پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

 فردی خبرداد؛

5 هزار تبعه خارجی غیر مجاز در البرز شناسایی، دستگیر و طرد شدند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه نظارت بر امور اتباع بیگانه، کاهش آسیب‌های اجتماعی را بدنبال دارد و هر گونه غفلت و سهل‌انگاری در این موارد ممکن است آسیب‌های اجتماعی و خسارات جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد، افزود: فرمانداران باید نسبت به برنامه‌ریزی نظارت و کنترل در خصوص اتباع خارجی در حوزه کاری خود اقدام و نتیجه را به طور مرتب به حوزه معاونت سیاسی گزارش نمایند.

به گزارش رمزگشانیوز ؛ «نورمحمد فردی» در حاشیه نشست کمیسیون کنترل و ساماندهی اتباع خارجی غیر مجاز اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 166 هزار اتباع بیگانه خارجی که عمدتا افغانی هستند، در استان البرز سکونت دارند که بیشتر فراوانی سکونت در شهرستان کرج و ساوجبلاغ می باشد که حدود 30 هزار نفر دانش ‌موز دارند.

فردی گفت: تعداد 50 هزار نفر از این اتباع خارجی غیر مجاز هستند و بر اساس قانون بایستی دستگاه‌های ذی ربط نسبت به شناسایی و دستگیری و طرد آنها اقدام نمایند. 

معاون استاندار تصریح کرد: از طرفی نیز نظارت و بازرسی با محوریت اداره کل تعاون کار و رفاه و اجتماعی و روسای جهاد کشاورزی و صنعت و معدن و تجارت در خصوص اشتغال غیر قانونی اتباع خارجی غیر مجاز در حوزه اصناف، واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی نظارت و بازرسی و کنترل صورت گیرد. 

وی با بیان اینکه امسال 4 هزار نفر سهمیه استان البرز بوده گفت:  تاکنون در قالب 136 طرح حدود 5 هزار نفر دستگیر و تحویل اردوگاه عسگر آباد ورامین شده است که هزار نفر بیشتر از سهمیه بوده است. 

فردی اضافه کرد: البته قوانین و مقررات اتباع بایستی به روز و بازدارنده باشد تا اعمال قانون به نحو احسن صورت گیرد. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه در هر صورت قوانین منع به کار گیری اتباع غیر مجاز بایستی به مبادی ذی‌ربط اطلاع‌رسانی و آموزش داده شود، تصریح کرد: در صورت تخلف با کارفرما و کارگر غیر مجاز برخورد قانونی صورت می گیرد که تا کنون 365 مورد بازرسی صورت گرفته است. 

وی در خصوص 365 مورد بازرسی صورت گرفته، اضافه کرد: لازم است احکامی که پیرامون  جرائم صادره شده بایسیتی به صورت صد در صد وصول شوند. 

فردی افزود: کلیه فرمانداران باید نسبت به برنامه‌ریزی نظارت و کنترل در خصوص اتباع خارجی در حوزه کاری خود اقدام و نتیجه را به طور مرتب به حوزه معاونت سیاسی گزارش نمایند. 

معاون استاندار گفت: سیاست کلی نظام در مورد برخورد با اتباع خارجی بایستی با دقت و با تدبیر و درایت و بر اساس قانون اعمال شود و در هر صورت خون و خاک هویت را شکل می‌دهد.
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات