چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

با پیام رئیس مجلس شورای اسلامی؛

فاز اول باغ موزه دفاع مقدس البرز افتتاح شد

«عزیزاله شهبازی» در مراسم افتتاح فاز اول باغ موزه دفاع مقدس البرز که همزمان با 8 استان کشور با حضور دکتر «محمد باقر قالیباف» رییس مجلس شورای اسلامی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: دوران دفاع مقدس یادآور و احیا کننده واژه های ناب شهادت، شهامت، شجاعت، ایثارگری، مردانگی و سلسله مراتب فرماندهی و ولایت پذیری است.

به گزارش رمزگشانیوز نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: سایه شوم جنگ تحمیلی افراد ارزشمندی را از ما گرفت ولی اقتدار و پایمردی جمهوری اسلامی ایران  ماندگار شد.

وی ادامه داد: در چهل سالگی دوران مقاومت ملت ایران هستیم و خرسندیم که در استان به خواست مردم البرز باغ موزه دفاع مقدس جهت تداعی فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل های آینده راه‌اندازی شد.

شهبازی گفت: البرز در مسیر ارتباطی 14 استان کشور است و این باغ موزه جانمایی بسیار خوبی دارد و مردم ایران اسلامی می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

وی افزود: فاز اول این پروژه مورد بهره‌برداری قرار گرفت و در این فاز 10 میلیارد تومان اعتبار صرف شده که مرکز اسناد و داده‌های دوران دفاع مقدس است.

استاندار البرز اضافه کرد: در دانشگاه‌های مهم جهان برای انعکاس و اطلاع‌رسانی از اهداف و دستاوردهای  وقایع مهم، هزینه‌های بزرگی صرف می‌کنند و در ایران اسلامی مهمترین رویداد اخیر، جنگ تحمیلی بود.

وی گفت: سایه شوم جنگ تحمیلی افراد ارزشمندی را از ما گرفت ولی اقتدار و پایمردی جمهوری اسلامی ایران  ماندگار شد.

شهبازی افزود: امید است با اتحاد و اسنجام مجموعه البرز بتوانیم اسباب گره زدن فرهنگ آن دوران با نسل جدید باشیم.

وی گفت: دوران دفاع مقدس، مهمترین حادثه قرن در ایران اسلامی بود و بر این باور هستیم با بسیج امکانات نسبت به بهره‌برداری از فازهای 2 و 3 و 4 اقدام کنیم.

در این مراسم آیت الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان، سردار مولایی فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع)، سردار اسلامی رییس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس البرز و جمعی از مسئولان و فرماندهان استان حضور داشتند.

انتهای پیام/ 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات