پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

شهبازی تاکید کرد؛

طرح‌ها و برنامه‌های البرز بر مبنای سند آمایش استان دنبال می‌شود

 استاندار البرز با بیان اینکه مدیران ماشین امضا نیستند، اظهار داشت: باید تمامی طرح‌ها و برنامه‌ها به دقت بررسی و طی خرد جمعی تایید و یا رد شوند تا نتایج منطقی و کارآمدی را در بر داشته باشد.

به گزارش رمزگشانیوز نماینده عالی دولت در استان البرز در حاشیه جلسات کارگروه زیربنایی و کمیسیون ماده 5 استان، با اشاره به اینکه طبق مصوبات و تاکیدات ستاد ملی کرونا، جلسات با تراکم کمتر و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می‌شد، افزود: ولی هیچ کاری در استان معطل نماند و امور در حوزه‌های مختلف با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دنبال شد.

«عزیزاله شهبازی» ادامه داد: پرونده‌های کارگروه زیربنایی و کمیسیون ماده 5 از اهمیت بالایی برخوردار هستند از این رو باید طی زمان کافی و با حساسیت مورد بررسی قرار گیرند.

شهبازی گفت: امسال 6 جلسه در این راستا برگزار شد و در مجموع 85 پرونده مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اینکه طبق منویات مقام معظم رهبری در سال جهش تولید قرار داریم، در خصوص توسعه طرح‌های تولیدی نگاه مثبتی در این نشست‌ها وجود دارد.

استاندار البرز گفت: رعایت حقوق شهروندی ایجاب می‌کند که در راستای حفظ و توسعه فضای سبز و سرانه‌های درمانی و آموزشی به ویژه در شهرستان‌های پرتراکم کرج و فردیس با اهتمام ویژه‌ای ورود کنیم.

وی افزود: کرج و فردیس شهرهایی هستند که تعداد روزهای دارای آلودگی بالای هوا در آنها بسیار بالا است از این رو باید به جد از توسعه ساخت و سازهای بدون توجیه و غیرمجاز جلوگیری شود

شهبازی گفت: باید طبق سند ملی آمایش استان، بستری را فراهم کنیم که جمعیت به سمت سایر شهرستان‌ها برود.

وی افزود: در کمیسیون ماده 5 و سایر کمیسیون‌های این چنینی سعی کردیم که بسیار دغدغه‌مند از ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری کنیم.

استاندار البرز گفت: همواره به دلیل احترامی که برای مردم شریف و خونگرم البرز قائل هستم، تمام تلاش خود را داشته‌ام که از هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز و تعدی به حقوق شهروندان ممانعت کردم.

وی با تاکید بر رعایت منفعت عمومی، افزود: اقدامی را در دستور کار قرار می‌دهم که سال‌ها بعد دینی را به گردن نداشته باشم و آیندگان از اقدامات و برنامه‌هایم دچار آسیب و زحمت نشوند.

شهبازی گفت: برخی طرح‌ها همانند مسکن مهر ماهدشت بدون زیرساخت مناسب و پیوست‌های لازم ایجاد شده از این رو جمعیتی بیش از 14 هزار نفر در ان منطقه ساکن شدند که با مشکلاتی همچون بوی نامطبوع زباله مواجه هستند.

وی افزود: مدیران ماشین امضا نیستند، بنابراین باید تمامی طرح‌ها و برنامه‌ها به دقت بررسی شوند و طی خرد جمعی تایید و یا رد شوند تا نتایج منطقی و کارآمدی را در بر داشته باشد.

انتهای پیام/ 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات