پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

 دهه بصیرت؛ پیوند مردم بصیر و انقلابی با ولایت و رهبری

ستاد کل نیرو‌های مسلح با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: دهه بصیرت برخاسته از پیوند عمیق و تجدیدمیثاق مردم بصیر و انقلابی با ولایت و رهبری است.

به گزارش رمزگشانیوز ستاد کل نیرو‌های مسلح با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت فرارسیدن «دهه بصیرت و میثاق با ولایت» تصریح کرده است: دهه بصیرت برخاسته از پیوند عمیق و تجدیدمیثاق مردم بصیر و انقلابی با ولایت و رهبری است.

ستاد کل نیرو‌های مسلح در این بیانیه با اشاره به نامگذاری ایام ۹ تا ۱۹ دی ماه که مناسبت‌های تاریخی و فراموش نشدنی حماسه عظیم ۹ دی ماه سال ۸۸، اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، حمله شجاعانه موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه امریکایی عین الاسد و همچنین سالروز قیام خونین مردم قم در ۱۹ دی ماه سال ۵۶ بر علیه رژیم ستمشاهی را نیز در خود جای داده، آورده است:​ «دهه بصیرت و میثاق با ولایت» یادآور دو برهه تاریخی از انقلاب اسلامی است.

یکی در سال ۸۸ که دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تحریک نظام سلطه و با رمز تقلب در انتخابات ریاست جمهوری به میدان آمدند و با اجیر کردن عده‌ای فریب خورده با حمایت مستقیم بیگانگان و منافقین، فتنه‌ای به پا نمودند که ۸ ماه آشوب طلبی و هنجارشکنی را رقم زد.

اما قیام تاریخی ۹ دی توانست انقلاب را از یک چالش بزرگ و توطئه‌ای بسیار پیچیده و خطرناک عبور دهد و با کور کردن چشم فتنه و انزوای خواص بی بصیرت سرفصل جدیدی در روند تکاملی انقلاب بگشاید. دیگر نقطه عطف تاریخ انقلاب اسلامی، قیام ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم قم بر ضد رژیم فاسد پهلوی بود که روزنه‌هایی پرفروغ از دل تاریکی استبداد به روشنایی گشود و روند انقلاب را به گونه‌ای شتاب بخشید که سرانجام به مدد الهی و به برکت هدایت‌های پیامبرگونه حضرت امام خمینی (ره)، طومار دو هزار و پانصدساله نظام ستمشاهی را در مدت زمان کوتاهی درهم پیچید.

این وقایع تاریخی نشان از حماسه بزرگ و باشکوه مردم ولایت مداری دارد که با شهامت انقلابی برخاسته از باور‌های عمیق دینی و در پیروی از آرمان‌های امام (ره) و تبعیت از منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همواره در مواقع حساس با حضور در صحنه دفاع از اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی، بصیرت و تعهد مثال زدنی خود را به رخ جهانیان می‌کشند.

در این بیانیه با اشاره به ۱۳ دی ماه به عنوان یکی از مناسبت‌های دهه بصیرت و اولین سالروز شهادت قهرمان ملی و امت اسلامی، سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی که پس از سال‌ها مجاهدت در دوران دفاع مقدس و حضور در خط مقدم مبارزه با تروریسم بین المللی نظام سلطه و استکبار جهانی، به همراه ابومهدی مهندس و دیگر همرزمانشان، در اقدام تروریستی و بزدلانه آمریکای جنایتکار به فیض عظمای شهادت نائل شدند، تصریح کرده است: در پی این اقدام ناجوانمردانه که اوج خفت و خواری و خوی وحشی گری ایالات متحده آمریکا را نشان داد، حضور میلیونی مردم درتشییع باشکوه، مثال زدنی و ماندگار پیکر مطهر شهید سردار سلیمانی و همرزمان بزرگوارش و حمله مقتدرانه و افتخار آمیز موشکی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و در هم کوبیدن بزرگترین پایگاه نظامیان آمریکایی عین الاسد در عراق، سیلی سخت دیگری بر چهره منفور استکبار جهانی نشاند و هیمنه پوشالی آمریکا را برای جهانیان نمایان ساخت، لیکن بی تردید انتقام نهایی، اخراج نیرو‌های آمریکا از کل منطقه خواهد بود.

در پایان این بیانیه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای والامقام انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و مدافعان حرم، تقارن مناسبت‌های دهه بصیرت با ایام فاطمیه و چهلمین روز شهادت محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح به دست عوامل تروریستی رژیم صهیونیستی را بیانگر پایبندی همیشگی ملت ایران به «اسلامیت» و «جمهوریت» نظام و بصیرت فاطمی امت همیشه در صحنه در راه دفاع از آرمان‌های مقدس امام و شهدا و پیروی از مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی) دانسته است.

همچنین تاکید شده است: مردم بصیر و آگاه ایران اسلامی در برابر فتنه انگیزی دشمنان، توطئه چینی آنان در ترور نخبگان هسته‌ای و نظامی جمهوری اسلامی ایران و تحریم‌های ظالمانه اقتصادی عمار گونه و
استوار خواهند ایستاد و در تمامی حوزه‌های نظامی، هسته‌ای، علمی و ... با سرعتی بیشتر از گذشته پیش خواهند رفت.


انتهای پیام/ 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات