چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

اخذ سند مالکیت تک برگی 11 هزار هکتار از اراضی ملی در کرج

رئیس اداره  منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرج گفت : اصولی‌ترین راهکار جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب اخذ اسناد مالکیت اراضی ملی به صورت تک‌برگ و کاداستر است و در این شهرستان روند اخذ اسناد اراضی ملی با سرعت در حال انجام است.

به گزارش رمزگشانیوز «سیاوش ذاکری» با اعلام این مطلب افزود: در شش ماه گذشته بیش از یازده هزار هکتار از اراضی این شهرستان در پلاک‌های لانیز، حسنکدر، کهنه ده، آسیابدرگاه و گچسر بنام دولت جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در بخش آسارا دارای سند تک برگی شده است.

وی اضافه کرد: نقشه‌های سنواتی پلاک‌های ثبتی (روستاها) حوزه استحفاظی شهرستان کرج در اجرای پروژه کاداستر اراضی ملی اصلاح و تدقیق شده و مساحت بیش از یازده هزار هکتار از این اراضی به منظور تثبیت مالکیت دولت ، اخذ سند تک برگی شده است.

 سیاوش ذاکری یادآور شد: اسناد تک برگ کاداستر شده دارای مختصات مکان مبنا بوده و موقعیت اراضی ملی و جداسازی آن از اراضی مستثنیات اشخاص را با حدود معین و مشخص تفکیک می‌کند.

همچنین اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و اخذ سند تک برگی بنام دولت، روند پیگیری تثبیت حاکمیت دولت و اخذ اسناد تک برگی در مساحت قابل توجهی منجمله در اراضی ملی پلاک‌های سرودار ، پلخواب، ولایترود و سیجان نیز ادامه دارد. شایان ذکر است باقیمانده اخذ اسناد تک برگ با رویکرد کاداستر در شهرستان کرج به زودی به اتمام خواهد رسید.

انتهای پیام/
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات