شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد؛

برگزاری مراسم مذهبی ماه مبارک رمضان در مناطق زرد و آبی

رییس جمهور با اعلام اینکه مراسم مذهبی در ایام ماه رمضان در مناطق آبی و زرد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی قابل انجام است، تاکید کرد: در مناطق نارنجی و قرمز این امر ممنوع خواهد بود.

به گزارش رمزگشانیوز  حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» در جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا برای برگزاری مراسم مذهبی در ایام ماه رمضان تاکید کرد: در مناطق آبی و زرد برگزاری مراسم مذهبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی قابل انجام است اما در مناطق نارنجی و قرمز این امر ممنوع خواهد بود.

رییس جمهوری افزود: البته در مورد شب‌های قدر با توجه به اینکه ما در ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا همچنان فرصت برای تصمیم‌گیری داریم، هنوز جمع‌بندی نهایی را مشخص نکردیم و در روزهای آتی با توجه به وضعیت شیوع کرونا در کشور - که امیدواریم سخت و دشوار نشود - درباره آن هم اعلام نظر خواهیم کرد.

وی با تشکر از مردم برای مراعات پروتکل‌ها در سفرهای نوروزی گفت: البته مجموع رفت‌وآمدهای قبل از عید و مابعد آن سبب شده که احتمالاً با مشکلی در شیوع کرونا مواجه شویم.

وی افزود: الان هم در دو استان طبق بررسی‌ها موج چهارم آغاز شده و اگر رعایت نکنیم این وضعیت می‌تواند در سایر نقاط کشور هم تکرار شود.

رییس‌جمهوری با بیان اینکه در جلسه امروز تاکید شد کسانی که مبتلا هستند باید نظارت و کنترل شود که دوره قرنطینه را رعایت کنند، اظهار کرد: گاهی افرادی که مبتلا هستند با ناوگان عمومی مثل قطار یا هواپیما رفت‌وآمد می‌کنند که آن را می‌توان کنترل کرد، اما گاهی یک کرونا مثبت به بازار می‌رود یا در شهر حضور می‌یابد که این را هم باید نظارت و کنترل و با آن برخورد جدی کنیم و مجازات برایش داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ما نسبت به مسافرانی که از خارج کشور می‌آیند هم رعایت پروتکل‌ها و مقررات را حفظ کرده‌ایم، گفت: این موضوع برای همه پروازها و ورود افراد به کشور رعایت و انجام می‌شود.


انتهای پیام
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات