی آن انجام شده است.

رییس سازمان بازرسی کشور هفته جاری با حضور در موسسه رازی از شهرداری کرج خواست تا نسبت به انجام تعهدات خود درخصوص تامین زیر ساخت های واکسن کرونا در این موسسه عمل کند.

انتهای پیام/
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات