یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳

احیای صنایع راکد با شتاب در حال طی شدن است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه رئیس جمهور شهید بر فعال سازی صنایع راکد و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود تولیدی کشور تاکید داشت، گفت: احیای صنایع راکد و نیمه‌فعال و توسعه واحدهای صنعتی فعال از مهم‌ترین اولویت‌های این وزارتخانه است که اکنون نیز این روند با سرعت و شتاب در حال طی شدن است.

البرز- رمزگشانیوز؛ عباس علی آبادی روز سه شنبه در حاشیه افتتاح و بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان اشتهارد استان البرز افزود: تلاش‌ها بر این است تا از ظرفیت‌های موجود تولیدی و صنعتی کشور به خوبی بهره گرفته شود.
وی ادامه داد: بر این اساس دولت سیزدهم تا کنون بیش از پنج هزار واحد تولیدی و صنعتی راکد، نیمه فعال و فعال کشور را به چرخه تولید بازگردانده یا توسعه داده است.
علی آبادی گفت: اکنون نیز این روند با سرعت و شتاب در حال طی شدن است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی استان البرز اظهار کرد: از آنجا که این استان به لحاظ تراکم جمعیت و وسعت کم با مشکلاتی در بخش تامین زمین مورد نیاز صنایع مواجه است، بر این اساس راه اندازی صنایع با فناوری و دانش بالا برای البرز هدفگذاری شده است.
وی ادامه داد: استان البرز به لحاظ منابع آبی نیز با مشکل مواجه است و باید واحدهای صنعتی کم آب بر با عمق فناوری در این استان راه اندازی شود.
علی آبادی درخصوص توسعه لکه‌ها و شهرک‌های صنعتی البرز گفت: این برنامه با رویکرد حفظ محیط زیست و توجه به فناوری بالا دنبال خواهد شد.
وی در خصوص کیفیت محصولات شرکت‌های خودروسازی کشور بیان کرد: این شرکت‌ها باید متناسب با استانداردهای موجود محصولات با کیفیت تولید کنند.

 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات